Čím starší, tím hodnotnější. Řeč je o tradičních perských kobercích, které se v rodinách po celém světě dědí stejně jako šperky. Dopřejte toto dědictví i svým potomkům.

Pravý perský koberec se v interiéru vyjímá doslova jako šperk. Unikátní je v mnoha ohledech. Tato tkanina například nestárne. Její hodnota naopak každým rokem narůstá. Platí u ní stejně jako u vína přímá úměra „čím starší, tím lepší“, a tím pádem hodnotnější.

Zaměřeno na kvalitu 

Zřejmě není třeba upozorňovat na to, že tradiční perské koberce se vyrábějí ručně, a to z těch nejkvalitnějších materiálů, jakými jsou bavlna, vlna a hedvábí. Každý kus je tedy unikátním originálem, jenž nemá obdoby. K barvení perských koberců se navíc používá výhradně přírodních barviv, které jsou zárukou, že koberec i po letech vypadá jako nový. A příjemný je samozřejmě i na dotek.

Pozor na padělky!

Navnadili jsme vás a začínáte o pořízení perského koberce uvažovat? Pak si dejte pozor na padělky. Ty bývají natolik kvalitní, že rozeznat originál od padělku bývá tvrdým oříškem i pro odborníka. Ten každopádně originál od padělku rozezná na základě tzv. perského uzle, který se při vázání perských koberců používá. Klíčový je při určování originality tkaniny jejich počet na sto centimetrech čtverečních koberce, který by se měl pohybovat kolem tisícovky. Dalším faktorem určujícím pravost koberce je viditelnost vrchního vzoru i na jeho opačné straně.

Nakupujte od renomovaného dodavatele

Svou pozornost zaměřte také na renomovaného dodavatele. Originál stoprocentně pořídíte v obchodě s perskými koberci Buchara (https://e-shop.buchara.cz/perske_koberce). V nabídce spolu s perskou klasikou najdete i koberce nepálské, turkmenské, nomádské, pákistánské i turecké. Koberce moderní i klasické. Kruhové i čtvercové. Kožené i hedvábné. Tápete, jaký model zvolit? Obraťte se na odborný personál, který vám poradí!

Kategorie: Bydlení