Zdravé domácí jogurty. Znamenitý domácí sýr. Nedobré prefabrikáty z běžné prodejny výtečně zastoupily chutné dobroty z domácích trhů. Jak by se daly v domácím prostředí takové dobroty zhotovit? Firma Bulgaricus poskytuje receptury na dané výrobky a takové, jaké si v domácích podmínkách dokáže uvařit kdejaká schopná hospodyňka, ale i zavedená mlékárna se specializací na větší produkci mlékárenských výrobků podle tradičních receptů. Poznejte vynikající kefíry, jogurty, sýry s bulharskou smetanovou a sýrařskou kulturou a další už vám tak nezachutnají.

Chlorid vápenatý a syřidlo na výrobu sýrů jsou nutné suroviny k výrobě sýra doma. Chlorid vápenatý je nutný k lepší sýřitelnosti mléka a jeho výtěžnosti. Navíc chlorid vápenatý skvěle nahrazuje absentující kalcium, jenž mizí při zahřívání mléka pasterizací. Špatnou mléčnou srážlivost způsobují malé hodnoty vápníku. Pro kvalitní srážení mléka je potřeba dodávat syřidlo, jak potřebné syřidlo na výrobu sýrů živočišné, tak mikrobiální nebo rostlinné syřidlo. Tyto Suroviny jsou k dispozici v internetovém obchodě Bulgaricus.

S nabízenými mlékárenskými kulturami e-shopem snadno uděláte domácí jogurt, chutný čerstvý sýr, dobrou zakysanou smetanu, kefír, neuvěřitelné bio acidofilní mléko a bio raženky. Živá kefírová kultura z Bulharska je užívána pro dělání kefíru v domácím prostředí, bulharské sýrařské kultury je potřeba k dělání sýra, smetanová kultura je dobrá pro tvaroh a pro zakysanou smetanu, pro výrobu jogurtů se užívá bulharská jogurtová kultura. Nabídka internetové prodejny zahrnuje všechny potřebné suroviny. V prodejně se nacházejí probiotika po antibiotikách na střeva, jež mají obrovskou zásluhu na rovnováze ve střevech, ale také celého organismu. Ví se, že za spoustou nemocí stojí porušená střevní mikroflóra. Přírodní probiotika výtečně napomáhají obnově celého organismu i střevní mikroflóry u dětí, stejně tak žen i mužů.