Zřejmě víte, že si nemůžete jen tak umístit na silnici značku. Dopravní značení má na starost příslušný úřad a každá změna ve značení je zdlouhavý proces. Přesto existují situace, kdy se může značka či jiný typ dopravního značení hodit i soukromé osobě.

Značku lze koupit snadno. Objednáte si ji z e-shopu jako kterékoliv jiné zboží. Máte-li zájem o dopravní značení – Topznak provozuje e-shop. Klasické svislé značky stojí kolem tisícovky, v nabídce toho ovšem najdete mnohem více.

Značky například do firemních areálů

Typickým případem, kdy si lidé pořizují značky, jsou uzavřené firemní areály. Jde-li o prostor ve vlastnictví firmy, je možné tam značku umístit bez povolení úřadů. Někdy jsou areály tak rozsáhlé, že se hodí v nich upravit přednost, upozornit na prudkou zatáčku apod. Vhod přijdou i dopravní zrcadla či zpomalovací prahy.

Samostatnou kapitolou jsou pak práce na komunikaci. Probíhá v areálu firmy něco, co má vliv na provoz? Umístěte patřičné značení. Pro tyto případy vyjde většinou finančně výhodněji si značky pronajmout než je kupovat.

Parkovací sloupky a zábrany před vlastní garáž

Na nápisy „Neparkovat, vjezd!“ spousta lidí nebere zřetel. Co máte pak dělat, když zrovna potřebujete vyjet z garáže, nebo se naopak vrátit domů, a někdo vám zaparkoval přímo před vjezdem? Parkovací sloupky a zábrany zajistí, že k ničemu takovému vůbec nedojde. Přes zábranu auto jednoduše neprojede. Vy, až se vrátíte, si ji odemknete a sklopíte. Sloupky a zábrany stojí zhruba od tisícovky do tří tisíc. Bývají vyrobené z žárového zinku a mívají dvojitou protikorozní ochrannou vrstvu, takže vám vydrží opravdu dlouho.

Spolehněte se na profesionály

Budete instalovat nějaké dopravní značení? Spolehněte se na společnost Top Znak, která provozuje vlastní e-shop, půjčuje značky, provádí i vodorovné dopravní značení, zajišťuje zabezpečení dopravních uzavírek. Má na starost i složité dopravní značení Praha.

Kategorie: Bydlení