Pro venkovní úklid a jiné stavebně-mechanuické práce je multikára ideálním, multižánrovým pomocníkem. Český výraz multikára je odvozen z originálu Multicar – od německého výrobce kompaktních nosičů nástaveb a transportérů s dlouholetou tradicí. Tak jako se pro venkovní práce hodí multikára, další pomocnou rukou pro vnitřní úklidy a čištění menších ploch jsou snadno přepravitelné podlahové mycí stroje Scrubmaster. Pojďme se blíže podívat na oba neocenitelné nástroje, které dodává přední český dodavatel mycí a zahradní techniky – společnost Unikont Group.

Vyberte si mezi sty druhy nástaveb na vozidlo Multicar

Aktuálně vyjíždějí z výrobních linek tři typy vozidel Multicar. Jsou to Multicar M27 Compact: vozidla s parametry transportérů a nosičů nástaveb, Multicar M31: kompaktní nosiče nástaveb a transportéry, Multicar M29: úzkorozchodné nosiče nástaveb a transportéry. Jednotlivé vozy mají široké celoroční využití v oblasti zahradnictví, stavebnictví, při úklidu a likvidacích odpadu. Tím, že německý výrobce dodává sto typů nástaveb na podvozek, mají vozy Multicar široké využití i při těžkotonážních činnostech. Ve Waltershausenu v centrálním Německu najdete výrobní závod Multicar. Od roku 1998 je Multicar součástí společnosti Hako Werke GmbH. Společnost Unikont Group s.r.o. je výhradním dovozcem lehkých užitkových vozidel Multicar pro Českou republiku od roku 2005.

Vnitřní prostory bez podlahového stroje Scrubmaster těžko vyčistíte

Pro čištění menších vnitřních ploch se výtečně hodí praktický, kompaktní podlahový mycí stroj Scrubmaster B12. Snadnou manipulaci a efektivitu čištění podporují významné části stroje jako vystupující hlava diskového kartáče s nízkou hmotností, skládací rukojeť, kompaktní konstrukce. Vestavěná nabíječka dovoluje dobíjet mycí stroj v jakékoliv místnosti. Nádrž na čistou vodu má kapacitu 16 litrů, na použitou vodu 22 l. Šířka stroje je 47 centimetrů, což jej předurčuje pro bezproblémové čištění úzkých chodeb a hůře přístupných míst. Hmotnost bez baterií je 40 kilogramů, s mokrou baterií 80 kg.

Kategorie: Auto-moto