Omrzely vás cesty na západ? Ani se vám nedivíme. Západní metropole jsou v současné době dost nebezpečné. Co se tedy přeorientovat na východ? Otevřenou náruč pro vás má třeba Rusko.

„Rusko není země, Rusko je životní styl,“ hlásá titulek jednoho úsměvného videa na Youtube. Ukazuje některé ruské občany v ne zrovna lichotivých situacích. Ale v těch se může ocitnout každý z nás. To ale nic nemění faktu, že Rusko je jiné. A co je jiné, je bezesporu zajímavé. A zajímavé věci bychom měli poznávat, Rusko nevyjímaje.

Vítejte v Rusku

Ruská federace je největším státem světa. Pokrývá část východní Evropy a velkou část Asie. A jako takové má rozhodně co nabídnout. Při cestách se však budete muset obrnit notnou dávku odvahy a připravit se tzv. na všechno. Pokud ale v sobě nezapřete dobrodruha, neváhejte. Rusko je připraveno podělit se s vámi o své krásy.

Petrohrad, Bajkal nebo Transsibiřská magistrála?

Je ovšem těžké připravit vám itinerář a v něm tučně zvýraznit místa, která byste v Rusku měli navštívit. Těch je totiž tolik. A záleží na vašich preferencích: Máte rádi historii a města? Vydejte se do Moskvy, Petrohradu, Novgorodu, popřípadě dál do Vladivostoku. Jste vyznavačem vysokohorské turistiky? Tak hurá na Kavkaz. Troufnete si na výšlap na nejvyšší horu Elbrus? Tak směle do toho. Nebo spíše toužíte po klidu v lůně neposkvrněné přírody? Pak by pro vás tím pravým místem mohlo být jezero Bajkal, jehož okolí bezesporu patří mezi nejkrásnější, a to nejen na Sibiři, ale i v celém Rusku. A nebo, pokud si chcete projet celé Rusko napříč, vydejte se na cestu Transsibiřskou magistrálou.

Nezapomeňte na vízum?

Ať již se vydáte kamkoliv, první věcí, kterou si budete muset opatřit, je vízum. Bez něj vás do Ruska nepustí. Čelem vzad vám ukážou buď přímo na pražském letišti, nebo přímo na hranicích s Ruskem. Víza do Ruska vyřizují cestovní kanceláře, ale i jiné organizace, které vám pomohou s celou další řadou formalit jako například s tzv. pozváním, které k žádosti musíte doložit. Nelekejte se, tento dokument vám obstarají například na vizumrusko.cz. O vízum zde navíc můžete zažádat i online. Rozhodně nedoporučujeme vyřizovat jej svépomocí, tedy na vlastní pěst. Snadno se totiž stane, že na něco zapomenete a z vaší plánované cesty sejde. A to by byla škoda. Rusko totiž stojí za návštěvu.

Kategorie: Cestování