Potřebujete vybavit svůj interiér šatními skříněmi? Ano, v případě nepřítomnosti samostatné šatny se jedná o jakousi nezbytnost. Většina lidí s moderními skříněmi ve svém bytu či domu počítá, nicméně vybrat tu správnou nemusí být tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Právě z toho důvodu se v tomto článku podrobně zaměříme na 5 hlavních aspektů, které je zapotřebí mít na mysli ještě před tím, než se rozhodnete konkrétní skříň zakoupit. Oč se tedy jedná?

Vestavba, nebo klasika?

Tuto otázku si zodpovězte jako první. Vestavěné skříně jsou dnes hodně oblíbené. Vzhledově dokážou zaujmout a i jejich prostorové řešení je optimální. Přesto se u nich musíte připravit na mnohem vyšší cenu, než byste zaplatili za klasické skříně.

Systém otevírání skříně

Doba, kdy se každá skříň otevírala do prostoru díky klasickým dveřím na pantech, jsou už také pryč. Aktuálně se nakupují modely s posuvným mechanismem. Ten je prostorově mnohem úspornější a otevírání i zavírání skříně je jednodušší.

Potřebujete i zrcadlo?

Stát každé ráno frontu na koupelnu je maximálně únavné. Pořízením zrcadla, jež bude součástí skříně v ložnici, tuto situaci vyřešíte. Oblečete se a následně poslední detaily doladíte právě před ním.

Jak důmyslné má být vnitřní členění?

Chcete pouze klasickou skříň, která bude mít šatní tyče, na něž si pověsíte vaše svrchní oblečení? Pokud ano, postačí vám úplně ten nejjednodušší a nejmenší model, který na trhu najdete. Jestliže hodláte mít šatní skříň s různými policemi, zásuvkami a dalšími prostory pro úschovu oděvů, pak je třeba sáhnout po důmyslnějším řešení.

Barevné ladění musí být dokonalé

Ať už hodláte umístit šatní skříň do předsíně nebo ložnice, určitě myslete na její barevné provedení. To musí korespondovat s výmalbou a také s ostatním nábytkem. Budete-li nakupovat na https://www.atan.cz/, jistě zvolíte tu správnou.

Kategorie: Bydlení