Výběr bytu na prodej v Brně není jednoduchý. Pokud máte zájem o koupi v této extrémně lukrativní lokalitě, musíte se obrnit trpělivostí, protože poptávka značně převyšuje nabídku. Nicméně vlastní byt v Brně je dlouhodobě velmi výhodná investice, která vám vaše úsilí vynahradí.

Obecně platí, že nákup nemovitosti je náročný proces, který se v žádném případě nevyplácí podceňovat.

V tomto článku se dozvíte, čím je brněnský trh s byty specifický a na co si musíte dát pozor.

Dočtete se, jak si najít lokalitu přesně podle vašich představ a další cenné tipy a rady, které vám pomůžou vybrat pro vás nejlepší možnou variantu.

Výběr bytu na prodej podle lokality. Kde se vám v Brně bude bydlet nejlépe?

Lokalita je pro mnohé rozhodujícím faktorem a absolutně právem, protože právě její správný výběr výrazně ovlivňuje úroveň života. Vybírejte tedy pečlivě a s rozvahou. Snažte se myslet do budoucna. Je v okolí dostatek školek a škol? Jak daleko je nejbližší nemocnice a co bezpečnost? Je toho opravdu hodně, co musíte zvážit. Brno jako celek je velmi perspektivním místem pro život, ale jednotlivé městské části se od sebe výrazně liší. Každý má jiné nároky na bydlení. Jak tedy poznáte, kde se vám bude v Brně bydlet nejlépe? Zkuste hledat s pomocí webové aplikace. Vymyslel ji student Mendelovy univerzity v Brně.

Nastavit si můžete šest parametrů:

· Životní prostředí

· Oddech a relaxace

· Doprava

· Služby

· Sociální status

· Bezpečnost

Podle vašich individuálních požadavků se vám zobrazí zeleně nejlepší místo a červeně nejhorší místo. Pomůže vám zúžit výběr a vytipovat vhodná místa k osobní prohlídce.

Máte zájem o byt v domě po rekonstrukci, v paneláku, nebo toužíte po novostavbě?

Pokud se nejedná o novostavbu, jsou fasády a technický stav společných prostor velmi důležitým ukazatelem, u kterého se vyplatí dát na první dojem.

Neignorujte tyto 3 varovné signály

  1. Omráčil vás při vstupu do budovy zápach? Zápach a špína ve společných prostorách leccos vypovídá o vašich potenciálních sousedech.
  2. Dům neprošel rekonstrukcí a celkově na vás nepůsobí dobře? V tomto případě se neutěšujte nízkou cenou, ta může být jen zdánlivou výhodou. Náklady na energie v nezateplené budově jsou opravdu vysoké.
  3. Pokud je budova před rekonstrukcí, víte, jaký bude její rozsah a jak se na ní podílejí vlastníci? Nebudou vám vadit stavební práce?

Řešením může být novostavba, nebo dům po rekonstrukci. V současné době jsou velmi populární i dříve zatracované panelové byty. Máte zájem právě o tento typ bytů? Zkuste hledat v městské části Lesná, nebo Kohoutovice. Velmi povedená je také rekonstrukce panelových bytů ve Starém Lískovci. Trváte na novostavbě? V tom případě byste měli vědět, že v Brně začíná být nedostatek nových bytů. Počítejte tedy s tím, že budete hledat déle, často v řádech měsíců, nebo budete muset počkat, pokud je projekt teprve ve výstavbě.

Pozor!

Není výjimkou, že jsou byty vyprodány ještě před jejich dokončením. S výběrem novostavby tedy neotálejte, zvláště pokud máte nájemní smlouvu na dobu určitou.

Tip

Zkusit štěstí můžete v ulici U Černého mlýna, v domě Neumanka, nebo v Zeleném městě ve Slatině a ve finální fázi je také výstavba v brněnské Líšni.

Hledejte, choďte na prohlídky a hlavně se nenechte odradit počátečním neúspěchem

Je pravda, že najít ideální byt v Brně trvá déle než je celorepublikový průměr. Je to dáno obrovským zájmem kupujících a zároveň nedostatečnou výstavbou. To je fakt, se kterým musíte počítat. Pokud vytrváte, získáte bydlení, které odpovídá vašim představám, a zároveň máte jistotu dobré investice.

Díky tomuto článku víte, jak snadno najít lokalitu podle vašich individuálních požadavků. Dozvěděli jste se, v jakých částech města se nacházejí zdařile zrekonstruované panelové domy, nebo kde jsou projekty těsně před dokončením.

A jak dlouho trvalo najít bydlení v Brně vám, nebo stále ještě hledáte? Podělte se s námi o vaše osobní zkušenosti.

Kategorie: Bydlení