Archiv pro měsíc: Březen 2012

Překlady textů z ruského a do ruského jazyka

Nabízíme překlady ruského jazyka přeložené rodilými a kvalifikovanými překladateli s dlouhodobou praxí. Překlady do a z ruštiny připravíme v jakémkoliv formátu, v případě požadavku překladů webových stránek dodáváme i původní text pro porovnání ve dvou sloupcích.

Opravdu kvalitní překlady?


Mnohokrát jsem si dával překládat různé dokumenty a různé články. Nabídky byly navlas shodné – překlady ruštiny – výhodně a profesionálně. Výsledek také vždy vypadal perfektně. Tedy vypadal….


Stávalo se mi, že jsem občas slyšel poznámky: „Kdo tohle překládal?“, „To musel být odborník!“. Vyměnil jsem tedy renomovanou agenturu za jinou, renomovanější. Překlad byl nejen kvalitní, řádně zformátovaný, oddělený správně tečkami, čárkami, uvozovkami, ale také prokládaný kurzívou, podtrhávaný.


Dobrá, nejlepší agentura?


Nenápadně jsem nechal text ležet na stole, aby naši „odborníci“ mohli nahlédnout. „Kolik za ten ruský překlad vyhodil?“, „Na tohle padl papír zbytečně“ zaslechl jsem a čekal, co bude dál. „Prý ověřovatel? Vždyť to je notář. A tady…vykonal? Přece u nás se píše správnost vyhotovení.“ Proudily poznámky od spolupracovníků.
Zase vyhodit peníze?


Plný otázek jsem přemýšlel, jak problém vyřešit. Najít ještě dražší agenturu? Nebo někoho soukromého? A jak vlastně poznat dobrý a levný překlad ruštiny, který bude vyhovovat odborníkům?


Existuje spousta filologů, kteří nepochybně ruský jazyk ovládají. Básně, prózu a texty dopisů bych jim klidně svěřil. Ale kdo mi přeloží právní jazyk, kdo technické termíny? Kdo se vyzná v internetu a kdo ví něco o programování?
Kdo hledá, najde…


Začal jsem měnit svoje kriteria. Nepotřebuji firmu na prvních stranách vyhledávačů, která platí tolik za reklamu, že nezbývá na překladatele. A používají studenty a pár korektorů. Nemusím ani ty firmy, co mají 70 jazyků a chlubí se kancelářemi na Václaváku. Dokonce ani nepotřebuji doložení škol a praxí. Potřebuji překlad ruštiny, aby se nepoznalo, že je to překlad.


Potřebuji odborníky, kteří prošli praxí!


Skutečně. Musím najít odborníka, který žil v Rusku a přestěhoval se do Čech a je třeba chemik. Nebo počítačový expert, právník či notář. Ten mi udělá překlad profesně perfektní a korektura jen vyhladí jazykolamy. Ale potom jsem si uvědomil, že takový člověk se mi bude těžko hledat, třeba ani neví, že by mohl překládat. A kolik bude stát?
Nápady přicházejí z JMAKu


Potom jsem našel firmu JMAK. Tato firma tímto způsobem podniká. Nalézá odborníky, kteří pocházejí z různých zemí, znají oba jazyky, jeden jako rodný,a jsou odborníci svých profesí. Prostě vyhledají za mne a překlad je dokonalý. A cena? Odborník udělá překlad rychle, nemusí hledat a vymýšlet si, srovnávat… Prostě cena byla 90 Kč za stránku překladu. Z ruštiny do češtiny nebo naopak.


Tak jsem u nich navždy zůstal.„Šéfe, ozvalo se mi za zády. Tak s tímhle matrošem se dá vážně pracovat!


Hledáte levné poznávací zájezdy?

