V hlavním městě Praha vyrůstají nové čtvrti a ty starší se renovují a architekti se snaží jim vdechnout nový život. Ve více částech Prahy vyrůstají nové byty. Podobně je to i v Praze 10, v části Hostivař.

Čím je část Praha – Hostivař zajímavá?

Historicky jde o vesnici, která se nachází v blízkosti Prahy. Nejstarší písemná zmínka je z roku 1068, tehdy se vesnička vzpomíná jako Gostiwar. Během středověku prošla různým vývojem, ale stále to byla malá obec. V roce 1890 měla 1326 obyvatel, které žily v 122 domech. V roce 1922 byla připojena k hlavnímu městu Praha.

Hostivař patří do městské části Praha 15. Jako součást Prahy zaznamenala tato část významnou rozvoj, na jejím území vznikly celé čtvrti obytných domků, průmyslová oblast a několik menších a větších sídlišť. Od dob socialismu v této části Prahy rozvoj pokračuje a pokračuje se ve výstavbě nových bytů. Kromě novostaveb, je v této městské části i velmi pěkný park a okolí říčky Botič.

Jaké byty stojí za pozornost v této části Prahy?

Při výběru bytu v této lokalitě si třeba dobře zvážit, zda jde o starší byt nebo novostavbu. Starší byty může mít sice nižší cenu, ale jejich nevýhody se projeví postupně – jde například o vyšší energetickou náročnost nebo vyšší náklady na opravy a údržbu.

Jedním z nových stavebních projektů je i Byty Hostivař, což je bytový komplex od developera YIT. Jde o novostavbu určenou pro mladé rodiny a tomu jsou přizpůsobeny i další aspekty.

Čím je významný projekt Byty Hostivař?

Byty Hostivař jsou stavební projektem developera YIT. A to už něco říká – jde totiž o finského developera, který se snaží kvalitně budovat své jméno a přinášet kvalitní bydlení, v centru města a zároveň v blízkosti přírody.

V blízkosti se nachází několik možností pro relax a aktivní odpočinek – Hostivařská přehrada, okolí říčky Botič nebo blízký přírodní park Meandry Botiče.

Byty Hostivař jako komplex bytových domů je již dokončen a očekává své posledních obyvatel. V průběhu 3 let byly téměř všechny byty vyprodány a zbývá už jen několik bytů na prodej. Kromě výborného okolního prostředí se však dá očekávat, že hodnota těchto bytů půjde nahoru. A proto by se měly případní zájemci pospíšit.

Pokud bychom hovořili o dostupnosti do ostatních částí Prahy, určitě je třeba zmínit, že v těsné blízkosti Bytů Hostivař je zastávka tramvaje a ve vzdálenosti 10 minut je zastávka příměstského vlaku. Také jsou zde zastávky autobusů.

Ohledně občanské vybavenosti je na tom tato lokalita také velmi dobře. Nachází se zde obchodní centrum, obchodní a zábavní centrum, mateřská a základní škola a několik dalších možností.

Dá se tedy říci, že v městské části Hostivař jsou Byty Hostivař od YIT velmi dobrou volbou pro nové bydlení pro mladé rodiny.

 

Zdroje:

Byty Hostivař

Hostivař