Technologie jdou kupředu neuvěřitelně rychle a člověku se pak zdá, že jeho zařízení šílenou rychlostí zastarávají. Vždyť tomu není dlouho, co jste si kupovali nový notebook, a už je zase šíleně pomalý, zasekává se a hrozně hučí. Možná si ale nebudete muset pořizovat nový.

Než se vydáte hledat, jaký notebook by byl ve vašich finančních možnostech, zkuste navštívit servis notebooků. Najdete ho v každém větším městě, pro Brno servis ntb zajišťuje například společnost FopaNET sídlící nedaleko hlavního nádraží.

Základem je vyčistit notebook od prachu

V servisu jim popište, co se s vaším notebookem děje. Jak je pomalý, zasekává se, přehřívá a hučí. Oni vám nejspíš navrhnou vyčištění. I když se k němu chováte dobře, po letech se prostě zanese prachem, což zapříčiňuje přehřívání. Vlivem přehřívání pak více hučí větrák a počítač může být pomalejší. Kolikrát tedy stačí vyfoukat zanesený prach a situace je okamžitě lepší.

Pomůže i přeinstalování systému

Velkou pomocí může být také přeinstalování systému. Obzvlášť pokud používáte operační systém Windows, měli byste vědět, že se po letech používání zanese nepořádkem. Spoustou souborů, které ani nepotřebujete. Vytvoří si je tam nejen systém, ale i různé nainstalované programy.

Pokud si pak necháte systém přeinstalovat, počítač najednou běží stejně rychle jako kdysi na začátku.

Nechte si poradit

Možná má váš notebook ještě jiné konkrétní problémy. Třeba by pomohla výměna nějaké součástky, jejíž hodnota se pohybuje ve stovkách nebo tisících korun. Pořád byste na tom byli lépe než při koupi nového zařízení.

Tak na nic nečekejte, vezměte notebook do servisu a nechte si poradit. Mrkněte se na otevírací dobu na webu pro Brno servis notebooku-Fopanet.cz a stavte se.

Mimochodem, oprava notebooku nemusí trvat dlouho. Například vyčištění je zcela rutinní záležitost, která může být vyřešena do druhého dne.