Bytový textil je nedílnou součástí každé správné domácnosti. Jedná se o prvek s praktickým využitím, ale současně má také funkci estetickou, protože domovu dodává pocit příjemné útulnosti.

Divokých vzorů se raději vyvarujte

Ložnice je místem určeným ke spánku, a proto by tomu měl být maximální uzpůsoben její vzhled. Aby se tělo během noci maximálně zregenerovalo, je k tomu zapotřebí co největší tmy. Bohužel však do místnosti častokrát proniká svit veřejného osvětlení, bilboardů apod., takže je nezbytné si pomoci jinak. Pro tento účel perfektně poslouží závěsy, které okna zatemní. Vybírejte buď tmavé kousky, anebo takové, co jsou dostatečné silné, aby zamezily proniknutí nežádoucího světla.
K závěsům se výborně hodí záclony. Jednak okno výborně doplní, což působí dobře na pohled, ale kromě toho zajistí dostatek soukromí. Mnoho lidí považuje v dnešní době záclony za něco nemoderního, avšak opak je pravdou. Správný výběr právě tohoto bytového textilu dokáže proměnit interiér k nepoznání a dodat mu chybějící šmrnc. Co se týče záclon a závěsů do ložnice, tak se vyvarujte divokých vzorů a volte spíše jednolité modely, protože jinak by působily rušivě.

Pohodlné povlečení je základ

Základním stavebním kamenem v ložnici je bezpochyby postel. Stejně tak, jako je důležité mít kvalitní matraci, deku a polštář, je třeba dbát i na povlečení. Zapomeňte na levné umělé materiály a místo toho raději zainvestujte do bavlny či hedvábí. Věřte tomu, že i takové zdánlivé maličkosti se mohou projevit na kvalitě spánku. 

Pokud hledáte dodavatele kvalitního bytového textilu, máme pro vás jeden tip. Společnost Dante.cz se věnuje prodeji záclon a bytových doplňků již dlouhých 12 let. V jejich internetovém obchodě naleznete zajímavé kousky, které jsou vyrobeny z kvalitních, a hlavně zdravotně nezávadných materiálů. Výběr je opravdu pestrý, a navíc za velice příznivé ceny.

Kategorie: Bydlení