Archiv pro měsíc: Květen 2011

Kácení stromů

Článek se zabývá kácením stromů a související legislativou. Kácení stromůLidé se často mylně domnívají, že kácení stromů rostoucích na zahradách, obecních návsích nebo ve městech je možné provádět celoročně, a může jej provádět každý, kdo má motorovou pilu.Zákon o ochraně přírody a krajiny (č. 114/1992 Sb) však stanovuje, že kácení stromů by se mělo provádět především v době tzv. vegetačního klidu, jenž trvá v našich podmínkách od 1. Listopadu do 31. Března. Toto období je pro kácení stromů určeno především proto, že na stromech nehnízdí ptáci a nemůže jim být tudíž odstraněním stromu nikterak přímo ublíženo.Ke kácení stromu, jenž má ve výšce 1,3m nad zemí obvod větší než 80cm je navíc potřebné mít povolení od obecního nebo městského úřadu. To se týká i ovocných stromů jako je vzrostlá jabloň, hrušeň nebo třeba ořešák.Výjimku tvoří ovšem stromy havarijní, které by svým případným pádem ohrozily majetek lidí nebo jejich zdraví. U takových stromů probíhá kácení bez ohledu na roční období.Rovněž je dobré zmínit, že kácení stromů by měla provádět především složitějších případů některá z firem, jenž se na danou problematiku specializují, neboť při laickém kácení především problematičtějších stromů dochází často ke značným škodám na majetku nebo k úrazům.Firmy specializující se na péči o stromy jsou navíc vždy na podobné riziko náležitě pojištěny a jejich pracovníci jsou v dané problematice každoročně proškolováni.

OVB Allfinanz i nadále posiluje svou pozici na českém trhu

OVB Allfinanz v roce 2010 opět zvýšila své provizní výnosy, které oproti loňskému roku stouply o téměř 100 milionů korun na 965 027 977 korun. Potvrzuje tak svou stabilně silnou pozici na českém trhu a také prvenství mezi dalšími finančně poradenskými společnostmi. Příznivě se na vývoji projevila ustupující ekonomická krize, ale také systémové změny uvnitř společnosti, kterými OVB Allfinanz v uplynulém roce prošla. OVBZa uplynulý rok se finančním poradcům OVB Allfinanz, a.s., podařilo uzavřít 169 624 nových smluv a společnost tak v současné době spravuje více než 2 miliony smluv pro 956 000 klientů v České republice. Zisk po zdanění dosáhl téměř 70 milionů korun. „Obchodní i finanční výsledky v roce 2010 nám dělají velkou radost. Jsou nejen důkazem toho, že proces, kterým OVB v uplynulých měsících prošla, byl správný, ale především toho, že klienti nám důvěřují a že se nám daří získávat nové, o čemž svědčí číslo 93 000 nových klientů v loňském roce,“ říká Michal Knapp, předseda představenstva a generální ředitel společnosti OVB Allfinanz, a.s. „Ještě v roce 2010 nebyla situace na trhu vůbec jednoduchá, panovala zde značná nervozita a to i u běžných spotřebitelů. OVB se přesto podařilo pokračovat v nárůstu počtu uzavřených smluv a navyšovat provizní příjem. Je to úspěchem především samotných finančních poradců.Jasně se ukazuje, že OVB zvolila správnou cestu, když se soustředila na kvalitu poskytovaných služeb a edukaci klientů v oblasti finančního poradenství v době, kdy ostatní opatrně vyčkávali,“ říká Knapp. Podle něj je třeba také zdůraznit nejen ekonomické ukazatele společnosti za rok 2010, ale také projekty v rámci sociální odpovědnosti společnosti, do kterých se OVB plně zapojila. „Nejde jen o podporu trhu obecně a o tlak na zvýšení kvality finančních produktů či služeb, ale také o již zmíněné vzdělávání jak našich klientů, tak například žáků základních škol v oblasti financí a bankovnictví. OVB si jako lídr trhu uvědomuje svou odpovědnost a bude se i nadále aktivně podílet na kultivaci a rozšiřování finančního vzdělání v České republice,“ uzavírá Knapp. Mateřská skupina OVB Holding AG své loňské výsledky publikovala již 30. března 2011.Detailní výsledky skupiny jsou k dispozici na adrese www.ovb.ag.

O společnosti OVB Allfinanz, a.s.


