Pořízení kočky je zodpovědný krok, který musíte zvážit ze všech stran. Vybírat můžete z mnoha plemen, takže si klidně dejte na čas, než objevíte tu pravou. Kromě vzhledu nezapomeňte na nároky na péči, což se liší hlavně podle délky srsti. Čím více informací si zjistíte ještě před samotným pořízením nového mazlíka, tím lepší domov mu můžete zajistit.

Každá kočka je originál

Platí to pro konkrétní jedince, takže i v rámci obecných rad k plemenům je potřeba přistupovat s rezervou. Příznivci koček se také přou o to, které plemeno je obecně nejvíce inteligentní. Jednou takovou chytrolínkou je například ruská modrá kočka, která vyniká i svou oddaností a věrností. Výjimečná je také svou nádhernou modrou srstí se stříbrným nádechem. Dalším hodně inteligentním plemenem jsou například barmské kočky, které se údajně dokážou naučit i pár povelů a někteří jedinci povahou trochu připomínají psa.

Velký výběr z plemen koček

U nás aktuálně seženete kolem 30 různých plemen koček, přičemž každá z nich má svá specifika. Kromě klasické zahradní směsky si tak můžete pořídit nádhernou papírovou krásku s urozenými předky. Plemena koček si dobře prohlédnete na internetových stránkách, kde k nim zjistíte i základní charakteristiku a požadavky na péči. Osobně si je můžete prohlédnou na nějaké výstavě, kde je možné vzít si rovnou kontakt na chovatele a zamluvit si koťátka od vybraného plemene. Více o jednotlivých plemenech a chovu koček obecně najdete na portálu Můj Mazlík.

Nejdříve pořiďte vybavení

Než si pojedete pro koťátko, musíte mít doma připraveny všechny potřeby a pomůcky. Levně je nakoupíte například na internetu v obchodě Prymus.cz, kde si přesně vyberete to, co aktuálně potřebujete. Kromě mističek a kvalitního krmení nezapomeňte také na hračky, škrabadla a prolézačky pro kočky chované v bytě.

Kategorie: Bydlení