Cesta k zážitkom – Jiřina Forejtková, zakladaťelka TAWAN.sk

„Tawan znamená v thajskom jazyku Slnko, žiariace Slnko, lúče ktorého dokážu odplašiť aj tiene na duši. Tak ako pod jeho dotykmi pookrieva každá živá bytosť, chceme, aby ste aj vy pocítili životodarné teplo, prívetivú atmosféru a vôňu ďalekého Orientu, ktorá Vám vráti stratenú energiu. Za našimi dverami zmizne stres aj napätie a okúzlia vás vľúdne úsmevy a nežné ruky thajských masérok.“

Píšete na vašej web stránke.

Čo bolo motívom, že ste najskôr v Čechách a nedávno aj na Slovensku začali ponúkať thajské masáže?

Hlavní motivací bylo, že masáže mám ráda a dobře vím, že thajská masáž je nejlepší. Profesí jsem fyzioterapeut a proto jsem i k tomuto oboru měla velice blízko.

Před 15 lety, kdy jsme založili Tawan, moc thajských masáží nebylo a když už, tak na úrovni jiné než jsme to chtěli dělat my. Chtěli jsme veřejnosti představit výjímečné masáže, opravdové zážitky, v krásných prostorech s příjemným a usměvavým personálem. Působit na všechny smysly klientů, vůní v salonu, čistotou na špičkové úrovni, lahodným čajem po masáži.

Máte prevádzky v Prahe, Karlových Varoch a vlani ste otvorili veľmi pekné priestory na Panskej ulici v Bratislave. Budete sa aj na Slovensku rozširovať?

Moc rádi bychom, pokud bude zájem na Slovensku, rozrůstali se stejně jako v ČR. Zatím se snažíme ukázat v čem je naše síla a proč jsme o něco dražší než ostatní – dokonale odhlučněné prostory nejen jako ostatní pohými dřevěnými nebo textilními příčkami, opravdové profesionální thajské terapeutky, které se nevybavují mezi sebou při masáži, kvalitní přírodní oleje atd.

Ponuka je už roky široká. Môžete objasniť, prečo sa thajské masáže stali v ostatných rokoch také populárne aj u nás?

Víte vyzkoušeli jsme toho my i naši klienti hodně. Máme zkušenosti se sportovními z evropy, filipínskými masážemi, japonskou shiatsu nebo ájurvédou a když to všechno projdete, jednoduše se opět vrátíte. Ostatní nejsou špatné, ale thajské masáže jsou zkrátka nejlepší. A navíc si stále více lidé uvědomuje, že i pro své zdraví se musí něco dělat, pokud chceme kvalitně žít a pracovat s velkým nasazením, musíme o své zdraví pečovat a naučit se i relaxovat. Thajská masáž je dokonalá kombinace relaxu i prevence zdraví.

Tým, že je v tejto oblasti široká ponuka, to je veľká konkurencia. Čím ste iní? Prečo by som si mal vybrať masáž práve u vás?

Kromě toho co jsme si již říkali bych ještě chtěla doplnit to zásadní – v čem jsme úplně jiní než ostatní, že jsme převezli to královské umění thajských masáží a povýšili je o západní standard. Čerpáme moudro masáží a umění z Thajska a doplňujeme o západní kvalitu. A v neposlední řadě je to nabídka masáží, která je u nás širší než u konkurence. Těžko někde jined vyzkoušíte horkou čokoládovou thajskou masáž HOT CHOCOLATE, relaxační orientální masáž panenským arganovým olejem ARGAN OIL nebo Královskou protahovací masáž s horkými bylinkami  ROYAL THAI.

