Dříve existoval jeden druh přepravek, který používali všichni podnikatelé, ať už prodávali zeleninu, maso nebo vybavení do dílny. Dnes je výběr tak obrovský, že člověk pomalu neví, jaké přepravky si vlastně vybrat. Pojďte se s námi podívat na některé zajímavosti.

Inspirovat jsme se nechali v sortimentu společnosti Storage, která prodává nejen přepravky, ale také regály. A nestačili jsme se divit!

Znáte kartonplast?

Co se týče materiálu, samozřejmě stále ve velkém vede plast. Ano, možná je docela neekologický, ale oproti jiným materiálům toho hodně vydrží, je lehký a levný. V sortimentu společnosti Storage ovšem najdete ještě kartonplastové přepravky. I ty jsou odolné vůči chladu, vodě, teplu, zvuku apod. Dají se vyrobit v libovolných rozměrech a oproti klasickým plastovým přepravkám mají jednu velkou výhodu – jsou elastické. Prázdné přepravky lze v podstatě složit, a tím ušetřit místo.

V čem se liší speciální přepravky?

Dnes koupíte speciální přepravky na maso, na pečivo nebo na ovoce. Ačkoliv by se mohlo zdát, že na jejich účelu až tak nesejde, opak je pravdou. Výrobci dbají na detail. Například u přepravek na ovoce je děrování proužkované, zatímco přepravky na pečivo mají dírky kulaté. To proto, aby byly modely na ovoce univerzální a mohli jste do nich sbírat jablka i hrozny. Malé hrozinky by vám kulatými dírkami vypadávaly. Přepravky na maso musí být spíš vyšší, zatímco ty pro cukráře jsou naopak nízké a vyrobené z polyethylenu, který odolává i nízkým teplotám, abyste mohli sladkosti i s přepravkou dát do chladicího zařízení.

A čím se vyplatí je doplnit?

Praktické jsou například přepravní podvozky nebo lehké plastové palety s kolečky. Hodí se zejména firmám, které mají větší sklady. Na cukroví nebo zeleninu přece nepotřebujete klasické palety a vysokozdvižné vozíky. Plastové přepravní podvozky jsou mnohem levnější.

Takových vychytávek se dá najít spousta. Obyčejný člověk však o jejich existenci často ani neví. Podívejte se i vy na storagecz.cz a objevte je!