Kdy nakupovat Bitcoin?

Mnoho finančních expertů je zajedno. Nejlepší čas investovat do Bitcoinu přichází, když jeho cena klesá. Tento jev by neměl strašit investory, kteří už jsou držiteli kryptoměny, i ty, kteří se na její nákup teprve chystají. Bitcoin v současnosti získává díky obchodní válce mezi USA a Čínou. Dobře si pamatujeme, že jeho hodnota ještě v květnu tohoto roku představovala 5 000 $, a v současnosti se dostává k 8 000 $. Vyplatí se tedy opatřit si jednotky virtuální měny právě teď.

Jaké jsou názory expertů?

Finanční analytici, včetně Plan B, známého pro své trefné prognózy, předvídají růst ceny Bitocinu a to už brzy. Poslední vyjádření ohledně trhu znělo:

„Říkejte mi šílenec, ale nepřekvapilo by mě, kdyby BTC uzavřel rok 2019 na ceně nad 10 000 USD.“

Kdy cena Bitcoinu poroste?

V současnosti je cena Bitcoinu kolem 7 200 $. Ze dne na den roste průměrně o 6 %. Pokud zohledníme cenové kolísání a dlouhodobou růstovou tendenci předpokládanou pro příští rok, nemusí být současná hodnota Bitcoinu náhoda. Odborníci tvrdí, že někdo speciálně provokuje její pokles před cenovým boomem. Potvrzuje to také Charles Hoskinson, tvůrce Cardano, ve svém vyjádření pro média:

„Cena Bitcoinů klesá? Pamatujte si všichni, že až FUD a cenové manipulace zmizí, bude mít i nadále naše globální hnutí, které změní svět. Znovu uvidíme 10 000 USD za 1 BTC (…)”. 

Nezapomínejme ale, že už v květnu 2020 na nás čeká halving. Tento proces může proměnit trh a Bitcoin a zvýšit jeho cenu dokonce nad 10 000 $. Budoucnost této virtuální měny tedy může být velice slibná.

Nevíte jak investovat do kryptoměny? Podívejte se sem pro stažení vzdělávacího balíčku The Best Vouchers a CryptoEddu: https://thebestvouchers.com/