Milujete lyžování a dobré jídlo? Pak by vaše volba destinace měla být jasná. Vyměňte předražená rakouská a italská horská střediska za ta slovinská. Věřte, že nebudete litovat. 
Slovinsko je státem, který stále většina Čechů míjí. A to je nesmírná škoda. I přesto, že se tato alpská země netěší takové popularitě jako horská střediska v Itálii, Rakousku a Švýcarsku, rozhodně to neznamená, že by neměla co nabídnout. Naopak. 

Dlouhá lyžařská tradice

Především pro lyžaře je Slovinsko přímo stvořenou zemí. Sjezd na lyžích zde patří mezi nejoblíbenější sporty. Lyžuje zde téměř každý včetně malých dětí. Lyžování ve Slovinsku má totiž dlouhou tradici. Vždyť první zmínku o lyžování na náhorní plošině Bloke zapsal už historik Valvasor. A v neposlední řadě je lyžování ve Slovinsku proslulé díky soutěži organizace FIS v Kranjske Goře, v pohoří Pohorje a v Rogle. 

Lyžování ve Slovinsku

Největšími slovinskými lákadly jsou jednoznačně snadno dostupné lyžařské svahy, dobře udržované sjezdovky a atraktivní ceny skipasů, jež se neliší od cen u nás. A bez problémů se tu domluvíte česky. Slovinština a čeština jsou příbuzné slovanské jazyky. 

Skvělá kuchyně

Ve Slovinsku si ovšem nejenom báječně zalyžujete, k tomu se tu i dobře najíte. Slovinská domácí kuchyně je jedním slovem vynikající. Vychutnat si tak budete moci balkánské speciality z mletého masa, jakou jsou typická pleskavice nebo kofte. Místní si pochutnávají i na kombinaci šopského salátu se smaženými hranolky. Turisté však nadají dopustit především na tamní klobásky, jelítka a štrúdl! 

Hotel Kranjska hora

Kde se ve Slovinsku ubytovat? Přímo na sjezdovce hned vedle promenády a 150 metrů od centra Krajnska hora se nachází například kouzelný hotel Kranjska hora (ve slovinštině kranjska gora hotel), jejž si můžete zarezervovat například u specialisty na lyžování ve Slovinsku, cestovní kanceláře Gradtur (gradtur.si). Nebo jednoduše do svého vyhledávače zadejte pojmy jako lyžováni Slovinsko 2019 a vyberte lokalitu, jež vám bude po všech stránkách vyhovovat. 

Kategorie: Cestování