Jste milovníky cestování a čekáte od své dovolené víc, než jen polehávání na pláži? Pak jsou právě pro vás určeny naše poznávací zájezdy do celého světa! Nezáleží na tom, jestli vám lákají egyptské pyramidy, slunné vinice Francie, exotická Indonésie, tajemný Nepál nebo rozsáhlé národní parky Ameriky, z naší pestré nabídky poznávacích zájezdů si jistě vyberete. Náš online katalog obsahuje zájezdy od desítek renomovaných cestovních kanceláří. Můžete tedy srovnat jednotlivé ceny poznávacích zájezdů na jednom místě.Velkou výhodou nákupu poznávacích zájezdů prostřednictvím cestovní agentury New Travel.cz je přehlednost jednotlivých zájezdů, možnost srovnání cen na jednom místě, obsáhlá fotogalerie u každého hotelu a také aktuální informace o právě probíhajících slevách, které můžete při rezervaci svých poznávacích zájezdů využít. Navštivte naše webové stránky a nenechte si ujít slevy, s nimiž dopřejete opravdu levné poznávací zájezdy.

Oblíbené cíle poznávacích zájezdů


Říká se tisíc lidí, tisíc názorů. Která destinace je tedy ta nej pro poznávací zájezdy? Odpověď na tuto otázku samozřejmě záleží na vašem vkusu. Patříte-li například mezi milovníky africké přírody a láká-li vás poznat kulturu zdejších kmenů, pak bychom vám doporučili poznávací zájezdy do Keni. Naproti tomu, pokud toužíte po exotickém zážitku, pak se vydejte na poznávací zájezdy do Thajska. Velké oblibě se těší také poznávací zájezdy v rámci Evropy. Rádi byste poznali blíže kulturu okolních zemí? Pak neváhejte a vydejte se na poznávací zájezdy napříč Francií s návštěvou Francie, Provence či Bretaně, Velkou Británií, Irskem, Itálií atd. Poznávací zájezdy jsou oblíbenou formou dovolenou pro turisty všeho věku, dopřejte si je také vy a dopřejte si ten pravý požitek z cestování.

Legionářovy os(t)udy

"Stanice Praha Hlavní nádraží. Na druhé nástupiště přijel vlak číslo…“

Pokroucenej jako paragraf se skoro po čtyřech potácím z vlaku a přemýšlím nad úslovím že tě huba nebolí. Mě teda jo. A není divu, vždyť kolik jsem toho za tu cestu nažvanil! Teď už s bídou dokážu otevřít pusu na to, abych se rozloučil: „Tak na shledanou, pane Kučero, a tady s díky vracím pas.“ Vlastně jsem ho ani nepotřeboval, za celou cestu nás nikdo nekontroloval.

„Počkejte,“ zarazil mě novinář, „takže mám to vaše vyprávění chápat tak, že už s armádou úplně končíte a považujete ji za něco, co je vlastně k ničemu, maximálně tak pro srandu?“

„Pane Kučero, a něco lehčího byste tam na závěr neměl? Kdybych vám měl na tuhle otázku fakt poctivě vodpovědět, tak by to vydalo na celou knihu!“

Ať bylo, je a bude v mým životě cokoli, cizinecká legie pro mě zůstane už navždycky rodinou, do který patřím, i když jsem takovej její neposlušnej syn.

Knihu si můžete objednat na www.legionarovyostud…

Nosiče kol

Jarní sezóna už ťuká na dveře a s tím je samozřejmě spojena i jízda na kole. Pro příznivce tohoto krásného sportu máme řešení, jak si svého“ miláčka“ převést kamkoli chcete. Tím řešením jsou nosiče kol, které naše firma nabízí.Při pořizování nosiče na kolo je třeba si rozmyslet, kolik kol chcete převážet a jakým způsobem by vám to nejlépe vyhovovalo Jarní sezóna už ťuká na dveře a s tím je samozřejmě spojena i jízda na kole. Pro příznivce tohoto krásného sportu máme řešení, jak si svého“ miláčka“ převést kamkoli chcete. Tím řešením jsou nosiče kol, které naše firma nabízí.Při pořizování nosiče na kolo je třeba si rozmyslet, kolik kol chcete převážet a jakým způsobem by vám to nejlépe vyhovovalo. Existují totiž různé typy nosičů kol, respektive různé způsoby uchycení kola na autě. Nejčastěji se používají nosiče kol na střechu vozidla, existují však také nosiče kol na tažné zařízení, nebo nosiče kol na páté dveře vozu. Každý si proto vybere ten, který mu bude nejvíce vyhovovat. Na nosičích kol lze převážet jak kola silniční a trekková, tak horská , závodní i dětská.

