Zdají se vám vaše stávající záclony již trochu omšelé a nudné? Chcete váš interiér oživit? Začněte právě záclonami. Záclony jsou jedním z mnoha typů bytového textilu. Pomáhají zútulnit každou místnost a navodit správnou atmosféru. Do každé místnosti se však hodí jiná záclona, proto se jich vyrábí obrovské množství druhů. Podle sortimentu kamenného obchodu se vám to nezdá? Mají chabý výběr a vysoké ceny? Potom neváhejte a navštivte internetový obchod Dante.cz, kde naleznete velmi širokou nabídku záclon, závěsů, voálů a dalšího bytového textilu.

Chcete vybrat tu nejlepší záclonu pro váš interiér? Zamyslete se při výběru, jaké barvy jsou v dané místnosti již použity. Záclony totiž nemusí být zdaleka jen bílé, v současné době frčí barevné záclony nebo také bílé s barevnými vzory. Dobré je také zamyslet se nad tím, zda jsou barvy použité v místnosti teplých nebo studených odstínů. Nepsaným pravidlem je, že ke studeným odstínům barev se nejlépe hodí zase studené. Pokud byste ke sněhobílým stěnám koupili přírodně bílou záclonu, bude vypadat zašle, ačkoli bude nová a se zajímavým vzorem.

Dále je podstatné uvědomit si, jaké vzory jsou už v místnosti obsaženy. Záleží především na tom, zda už je v interiéru použit nějaký dominantní vzor. Pokud ano, měla by být záclona spíš s neutrálnějším a nenápadnějším vzorem či úplně bez vzoru. Není-li v místnosti použit žádný dominantní vzor, můžete si dovolit jej vybrat na zácloně. Pamatujte na použitý styl, někdy jsou odvážnější kombinace ku prospěchu věci, jindy příliš extravagance škodí, nemíchejte proto příliš mnoho stylů dohromady, místnost potom může působit neupraveně a jaksi “rozházeně”. Záclony se vyrábí v mnoha různých provedeních, můžete mít záclonu hladkou, s jemnými oky nebo naopak hrubě tkanou. Vzorované jsou moderní bílé i barevné, většinou jsou zdobeny motivy květin, geometrickými vzory, abstraktními dekory. Zavítejte i vy na Dante.cz a vyberte si.