Proč živá hudba na svatbu?

kapela na svatbuJe nějaký okamžik v lidském životě, na kterém záleží víc než na vlastní svatbě? Pro mnoho lidí je svatba vyvrcholením jejich vztahu. Ale ona situace není důležitá jen pro ně, vždyť jejich svatbou se dávají dohromady dva rody, jejichž příbuzenstva se budou poznávat právě na svatbě. Proto je potřeba tenhle slavnostní moment podpořit. Jistě nesmí chybět svatební dort, knedlíčková polévka a spousta dobrého jídla a pití na svatební večer. Na svatebním večírku bývá zvykem pořádat různé svatební hry. A jelikož svět vnímáme všemi smysly, musí dobrou pohodu podpořit svatební hudba. A to nejlépe kvalitní živá hudba.

Kapela na svatbu je lepší než svatební hudba na CD

Rozproudit zábavu s hudbou z CD nebo DVD jde dost těžko. Reprodukovaná svatební hudba je sterilní a může být precizně vybraná, přesto se nikdy nevcítí do nálady hostů, aby je přilákala do svatebního tance. V tu chvíli má nezastupitelnou roli živá hudba na svatbu, která komunikuje s obecenstvem, čímž ho nejen baví, ale získává i potřebné indicie k výběru repertoáru.

Svatební kapela a první svatební tanec

První svatební tanec bývá tradičně valčík. Je však nová doba, v níž není zvykem navštěvovat taneční kurzy, a tak se často po domluvě novomanželů a svatební kapely mění první svatební tanec na romantický ploužák. Svatební hudba pak pokračuje podle tradice, kdy ženich vyzve k tanci matku nevěsty a naopak otec ženicha nevěstu. Dobré kapely na svatbu musí mít nejen pro první svatební tanec, ale i celý svatební večírek, připravený dostatečně široký výběr skladeb.

Svatební hry, aneb na všechno svatební hudba nestačí

I když je svatební kapela zábavná a strhne většinu hostů k živelnému křepčení na parketu, není od věci doplnit program o živou show, humorné scénky či nejrůznější svatební hry. Obvykle nejbližší přátelé nebo svědci nevěsty a ženicha uspořádají nějaké hry na svatbu, ale co když se na ni zapomene nebo se nezdaří tak jak by se očekávalo? Ještě, že tu je svatební kapela. Pokud si na svatbu vyberete naši kapelu na svatbu, je možné zorganizovat tyto svatební hry:

  • ženich se zavázanýma očima hledá svou nevěstu mezi přítomnými dámami podle kolena
  • nevěsta hledá ženicha podle břicha
  • obíhaná kolem židlí, jichž je o jednu méně než soutěžících lidí. Jakmile svatební kapela přestane hrát, obsazují židle

Živá hudba na svatbu a zábava od svatební kapely 52V

Naše svatební kapela má ve svém repertoáru nejen ploužáky pro první svatební tanec novomanželů, ale zvládáme i tradiční rytmy na tři či dvě doby (valčíky, polky). Podle situace a přání hostů umíme i pěkně přitvrdit, ovšem jenom pokud je na to ta správná nálada. Podle potřeby doplníme hudbu na svatbu zorganizováním svatebních her, do kterých zapojíme nejen novomanžele, ale i jejich hosty. Jsme zvyklí celý program moderovat, ale zapůjčením mikrofonů umožníme i přítomným bavičům zapojit se do zábavy. Jako správná živá kapela na svatbu toho umíme ještě mnohem víc a budeme nadšeni, pokud si nás jako svoji svatební kapelu objednáte i vy.

Kapela na svatbu Praha a severní Čechy

S nadsázkou můžeme říci, že jako živá hudba na svatbu jezdíme hrát po celé republice. Přesto je Praha a sever Čech nejčastějším místem vystoupení naší svatební kapely. Čím méně dojíždíme, tím delší dobu můžeme fungovat jako kapela na svatbu, čili hrát a bavit. A to je smyslem naší svatební kapely.

Cena kapely na svatbu

Naší hlavní motivací není honorář, ale dobrá zábava a spokojenost pořadatele. Cena tedy není nijak vysoká a je dostupná pro všechny. Ceník svatební kapely 52V Vám zašleme či případně sdělíme po telefonu. Cena je odstupňována dle délky hraní. Při větší vzdálenosti (od Děčína) je nutno započítat náklady na dopravu cca 5,-Kč/km.

Nezávazná nabídka kapely na svatbu 52V

Pošlete nám svou nezávaznou poptávku a my Vám obratem sdělíme cenovou nabídku svatební kapely 52V. Pokud Vás naše nabídka zaujme, bude nám potěšením zahrát na Vaší svatbě.

Přečtěte si také