Zatímco péči o karoserii věnuje mnoho majitelů vozidel hodně pozornosti, samotná okna zůstávají poněkud stranou. Přitom i ona si zaslouží větší ochranu a celkové zlepšení užitných vlastností, o což se postarají speciální fólie pro automobilová okna.

Okenní fólie zaručí větší komfort a lepší vzhled vozidla

Hlavním úkolem protislunečních fólií je zabránění průniku slunečních paprsků, a tedy i tepelné energie. To platí nejen v případě fólií instalovaných na okna rodinných domů nebo firemních budov, ale také u speciálních autofólií, neboť odráží zhruba 30–60 procent tepla produkovaného slunečním zářením. Okenní autofólie jsou dostupné v provedení zrcadlovém neboli reflexním a absorpčním neboli nereflexním. Pro tuningové účely jistě nepohrdne náročnější zákazník i speciálními dvoubarevnými fóliemi, tzv. Top tint, kdy horní třetina okna je probarvena výrazně reflexní vrstvou a plynule přechází ve spodní části okna do matného odstínu též barvy. Společný jim je účinný filtr UV záření, který zadrží až 98 procent UV záření. Výsledkem je tak lepší barevná stálost a ochrana předmětů nacházejících se uvnitř vozidla. Lepší vzhled si zachovají zejména plastové detaily, např. palubní deska a podobně. Rovněž je omezeno popraskání kožených prvků (na volantu, řadicí páce, sedadlech atd.). Nedávnou novinkou je inovativní keramická fólie, která zaručuje maximální blokací tepla, a to až 93 %. Tloušťka fólie se blíží tloušťce bezpečnostní fólie, takže vyřeší současně problém s teplem i bezpečnost a ochranu cestujících při vloupání do vozidla.

V rámci protislunečních fólií lze volit různou prostupnost světla, například podle konkrétního okna. Tloušťka fólie se pohybuje v rozmezí 0,03–0,05 milimetrů.

Autofólie zvyšují bezpečnost

Za povšimnutí bezesporu stojí speciální čirá bezpečnostní fólie určené na automobilová skla, které do jisté míry fungují jako určitá mechanická zábrana, neboť zpomalují vniknutí cizího předmětu do vozidla a při rozbití udrží sklo pohromadě, což může zabránit velmi nebezpečným úrazům a vykradení vozidla.

Jaké možnosti pro autoskla tónování v Brně jsou v současné době dostupné? Širokou škálu autofólií v Brně nabízí společnost SunPro, která zajišťuje odbornou montáž těchto fólií, jež je nezbytným předpokladem jejich dlouhé životnosti

Kategorie: Auto-moto