Investice zahrnují čisté jmění a akcie Cortevy v Taxon Biosciences pro akcie Lavie Bio

Wilmington, Del., USA a Rehovot, Izrael – Corteva, Inc. (NYSE: CTVA), přední zemědělská společnost, a Evogene Ltd. (NASDAQ, TASE: EVGN), přední biotechnologická společnost vyvíjející nové produkty pro zemědělské trhy, dnes oznámily, že Corteva investuje do dceřiné společnosti Evogene v oblasti biologických produktů, Lavie Bio (Lavie). Tato transakce zahrnuje výměnu všech akcií dceřiné společnosti zcela vlastněné společností Corteva Taxon Biosciences spolu s kapitálovou investicí společnosti Corteva v Lavie. Jako protihodnotu za akcie a podíly společnosti Taxon Biosciences získá Corteva přibližně 30 procent kapitálu společnosti Lavie, zatímco Evogene bude držet přibližně 70 procent.

Očekává se, že schopnosti Taxon Biosciences budou Lavie poskytovat významnou synergickou hodnotu a urychlí vývoj produktů Lavie. Aktiva Taxon Biosciences, včetně velké mikrobiologické kolekce a potenciálních produktů, budou integrována do systému společnosti Lavie, čímž se urychlí přístup společnosti Lavie k „biologickému designu“ a její vývoj produktů.

Investice společnosti Corteva do společnosti Lavie rovněž poskytne společnosti Corteva určitá práva, pokud jde o projekty společnosti Lavie týkající se kukuřice a sóji, což společnosti Lavie umožní těžit z vedoucího přístupu na světový trh s kukuřicí a sójou.

Susanne Wasson, prezidentka obchodní platformy pro ochranu rostlin společnosti Corteva Agriscience, uvedla: „Tato transakce demonstruje pokračující závazek společnosti Corteva uvádět na trh nové a diferencované technologie pro naše zákazníky.“ Susanne Wasson pokračuje: „Jsme rádi, že spolupracujeme s Lavie Bio, lídrem v oblasti zemědělské biologie, když se nadále věnujeme zrychlování zavádění inovací zaměřených na zákazníka v tomto rychle rostoucím segmentu.“

Ofer Haviv, prezident a generální ředitel společnosti Evogene a předseda představenstva Lavie Bio, uvedl: „Jsme nesmírně potěšeni kombinovanou akvizicí Taxonu a kapitálovou investicí společnosti Corteva, světového lídra na zemědělském trhu, po téměř dvou letech spolupráce na společném rozvoji. Věříme, že poskytnutím obou doplňkových technologií spolu s potenciálními způsoby uvedení na trh tato transakce významně posílí schopnosti společnosti Lavie vyvíjet a uvádět na trh produkty zemědělské biologie nové generace.“

Ido Dor, generální ředitel Lavie Bio, uvedl: „Jsme velmi potěšeni, že Corteva, přední zemědělská společnost na světě, nadále spolupracuje s Lavie. Jsem přesvědčen, že díky vedoucímu postavení společnosti Corteva v oblasti zemědělských inovací a doplňujících schopností, které přidáme akvizicí Taxonu Biosciences, je Lavie v dobré pozici, aby dosáhla svého poslání zlepšovat kvalitu potravin, udržitelnost zemědělství a produktivitu prostřednictvím zavedení zemědělských produktů nové generace na mikrobiologickém základě.“

Zemědělské biologické výrobky zahrnují zevně aplikované produkty z přírodních, biologických zdrojů, jako jsou mikrobiologické látky, makrobiologické látky, biochemické látky a minerály, které se používají k optimalizaci celkového zdraví rostlin. Zemědělské biologické produkty zahrnují biostimulanty pro maximalizaci výnosu a trvanlivosti rostlin a bio-pesticidy pro ochranu proti hmyzu. Odvětví biologických látek v zemědělství je rostoucím segmentem zemědělského trhu.

Lavie se zaměřuje na zlepšování kvality potravin, udržitelnost zemědělství a produktivitu prostřednictvím vývoje nových zemědělských biologických produktů na mikrobiologickém základě. Jedinečný přístup společnosti Lavie využívá patentovanou platformu výpočetní prediktivní biologie (CPB), vyvinutou společností Evogene, využívající velká data a pokročilou informatiku prostřednictvím objevování, optimalizace a vývoje k vytváření produktů nové generace na mikrobiologickém základě. Vyvíjené produkty Lavie se zaměřují na hlavní potřeby v řadových plodinách, jako je kukuřice a pšenice, stejně i ve speciálních plodinách, jako je vinná réva.