V dnešní době je už naprostou samozřejmostí, že součástí výbavy vašeho mobilního telefonu je rovněž přehrávač hudby. Stačí mít kvalitní sluchátka a navolit si písničky, které máte rádi. Pak už se můžete zaposlouchat do libých tónů prakticky kdekoliv a kdykoliv. Jaká sluchátka poskytují největší komfort?

Běžná sluchátka jsou na ústupu

Klasikou jsou běžná drátová sluchátka do uší. Dříve byla vlastně jedinou volbou spolu s drátovými sluchátky přes hlavu. Jenže současná moderní technika ušla velký kus cesty, takže máte na výběr mnohem pohodlnější varianty.

Bezdrátové verze se těší čím dál větší přízni

Jde-li o sluchátka k mobilním telefonům, stále větší oblibě se mezi uživateli všech věkových kategorií těší bezdrátová sluchátka. Jejich výhoda je už z názvu patrná. Během nošení vás totiž neruší kabely, jež od samotných sluchátek vedou k zařízení, které hudbu přehrává. Díky tomu se daleko svobodněji můžete pohybovat. U klasických sluchátek často například při rychlé chůzi či běhu dráty vadily, což u bezdrátových sluchátek odpadá.

Zvolit lze opět řešení přes hlavu, případně sluchátka do uší, jež jsou jsou spojena jen drátem, který si dáte kolem krku apod. Řešení nabízejí výrobci hned několik.

Poměrně horkou novinkou jsou bezdrátová sluchátka, jež ani spolu nejsou spojena žádným kabelem. Tvoří je vlastně jen dva “špunty”, každý z nich si nasadíte do ucha, zapnete na svém mobilu či jiném zařízení bluetooth a poslech může začít. Jsou obvykle dodávané v miniaturní krabičce, v níž následně probíhá i napájení.

Pro Apple zvolte AirPods

Při výběru sluchátek někdy záleží rovněž na tom, jaký typ mobilního telefonu používáte. Pro zařízení značky Apple je totiž nutné zvolit speciální AirPods. Na to je třeba si přeci jen dát pozor, když jdete do obchodu, případně nová sluchátka vybíráte v některém z internetových obchodů.