Možná si říkáte, že koupě šatní skříně není nic složitého a už vůbec ne nic k přemýšlení. Přece existují mnohem důležitější kusy nábytku. Postel, sedačka, kuchyňská linka. Ty zasluhují vaši pozornost. U skříně vám jde jen o dostatek úložného prostoru a pěkný vzhled. Je to ale skutečně všechno?

Způsob otevírání dveří

Šatní skříně s posuvnými dveřmi šetří vzácné místo v bytě. Jejich konstrukcí se báječně hodí nejen do ložnice, nýbrž i do úzké chodby. Na přední části dveří můžete mít zrcadlo, v němž se uvidíte úplně celí, navíc tak opticky zvětšíte a prosvětlíte prostor. U posuvných dveří jsou důležité kvalitní kolejnice a dojezdy, které zamezí jejich bouchání a následnému poškození. Dojezdy bývají prodejné samostatně.

Šatní skříně s klasickým otevíráním jsou stále žádané. Jednak je spíše seženete v masivu, což se v případě posuvných dveří nedá úplně říci. Dáváte-li přednost přírodním materiálům a tradičnějšímu vzhledu interiéru, tato skříň pro vás bude ideální. Zrcadlo můžete mít umístěné jak na přední, tak i na vnitřní straně dveří. Výhodou je také skutečnost, že na skříně s klasickým otevíráním dveří snadno seženete i nástavce, pokud byste zjistili, že jsou stávající úložné prostory už nedostačující.

Na materiálu záleží

Jedna věc je vybírat šatní skříně podle dekoru. Není problém mít ji takřka v jakékoliv barvě, nebo v přírodním vzhledu s viditelnou strukturou dřeva. Lakovanou, lesklou i matnou. Se zrcadlem, či bez něj. S výraznými madly, případně jen s lištami. Materiál, z něhož je skříň vyrobená, představuje neméně podstatnou věc. Dáte přednost masivu před laminem? Pak si připravte o něco víc peněz. Skříň vám ale bez potíží vydrží dlouhá léta. Levné šatní skříně jsou vyrobeny nejčastěji z lamina. Znamenají kompromis mezi příjemnou cenou a kvalitou, která zaručuje bezproblémové dlouhodobé používání.

Mrkněte na web Dona-shop.cz. Najdete tam nejen šatní skříně, ale i další nábytek s možností nákupu na splátky.

Kategorie: Bydlení