Čím je thajská masáž charakteristická? Absolvoval som niekoľko masáží priamo v Thajsku, ale musím sa priznať, že to nebolo žiadne hladkanie, práve naopak…

Víte z naší zkušenosti je dobré říct, že rodina thajských masáží je velmi pestrá a jedná se o několik masážních druhů a technik, ze kterých můžete vybrat pro každou věkovou skupinu nebo při různých zdravotních omezeních nebo dle přání to potřebné a pravé přímo na své tělo.  Například v naší nabídce CLASSIC THAI neboli tradiční thajská masáž umí být tvrdší hluboká ráznější masáž, protáhne vám všechny části těla, ale naopak třeba AROMA OIL což je relaxační olejová masáž může být opravdu jemná, ale zároveň skvělá jako prevence proti zablokovaným krkům atd. Tedy jednoduchá rada pro všechny. Nebojte se svěřit svá zdravotní omezení, potíže na recepci – známe to nejen na Slovensku, ale i v Čechách i z návštěv cizinců, že slované se neradi o tomto vybavují, ale nebojte se svěřit – masáž nejen doporučíme tu nejvhodnější, ale ještě ji umíme upravit na přání každému i tvrdší masáž CLASSIC THAI s masérkou upravíme na míru vašemu tělu.

Váš biznis je založený predovšetkým na kvalite masérok. Prečo práve z Thajska?

Thajské masérky mají kulturu a tradici masáží doslova v krvi, masáže vidí od malička u svých babiček, maminek a jsou vlastně stále ve víru dění – navíc jsou na svoji práci hrdé, stále se zdokonalují, o své dovolené občas v Thajsku absolvují další kurz, účastní se masážních olympiád atd. V Thajsku je thajská masáž součást zdravotnictví a zdravého životního stylu kromě tradiční medicíny a zdravé kuchyně.

Ako získavate masérky? To nie je jednoduché, dopyt po dobrých masérkach je celosvetový…

Samozřejmě thajské masáže neslaví úspěch jenom na Slovensku a v Čechách. Obrovský úspěch můžete zaznamenat v Korei, Rusku, Turecku, dokonce i v blízkém Rakousku a Německu je nemálo salonů, ale to je pouze výčet zemí. Pokud byste hledali, tak thajské masérky najdete v nespočtě zemí. A získat masérky není složité, nicméně je složité najít ty opravdu dobré, ještě je zdokonalit a udržet. To je náše každodenní práce a součást know-how;-).

Masérky prídu profesionálne pripravené? Predpokladám, že aj s patričným certifikátom. Či?

Ano, co se týká masáží, jsou připravené perfektně již z Thajska, u nás již není prostor ani kapacita ani osoba, která by je mohla naučit to co se naučí za celý život a ve školách v Thajsku. My je učíme jen určité přesnosti a diciplonovanosti, západnímu standardu dalo by se říct.

Viem, že to nie je ľahká práca. Naši ľudia sa na túto prácu nehodia? Prečo?

Jsem profesí fyzioterapeut a mohu potvrdit, že masáž je opravdu těžká a náročná práce. Určitě je pár kvalitních a schopných lidí i u nás, ale je jich opravdu málo. Jak už jsem říkala, Thajky jsou na svoji profesi navíc hrdé. Stejně jako jejich moto i v TAWANu máme „snažit se dělat svět lepší“.

Ako komunikujete s masérkami z Thajska? Ako komunikujú s klientmi? Čo ak klienti nevedia po anglicky?

S masérkami komunikujeme anglicky  a pár slov po těch 15 letech zvládneme i thajskyJ, ale moc nás nezkoušejteJ. Klient svoje požadavky a přání může domluvit už na recepci a s masérkou už komunikovat nemusí – proto je důležitá i práce recepce, aby s masérkou domluvila vše potřebné. My máme v tímu vždy nějakou, která komunikuje výborně anglicky či slovensky a s tou pak domlouváme komplikovanější detaily, které se ale neobjevují na denním pořádku. Nicméně to důležité „bolí“ „nebolí“ zvládne každá masérka a je to zkrátka součást zážitku jakási mírná jazyková bariéra. Nepřicházíte si ale popovídat;-).

