Jednoduché tipy a nápady vám mohou mnohdy velmi usnadnit práci na zahradě nebo zpříjemnit odpočinek na ní. Ať už máte velkou zahradu u rodinného domu nebo menší zahrádku v zahrádkářské osadě, chcete čas na čerstvém vzduchu strávit především příjemně. Dopřejte si více odpočinku na pohodlném křesílku a kochejte se krásně zeleným trávníkem, o který je dobře postaráno.

Zavlažovací systémy oceníte vy i rostliny

Každé léto máte při odjezdu na dovolenou starosti s tím, kdo se vám během vaší nepřítomnosti postará o zahradu? Co kdybyste to letos jednou pro vždy změnili? Automatické zavlažování udrží váš trávník i květiny v perfektním stavu. Ušetří vám nejen starosti, ale také čas a peníze. Sami nejlépe víte, kolik času v létě každý den strávíte jen zaléváním celé zahrady. Ušetřený čas odteď budete moci věnovat buď odpočinku, nebo jiné vám příjemnější činnosti. Výrazně vám klesne spotřeba vody, neboť zavlažovací systém zajistí rovnoměrnou zálivku. V noci se navíc odpaří mnohem méně vody než ve dne.

Věnujte ušetřený čas sobě a pořiďte si zahradní lehátka

Když vám teď odpadla každodenní starost se zaléváním, můžete uspořený čas věnovat sobě a svým blízkým. Příjemné posezení s přáteli na zahradě s lehkým občerstvením je skvělým způsobem jak strávit léto. Lehátka na zahradu se vyrábějí z nejrůznějších materiálů. Pokud toužíte po dobře vypadající klasice, kupte si dřevěná lehátka. Ta kovová mají nespornou výhodu v tom, že jsou téměř bezúdržbová a vydrží vám ve stejném stavu několik let. Pozornost věnujte výběru polstrování. Pečlivě zvolte především materiál, který by měl být pevný a dobře pratelný.

Sochy do zahrady skvěle zapadnou

Chcete svou zahradu něčím ozvláštnit, ale zároveň toužíte zachovat její přírodní ráz? Hliněným trpaslíkům naštěstí už odzvonilo, pozornost si však zaslouží dřevěnné zahradní sochy. Vyrábějí se z velkých kusů dřeva za použití motorové pily. Šikovné ruce tak dokážou vykouzlit nejen vodníky či anděly. Sochy zvířat se těší velké oblibě zejména u dětí.

Kategorie: Bydlení