Sháníte novou autobaterii a nevíte, kde mají pořádný výběr a dobré ceny? V článku vám přinášíme tip na snadný nákup nového akumulátoru do automobilu. Dozvíte se také několik rad, na co je dobré zaměřit se při výběru.

Výběr podle typu vozidla

Jakmile začnete pozorovat, že auto špatně startuje, možná to je signál pro hledání nové autobaterie. Příčin problému může být samozřejmě více, ale zrovna výměna akumulátoru patří k těm snadno a relativně levně řešitelným. Pozor si dejte zejména na to, že každý automobil má jiné požadavky a je nutné zvolit správnou variantu zrovna pro vaše vozidlo. Důležité specifikace a požadavky, jaké má splňovat nová autobaterka, najdete v příručce k vozidlu, případně je vyhledáte na internetu.

Důležité parametry

Akumulátory do vozidel se liší podle kapacity. Čím větší automobil s větším množstvím elektroniky, tím větší budete potřebovat kapacitu autobaterie. Dalším parametrem je startovací proud. Zde opět platí, že dieselové a větší automobily potřebují více proudu pro úspěšné nastartování. Na druhou stranu si však dejte pozor na výběr příliš silné baterky, která do vašeho vozidla nepatří. To by totiž poškozovalo startér. V neposlední řadě je důležité sledovat i vnější rozměry autobaterie, protože se musí vejít do připraveného nosiče v motorovém prostoru. Jeho velikost snadno ověříte běžným přeměřením.

Nakupte na internetu

Nákup nové autobaterie není nic složitého a výrazně si ho ulehčíte díky moderním možnostem na internetu. Ze široké nabídky si zvolíte přesně ten typ, který je vhodný pro vaše vozidlo. Stačí zadat značku a model auta a následně vybíráte z uvedené nabídky. Objednávku vám doručí přímo na uvedenou adresu, takže si ušetříte čas a jistě i finance. Všechno potřebné najdete pod tímto odkazem: https://www.nekvinda-obchod.cz/1-autobaterie/.

Kategorie: Auto-moto