Společnost OVB Allfinanz působí na českém trhu od roku 1993 jako dceřiná společnost německé OVB Holding AG. V současné době má téměř 960 tisíc klientů a spravuje více než 2 miliony smluv. Klientům je k dispozici celorepubliková síť kvalifikovaných poradců – pojišťovacích a investičních zprostředkovatelů. Mateřská společnost OVB Holding z německého Kolína nad Rýnem vznikla v roce 1970 na základě myšlenky poskytovat soukromým klientům obsažné, individuální a komplexní majetkové a finanční poradenství. V současné době působí prostřednictvím dceřiných firem v dalších 13 zemích Evropy.

O koncernu OVB


Koncern OVB se sídlem holdingu v Kolíně nad Rýnem je jedním z předních evropských poskytovatelů finančních služeb. Od založení OVB Vermögensberatung AG v roce 1970 v Německu zaměřuje OVB svou obchodní činnost na zákaznicky orientované poradenství pro soukromé domácnosti v oblasti ochrany majetku, vybudování a rozvoje majetku, starobního zaopatření a získávání nemovitostí. OVB v současnosti poskytuje poradenství v Evropě zhruba 2,8 mil. zákazníků a spolupracuje s více než 100 renomovanými produktovými partnery. OVB je v současné době aktivní celkem ve 14 zemích, přičemž pro koncern pracuje kolem 4 600 finančních poradců na plný úvazek. V roce 2010 dosáhla OVB Holding AG, která je od července 2006 kótována na Frankfurtské burze cenných papírů (Prime Standard, ISIN DE0006286560), spolu se svými dceřinými společnostmi celkových provizních příjmů ve výši 197,3 mil. eur a rovněž EBIT ve výši 4,8 mil. eur.

Půjčky pro neplatiče

Pokud jste se dostali do problémů se splácením, pak jistě víte, že získat znovu půjčku v bance je takřka nemožné. Banky mají velmi přísné podmínky pro schvalování půjček – snaží se minimalizovat počet případných neplatičů. Pokud jste se dostali do problémů se splácením, pak jistě víte, že získat znovu půjčku v bance je takřka nemožné. Banky mají velmi přísné podmínky pro schvalování půjček – snaží se minimalizovat počet případných neplatičů. Právě proto mají zavedený tzv. registr dlužníků, ve kterém se octne každý, kdo se dostal do problémů se splácením. Jednotlivé bankovní společnosti mezi sebou komunikují a registru dlužníků je tak společný. Pávě z toho důvodu jsou na našem území nebankovní společnosti, které nabízí produkty, vhodné pro ty, kteří si je nemohou zřídit v bance. Mnoho těchto společností existuje již řadu let a vybudovali si tak určité zázemí klientů. Proto jsou produkty některých nebankovních společností velmi podobné těm bankovním a jsou jen přístupnější.Typickým produktem, který je nebankovními společnostmi nabízen neplatičům, jsou půjčky bez registru ihned. Jak již z názvu vyplývá, půjčky bez registru ihned se zřizují bez nahlížení do registru dlužníků. Jedná se o skvělou alternativu pro všechny, kteří si bankovní půjčku nemohou zřídit právě z důvodu zápisu. Půjčky bez registru ihned je možné zřídit prakticky okamžitě bez zbytečných okolků, stačí jen vyplnit online formulář a čekat, než Vám peníze dorazí na účet.Konkrétním příkladem je Smart půjčka. Smart půjčka je velmi oblíbený produkt pro všechny neplatiče a nejen pro ně. Smart půjčka nabízí zřízení úvěru od 4 do 50 tisíc korun na dobu 8 až 13 měsíců. Smart půjčka patří mezi nejvyhledávanější půjčky vůbec.Dalším, taktéž vyhledávaným produktem je home credit půjčka. Home Credit půjčka je nebankovní půjčka ve výši 10 až 150 tisíc korun. Home Credit půjčka je na 10 až 84 měsíců a je možné ji velmi snadno zřídit přes internet. Stačí vyplnit krátký online formulář.

Zasklívání lodžií a balkonů od Optimi

Slyšeli jste už o zasklívání balkonů a nevíte, v čem by to pro vás bylo výhodné? Pokud necháváte sušit prádlo na balkoně, je zde velká možnost, že se na něj přichytí prach a špína z ulice nebo sídliště. Zasklení balkonů tedy pomáhá předcházet usazování těchto nečistot na vašem balkoně. Můžete tak bez starostí na balkoně sušit prádlo nebo uskladňovat potraviny i jiné předměty.

A jak si takové zasklívání balkonů pořídit? Společnost Optimi dodává na trh systém zasklení balkonů, již řadu let, se zvýšenou únosností skel. Výrazně také doporučuje originální finský zasklívací systém, který je vyroben z bezpečnostního tvrzeného skla a hliníku pro zvýšení manipulace se skly. Pokud stále váháte, jistě vás přesvědčí, že systém nepotřebuje speciální údržbu a mytí skel je snadné jak z vnitřní tak venkovní strany.

