Už nějakou dobu mají lidé pohybující se po vozovkách mimo město za snížené viditelnosti povinnost nosit reflexní prvky. Mnozí na toto nařízení nezodpovědně kašlou. Mít na sobě reflexní vestu jim přijde potupné. Pokud ji ale nechcete nosit vy, naučte tomu aspoň své děti. Jakmile si na reflexní prvky zvyknou odmala, nebudou jim v dospělosti připadat vůbec divné.

Děti jsou na silnicích mnohem ohroženější než dospělí. Za prvé jsou jejich drobná tělíčka daleko hůře vidět a za druhé mají ještě málo rozumu. Nemusí chodit zrovna po silnici, aby se stalo neštěstí. V zápalu hry mohou skočit do vozovky i z chodníku. A to kolikrát i tehdy, když jdou s rodiči. Není vůbec na škodu je naučit nosit reflexní vestu.

Učte děti, že je to normální věc

Jakmile si děti odmala zvyknou nosit reflexní vesty, budou to pak brát po celý život jako samozřejmost a tuto zkušenost jistě předají i svým potomkům. Možná jste si všimli, že i ve školkách nosí děti reflexní vestičky, když jdou na procházku. Proč tedy nenavázat na to, co je učí už paní učitelky v mateřince? Samozřejmě jim nemusíte rovnou oblékat celou reflexní vestu, postačí reflexní klíčenka, tkaničky, nášivka, nálepka, klíčenka, čepice, ponožky či jiný doplněk. Ony však dost možná tu vestičku budou nosit rády. Obzvlášť když jim pořídíte nějakou povedenou s hezkou nášivkou.

Vesty se zvířátky mají úspěch

Malým dětem je většinou jedno, co jim obléknete. Určitě se ale nechají nalákat na zvířátka a veselé obrázky. Právě proto u nich tolik bodují reflexní vesty od Altima. V kategorii dětských reflexních vest najdete modely s potiskem zvířátek. Oblékají se jednoduše přes hlavu a zapínání mají na boku, což je pro malé děti nejsnazší. Koupit se dají v různých velikostech a všechny pochopitelně splňují patřičné normy. Přimějte své děti, ať jsou na silnicích vidět. Jen tak budou v bezpečí.