Největší výhodou nosiče kol na střeše vozidla je bezpochyby snadný přístup do zavazadlového prostoru a skutečnost, že kolo na střeše nebude zastříkané blátem a vodou ze silnice. Další výhodou nosiče kol na střeše vozidla je , že pokud nevyužijete celý prostor střechy jen na kola, lze tady umístit i další nezbytné příslušenství. Při přepravě kola na nosiči kola na střeše je důležitý i fakt, že zůstává volné tažné zařízení na uchycení přívěsného vozíku nebo karavanu. Menší nevýhodou těchto nosičů kol je, že musíte počítat s větší fyzickou námahou , neboť je potřeba zvednout kolo nad hlavu.

Druhou alternativou přepravy kola jsou nosiče kol na páté dveře vozidla. Nabízíme různé typy uzamykacích i neuzamykacích nosičů kol , ale i dvojí barevné provedení, tj. v černé a stříbrné barvě. Můžete si tak nosič kola sladit s barvou vašeho auta. Existují modely nosičů kol, které jsou vysoce umístěné a nepřekrývají tak zadní světla ani značku vozu. V případě použití jiného typu nosiče kola, který značku překrývá, lze použít duplikát značky tj. třetí zadní reflexní SPZ, který jsme schopni vám vyrobit.

Poslední možností jsou nosiče kol na tažném zařízení. Do těchto nosičů kol se kola umisťují nejsnáze. Velmi praktické jsou modely, které lze sklopit a otevřít tak páté dveře. Většina je určena pro všechny typy rámů a na jejich montáž není zapotřebí žádné nářadí. Ke všem nosičům kol lze použít adaptér tzn. nástavec, vhodný pro všechny základní typy nosičů a umožňující uchytit k nosiči jedno kolo navíc.

Pokud nosiče kol v zimním období nevyužíváte, můžete je bez problémů demontovat a uskladnit např. v garáži. Přeprava kol na jakýchkoli nosičích je stabilní, stylová a bezpečná. Takže milovníci cyklistiky vzhůru na kolo.

sportovní oblečení a vybavení

Hledáte sportovní oblečení? Zaráží Vás však jeho cena? Je spousta výrobců a dodavatelů sportovního oblečení pro muže, ženy i děti, ale né všichni Vám mohou zaručit kvalitu materiálů, který deklarují na vysačkách a dále kvalitu a postup při výrobě jak materiálu pro oblečení tak samotnou kvalitu práce při jeho výrobě. Mezi výrobky jsou opravdu velké cenové rozdíly, ale přece jen u známých značkových výrobců si můžete být jisti, že kvalita práce a záruka materiálu použitých na výrobu těchto oděvů Hledáte sportovní oblečení? Zaráží Vás však jeho cena? Je spousta výrobců a dodavatelů sportovního oblečení pro muže, ženy i děti, ale né všichni Vám mohou zaručit kvalitu materiálů, který deklarují na vysačkách a dále kvalitu a postup při výrobě jak materiálu pro oblečení tak samotnou kvalitu práce při jeho výrobě. Mezi výrobky jsou opravdu velké cenové rozdíly, ale přece jen u známých značkových výrobců si můžete být jisti, že kvalita práce a záruka materiálu použitých na výrobu těchto oděvů jsou zaručeny. Tyto firmy neustále sledují vývoj a trend ve sportu, vyvíjejí nové produkty a nestojí jim za to koupit si jeden kus u konkurence a tento zkopírovat. Takovou kvalitu naleznete i na našich stránkách www.jitcintextil.cz

