Zajištění letní dovolené se vyplatí neodkládat. Přestože je nasnadě, že letošní rok v tomto směru bude přeci jen trochu odlišný od předchozích let, stále je vhodné zavčasu přemýšlet, kam se vydáte. Zajímavou destinací je bezesporu Turecko. Najde se hned několik důvodů, proč tuto zemi na hranici Evropy a Asie zvolit.

Dobré podmínky

Turecko je mezi turisty z celé Evropy již dlouhá léta velmi populárním místem. Kvalita ubytování v hotelech snese nejpřísnější kritéria i pro náročnou klientelu. Kromě toho se hlavně v létě můžete těšit na perfektní a teplé počasí s minimem srážek.

Ačkoliv se mnozí obávají, že Turecko 2020 nebude nejbezpečnější zemí, zvolíte-li dobrou destinaci, nemusíte se rozhodně ničeho obávat. Kladem je pak úžasné moře s řadou širokých pláží, na kterých si dokonale odpočinete po náročných pracovních dnech, jež musíte doma po celý rok podstupovat.

Oblíbená letoviska

Pod pojmem dovolená Turecko 2020 si lze představit kupříkladu zdaleka nejoblíbenější tamní letovisko, kterým je Alanya. Poloostrov na pobřeží Středozemního moře je lákadlem nejen pro milovníky koupání v moři, ale také ty z vás, kteří mají rádi návštěvu památek, historicky cenných kulturních míst.

Dalším známým letoviskem, kam se z Česka hojně létá, je Antalya, historické město, kde vás nadchnou večerní procházky centrem, nákupy u tamních trhovců, ale i špičkově vybavené hotely s příjemným personálem.

V neposlední řadě lze zmínit Izmir. Letovisko se nachází u Egejského moře v západní části Turecka. Výhodou je menší počet turistů, takže se sem mohou vypravit ti z vás, kteří mají rádi spíše klid a pohodu.

Pakliže hledáte bohatou nabídku zájezdů do Turecka pro rok 2020, navštivte web cpatravel.cz. Jedná se o vyhledávač dovolených. Dokáže vám výrazně ulehčit námahu s hledáním vaší letošní letní dovolené.

Kategorie: Cestování