Kde je voda, tam je život. Bez vody se zkrátka neobejdeme. Aby v našem těle vše fungovalo tak, jak má, měli bychom denně vypít 2 až 3 litry této životodárné tekutiny. Neměli bychom ale myslet pouze na potřebné množství vody, ale také na její kvalitu. Tu nám zajistí kvalitní vodovodní filtry.

V dnešním moderním světě lidé čím dál více dbají na zdravou výživu. V posledních letech vznikla spousta obchůdků, které nabízejí zdravé potraviny a v regálech běžných supermarketů se objevují BIO výrobky. Často je však zapomínáno na kvalitu vody, kterou potřebujeme každý den.

Ve většině českých domácností je na denní bázi využívána kohoutková voda. Ta i přes přísné normy a veškerou kontrolu obsahuje nežádoucí látky, jako jsou stopy pesticidů, chlór, saponáty, ropné látky atd. Jejich obsah je sice podlimitní, ale je prokázáno, že i tak jsou pro nás z dlouhodobého hlediska škodlivé. Mohou způsobit alergické reakce, ale i další zdravotní problémy. Naštěstí technologie pokročily tak, že je možné pořídit si filtry na vodu pro domácí úpravu.

Vodovodní filtry snadno odstraní zmíněné nežádoucí látky, aniž by ji zbavily důležitých minerálů, které jsou pro lidský organismus naopak důležité. Voda je zbavena nepříjemné kovové chuti, zakalení, či nevábného zápachu. Výrazný rozdíl v chuti poznáte již při pití obyčejného čaje a kávy. Vodovodní filtr je možné umístit na kuchyňskou linku nebo je skrytý pod ní a nijak nepřekáží při práci v kuchyni. Zejména na chatách, chalupách a v kancelářích jsou pak jako velmi dobrá alternativa používány filtrační konvice.

Přístroje pro zdraví

Uvažujete o kvalitním zařízení pro domácí úpravu vody? Filtry na vodu, filtrační konvice, sprchové filtry, vodíkové lahve a další najdete v e-shopu Přístroje pro zdraví.