Nákup bytu může být poměrně komplikovanou záležitostí, obzvlášť v místech, kde jsou nové byty Praha velice žádaným artiklem. Koupě bytu od developera přináší řadu výhod. Jednáte totiž s developerem přímo, bez zbytečného zprostředkovatele. Díky tomu máte stavební práce více pod dohledem. Můžete také ovlivnit spoustu věcí a celý proces je navíc mnohem jednodušší.

Velký výběr a možnost úpravy dispozice bytu

Rozhodně největší výhodou při koupi bytu v novostavbě je skutečnost, že si můžete vybrat byt, který se dispozicím a orientací nejvíce přiblíží vašim představám o ideálním bydlení. Chcete bydlet v nejvyšším patře, abyste měli z terasy pořádný výhled? Preferujete naopak zlatou střední cestu, například třetí patro? Není problém! Vybrat si také můžete, na kterou stranu bude váš byt orientován, což oceníte, jestliže si nedokážete představit ráno bez slunečních paprsků. V novostavbách samozřejmě najdete byty nejrůznějších velikostí, přesně podle vašich potřeb. Součástí velké části bytů jsou i žádané prostorné terasy, které vám mnohdy vynahradí menší zahrádku.

Ve fázi výstavby můžete rovněž ovlivnit i dispoziční řešení bytu. Jednoduše tak posunete příčky mezi pokoje a například si zvětšíte koupelnu, pokud chcete, aby se vám tam vešla rohová vana. Jindy zvětšíte obývací pokoj na úkor ložnice, zdá-li se vám zbytečně prostorná.

Při výběru bytu neopomeňte myslet i na další součásti, které byste mohli potřebovat. Jedná se zejména o sklep, komoru nebo parkovací stání. I zde představuje výběr bytu v novostavbě značnou výhodou, neboť nabídka těchto prostor je velká, ale samozřejmě časově omezená.

Výběr standardního a nadstandardního vybavení

Developeři se stále častěji snaží klientům vyjít vstříc i co se týče nabídky standardního zařízení. Při individuálních úpravách bytu je přímá komunikace s developerem k nezaplacení. Ten se vám vždy bude snažit vyjít vstříc, případně vám může zprostředkovat i služby architekta, který vám s výběrem nadstandardního vybavení rád poradí. Kromě dispozičních úprav tak můžete ovlivnit i vzhled koupelny a toalety a jejich uspořádání, rozmístění elektrických zásuvek, svítidel a podobně. To jsou navíc všechno věci, které je později mnohem nákladnější předělat, když si je při pořizování bytu nemáte možnost vybrat dle svého vkusu.

Použití nejnovějších materiálů a technologií

Při koupi bytu v novostavbě si můžete být jisti, že byly použity nejmodernější materiály i technologie pro jeho stavbu. To se nepochybně projeví i mnohem větším komfortem.

Samozřejmostí už bývají například protihlukové příčky, které vám, zejména pokud jste dosud bydleli v panelovém domě, budou připadat jako dar z nebes. Použití nejmodernějších materiálů se samozřejmě projeví i menšími náklady na bydlení. Za energie, zejména za teplo, zaplatíte ve výsledku mnohem méně, navíc kvalita života v energeticky méně náročné budově je nesrovnatelně vyšší. V případě pasivních nebo nízkoenergetických staveb bývá tato úspora ještě markantnější.

Právě v této souvislosti je důležité mít i během stavby objektu možnost komunikovat s developerem, který by vám měl umožnit prohlídku i rozestavěného bytu.

Reklamace případných nedostatků a vad

Při převzetí bytu je důležité vše si řádně prohlédnout a důkladně zkontrolovat. Případné nedostatky developer musí neprodleně napravit. I přesto se ovšem může stát, že nějaká vada se projeví později. V takovém případě můžete uplatnit záruku, solidní developer vám jistě vyjde vstříc a vadu co nejrychleji odstraní.

Komplexní služby

Při koupi bytu přímo od developera se nemusíte bát, že se budete muset starat o zhotovení smluv a podobně. Spektrum služeb poskytovaných developerem zahrnuje i služby právní, tedy přípravu veškerých potřebných smluv. Většina developerů nabízí také pomoc se zajištěním financování nemovitosti. Specialista vám pomůže vybrat nejvhodnější způsob financování a zařídí za vás jednání s bankou a dalšími úřady. Vězte, že tento komplexní servis vám může ušetřit nejen spoustu času, ale i peněz.

Díky nákupu bytu v novostavbě by celkové financování mělo být jednodušší. Nemělo by totiž stát, že odhad ceny nemovitosti bude nižší, než je kupní cena. Proto tedy nehrozí, že by vám banka nepůjčila požadovanou částku.

 

Sami vidíte, že nákup bytu přímo od developeru může být velmi výhodný. Není proto vždy nutné obracet se na realitní kancelář. Celý proces může být pro vás mnohem jednodušší, s mnohem lepšími výsledky.