U známé firmy si jste jisti, jelikož tato firma se výrobou, vývojem a prodejem výrobků živý již spoustu let a vzhledem k nákladnosti na reklamu a provoz výroby, vývoje a distribuci je tak obrovský, že si nemůže dovolit jako spousta jiných nových a malých firem živnost zrušit, nebo jak je u nás zvykem zrušit s.r.o. a založit nové a nadále pokračovat ve výrobě nebo disrtibuci nekvalitních výrobků. Z tohoto důvodu se nemůžete divit, že výrobky známých firem jsou cenově jinde než těchto rádoby se rychle rozvíjejících a zanikajících firem. Těžko budete u neznámé firmy zboží reklamovat pro jeho nefunkčnost, což u těch lepších a známějších vás ani nenapadne jelikož splňují to co slibují a nebo uvedou na vysačce nebo popisu výrobku.

Je to Však pouze na Vás zda se potřebujete jen ukázat nebo potřebujete ke svým sportovním aktivitám opravdu kvalitní výrobek, který Vás nikde nestahuje, který umožňuje pohyb, je třeba větruodolný, deštiodolný, nebo v teplém počasí odvádí pot od těla a v zimním období zahřeje. V dnešní době je na trhu spousta výrobců a výrobků, kteří se zaměřují na extrémní sporty, turistiku, cyklistiku, lyže, snowboordy a jiné sportovní aktivity a je nutno si vždy vybrat to co je vhodné právě k vašemu sportovnímu výkonu a potřebám .

Výrobky firem jsou na vysoké úrovni a nekupujete si určitý výrobek jen na jednu vycházku nebo jízdu na kole, proto si raději vyberte ten kvalitnější, od známého a osvědčeného výrobce a nebudete litovat, výrobek Vám vydrží dlouho a splní deklarované vlastnosti. Jsou výrobci specializující se na jednotlivé sporty a těch je tolik, že stejně nemůžete ani všechny znát. Dnes na internetu jste schopni si zakoupit jakýkoliv výrobek, jen je otázkou solidnosti Vámi vybraného e-shopu.

Proto se nebojte a navštivte i náš e-shop www.jitcintextil.cz a i zde si můžete vybrat potřeby a oblečení ke sportovním účelům od známých nejen českých firem a to na outdoor, lyže, snowboard, fitness, cyklistiku a jiné sportovní aktivity. Jako příklad uvádíme: Woox, Humi outdoor, Hitec, Alpine Pro, Etape, Tempish, Progress, Author, Draps, Husky, Etape, Klimatex, Axon, Craft, Didriksons 1913, Kalas, Pajak a jiné.

Tubosol – hit mezi solárními systémy

Solární panely a systémy Tubosol mají nesčetné množství výhod. Kromě celoročního provozu jsou to nízké pořizovací náklady, snadná a rychlá výměna případných poškozených součástí nebo jednoduchá montáž. Tubosol je značka špičkových solárních kolektorů a solárních systémů. Solární systémy Tubosol http://www.tubosol.cz/ nabízí optimální řešení pro přitápění a ohřev TUV. Kolektory Tubosol, samotížné solární systémy a vakuové trubicové solární kolektory dosahují značných tepelných zisků v průběhu celého roku, protože jsou vyvinuty speciálně pro naše klimatické podmínky. Solární kolektory tak fungují i v průběhu zimy. Díky dlouhé, téměř pětadvacetileté životnosti a minimální poruchovosti ušetříte spoustu peněz.

Solární panely a systémy Tubosol mají nesčetné množství výhod. Kromě celoročního provozu jsou to nízké pořizovací náklady, snadná a rychlá výměna případných poškozených součástí nebo jednoduchá montáž. Tubosol poskytuje až desetiletou záruku na bezproblémový provoz všech svých samotížných solárních systémů, vakuových trubicových solárních kolektorů a systémů pro ohřev TUV, vytápění bazénů a přitápění v přechodných obdobích.