Rozhodli jste se pro systémy od společnosti Optimi? Tak není nic jednoduššího než firmu kontaktovat a využít jejich služby

Pro co se rozhodnout? Piercing nebo tetování

Při rozhodování, jakou formu ozdoby zvolit, musíme mít na paměti několik důležitých faktorů. Přemýšlíte, kterou variantu ozdoby těla zvolit? Máte v plánu nechat si udělat piercing nebo nějaké zajímavé tetování? Dnes už neplatí, že tetování mají jenom námořníci nebo lidé, kteří byli ve vězení. U mladých lidí je populární jak obojí. Piercing a tetování se staly módní záležitostí a mladí lidé si nechávají touto formou zdobit různé části těla. Časy, kdy se nosily pouze náušnice jsou nenávratně pryč a mladí lidé nosí kroužky nebo piercing jazyka, piercing v pupíku či piercing rtu.Při rozhodování, zda si nechat aplikovat piercing nebo udělat tetování, musíme mít na paměti několik důležitých faktorů.Tetování se provádí tetovacím strojem, který vibruje rychlostí až 3000 kmitů za minutu.

V první fázi se tetuje základní obrázek jednou jehlou, barva je aplikována do druhé vrstvy kůže jehlou s pěti až sedmi jehlami, které mají barevné plochy. Tetování je záležitost dlouhodobá a každý, kdo se rozhodne podstoupit tetování musí mít na paměti i jeho nesnadné a bolestivé odstranění. Tetování je záležitost na celý život. Jeho odstranění je několikrát dražší, než jeho pořízení. Proto je nutné rozhodnutí řádně zvážit. Ten, kdo se rozhodně pro tetování na viditelném místě, musí myslet dopředu, musí přemýšlet o stárnutí a deformaci kůže. Určitě nebude vypadat krásně veliký, vrásčitý, zkrabacený obraz.Jednodušší je odstranit piercing. Do se uší aplikuje nastřelováním, do ostatních částí těla se aplikuje jehlou. Piercing je zdobení, při kterém dochází k narušení kůže formou řezání nebo proražení, nutné k vytvoření otvoru pro zavedení šperku. Důležitým rozhodnutím je, kam si necháte piercing umístit, potom jeho velikost a materiál, ze kterého je vytvořen. I u piercingu je třeba brát v úvahu, že jej budeme chtít někdy odstranit a zůstane nám po něm jizva.Obojí, jak tetování, tak piercing patří velmi závažná rozhodnutí a proto je nutné vše důkladně zvážit. Je to pěkná, moderní ozdoba těla, ale musí být prováděna s rozvahou a rozmyslem.

Architekti – Projektanti

Master Design Projekt s.r.o.

28. října 1810/86, 702 00, Moravská Ostrava
IČ: 28650760
DIČ: CZ28650760
Tel.č.: 732546408

Kontakt. email

web@architekti-projektanti.cz Master Design Projekt s.r.o.Jsme architektonický ateliér, který zpracovává všechny stupně projektové dokumentace od ideové studie, dokumentace pro územní řízení, dokumentace pro stavební povolení, až po dokumentaci provedení stavby.

Zabýváme se projekty rodinných a bytových domů, občanské vybavenosti, projekty rekonstrukcí.

Zaměřujeme se především na nízkoenergetické a pasivní domy, zděné i dřevostavby. Jednou z výhod je to, že za Vás vyřídíme dotace i stavební povolení.

K studii rodinného domu provádíme 3D vizualizace s osazením domu do fotografie parcely. Při navrhování našich staveb prosazujeme jak moderní technologie, tak i přírodní klasické materiály jako jsou dřevo nebo kámen.

Zastáváme názor, že stavba samotná musí být vizitkou osobnosti majitele, proto majitel budoucí stavby může jakkoliv zasahovat do projektu a vyjádřit svůj názor a své požadavky.

Naším cílem je především spokojený zákazník.

Rekonstrukce stavebProjekt rekonstrukce je velice náročný a liší se od novostavby v mnoha směrech, protože musíme pracovat již

s postaveným objektem. Snažíme se vám vyjít co nejvíce vstříc ohledně vašich nároků.Výstavba rodinných domůPředpokladem k úspěšného a kvalitního návrhu je navázání důvěrného vztahu s klientem. To nám umožní pochopit klientovy nároky a představu na bydlení.