Pro výletníky, milovníky cykloturistiky i rodinky s dětmi Pivovar Chýně chystá vaří výtečná polední menu a klasické speciality české kuchyně. Dnešní Pivovarský dvůr Chýně v minulosti sloužil k chování dobytka v objektu klášterních hospodářských stavení. Dnes se v pivovarském dvoře nachází restaurace s dětským koutkem Praha, odpočinkové místo s klasickou pivnicí a rychlým občerstvením.

Pivovarský dvůr leží přímo na stezce pro cyklisty, cykloturisté si můžou dát na letní zahrádce domácí bramboráky, výtečné daňčí klobásy, steaky, domácí limonády mnoha chutí pro nejmladší ratolesti, nebo polotmavou dvanáctku a jiná piva pro rodiče. Zájezdní restaurace s dětským koutkem Praha je nachystána především pro rodiny s malými dětmi, které se mohou v dětském koutku těšit na různé legrační akce, jako je kupříkladu návštěva babičky z pohádky, koná se malování na obličej, je vystavěn skákací hrad, pořádají se soutěžní odpoledne anebo bublinková diskotéka. V Pivovarském dvoře Chýně u Prahy je ideální prostor i pro pořádání dětských narozeninových party a jiných oslav s lahodným občerstvením. Případně si turisté si v útulné restauraci mohou příjemně zkrátit vyčkávání letadla díky poloze pivovarského dvora blízko ruzyňského Letiště Václava Havla.

Chutné polední menu a speciality české kuchyně tvoří lahůdky, kam spadají kupříkladu grilovaná masa, ale také pečená kolena na pivu, nenapodobitelný pivovarský guláš, speciálně pečená žebírka, tatarák zhotovený z pravé svíčkové, různé steaky ze speciálních druhů masa, nachystávají se staročeské hody, vaří se králičí špíz, kachní speciality či husí speciality, skvělá hovězí svíčková, svíčková z telecího masa nebo svíčková na smetaně. Prodávané polední menu pojímá polívku a hlavní pokrm už za pětaosmdesát korun českých. Prodávaná piva jsou kvasnicová, svrchně nefiltrovaná nebo spodem kvašená. Pivo je vařeno tradičně počesku s využitím klasických postupů, což je užití sladu, chmele a vody. Díky těmto faktům je pivo – světlý ležák klasické světlé, kvasnicové pivo vařené z národních surovin, chmelené chmelem ze Žatce.