Robia túto prácu aj thajskí muži? Nestretol som sa s mužskou masážou…

V současné době pro nás pracují pouze 3 thajští maséři v České republice z celkového počtu 80 thajských zaměstnanců, o thajské maséry takový zájem ze strany klientů není, dámy se možná stydí a pánové upřednostňují masáž od masérky ženy. Nicméně myslím si, že tento trend se bude zvyšovat. Maséři tím, že o ně není takový zájem se musí snažit víc a víc a zpravidla ty které máme možnost zkoušet jsou vynikající. Maséři mají větší ruce, potřebují méně síly a své váhy na dostatečný tlak při masáži.

Popri personálnych problémoch je zrejme mimoriadne dôležitá aj otázka logistiky. Predpokladám, že zamestnankyne meníte, minimálne medzi Prahou a Karlovými Varami. Alebo sa mýlim?

Většina masérek zůstává na stejném místě, jednak i klienti si přejí neměnit svou masérku kterou si oblíbili a stálé stěhování nechtějí ani samotné masérky. Ale čas od času si to přejí, někdy je změna také vítána. A jak známe ze své zkušenosti někdy je ta naše masérka ta úplně nejlepší, kterou jste kdy měli, než zkusíte u nás masérku jinou ;-).

Kvalitu ovplyvňujú vzťahy na pracovisku. Aké sú Thajčanky? Tiché? Poslušné?

Thajčanky jsou milé, vstřícné, často usměvavé a hlavně velmi velmi pracovité. Pokud cití dobrou atmosféru na pracovišti a to je náš cíl, tak vám to vrací na spokojených klientechJ. Jsou daleko od domova a musí cítit přívětivost i z naší strany, pak jsou opravdu dokonalé ((-:.

Aké metódy používate na kontrolu kvality služieb?

Nejčastěji používáme mystery shopping ve srovnání s konkurencí nebo navštěvujeme jiné salony sami, přeci jenom je to o zážitku, který ne vždy v číslech dokážete jednoduše předat. A poslední dobou nám výsledky dělají radostJ. Outsourcujeme větišnou agenturně a nově také v našich salonech měříme kromě samozřejmých teploty a vlhkosti vzduchu také obsah CO2 v místnostech a to jsem si jistá, že nikdo z konkurence zatím v Čechách ani na Slovensku nedělá.

Kto sú najčastejšie vašimi klientmi?

To je v různých lokalitách odlišné, v Praze je to stálá a individuální klientela, v Karlových Varech převážně turisté. V Bratislavě díky lokalitě jsou to turisté i místní tak napůl.

Aké sú najčastejšie dôvody, pre ktoré vás naši ľudia navštevujú?

Lidé nás navštěvují nejčastěji protože masáže prostě milují, vědí dobře, že ke své práci potřebují i relax, pohodu a navíc jsou masáže určitá prevence od bolesti zad, všech svalů a kloubů. Určitě se dá spousta menších problémů odstranit masážemi a oddálit návštěvu u lékaře nebo fyzioterapeuta.

A akú procedúru majú naši ľudia najväčší záujem? Viete, ktorá procedúra je na Slovensku najobľúbenejšia?

Nejoblíbenější masáž v Čechách i na Slovensku je naše relaxační olejová AROMA OIL při které si můžete vybrat vždy z aktuální nabídky přírodních olejů, které máme na recepcích. Je to masáž pro všechny věkové skupiny, pro profesionální i kancelářské sportovceJ. Můžete si vybrat intenzitu a zaměření na problematické partie. Zkrátka taková univerzální masáž, která však i přes svou variabilitu zůstává prostě skvělá.

Aj nasledujúcich ročníkoch Slovenskej firemnej ligy v golfe a v našej dámskej túre budete ponúkať svoje služby. Prečo by ich mali golfisti využiť?

Našimi klienty je spousta golfistů a sportovců vůbec, každý sportovní výkon si zaslouží výjímečnou masáž. Nejen jako uvolnění ale potřebnou úlevu pro svalstvo. Mnoho golfistů jsou dalo by se říci skvělí požitkáři, kteří si dokážou užít kvalitní víno, kávu, život, ale i skvělý zážitek z výjimečné thajské masáže v TAWANu.

Spoločnosť TAWAN je hrdým partnerom časopisu Golf, revue o golfe a životnom štýle.

tawan thajske masaze