Archiv pro měsíc: Květen 2012

Kapři KOI oživí každé zahradní jezírko

Jen málo ryb dosahuje tak pestrého zabarvení jako kapři KOI. Jezírko s KOI kapry nesmí chybět na žádné japonské zahradě. Kapři jsou jakýmsi symbolem štěstí a úspěchu. Dnes tyto unikátní ryby můžete mít i vy ve svých jezírcích.

Potřeby pro chov kaprů KOI
KOI kapři jsou hejnové ryby, proto se doporučuje chovat jich minimálně pět kusů. Samozřejmě čím více si jich pořídíte, tím lépe a bezpečněji se ryby budou cítit. K chovu těchto ryb budete také potřebovat větší jezírko s minimální hloubkou 150 cm a dobrou filtrací. Při dobrém krmení a v dobrém prostředí kapři velmi dobře prospívají a dorůstají do rozměrů až 90 cm.
Kromě dostatečné hloubky jezírka je zapotřebí mít také zajištěnou kvalitní filtraci vody, aby nedocházelo k tvorbě nežádoucích řas. Nezbytnou součástí jezírka pro KOI kapry je také UV lampa s vhodně zvoleným výkonem. Na 1m³ počítejte s 3 W výkonu. UV lampa slouží také k likvidování parazitů a potlačování nejrůznějších nemocí.
Aby vám kapři KOI v jezírku prospívali a vy jste se mohli těšit z jejich nádherného zabarvení, je dobré svěřit vybudování jezírka odborné firmě.
Barevné varianty
Základních druhů kaprů KOI je dnes asi 15, neustále se však šlechtí nové druhy, které jsou barevnější než ty předešlé. Každý z druhu KOI kaprů se vyznačuje různou barevností.
Tosai kapři
Červenobílí kapři s bílým podkladem těla nesou označení Tosai. Často mají kapři této skupiny na svém těle také černé fleky. Většina kaprů z druhu Tosai se těší výbornému růstu a žádnému z nich samozřejmě nechybí ani certifikát původu.
Dobrý růstový potenciál a pestré zabarvení, to jsou KOI kapři Tosai.
Nisai kapři
Nisai kapři jsou výjimeční pro svou lysou formu. Buď jsou tito kapři úplně šupin prostí, nebo mají pouze malé ostrůvky šupin. Poznat je můžete také díky charakteristickému namodralému hřbetu a dočervena zabarveným bokům.
Ozdobní KOI kapři Nisai vaše zahradní jezírko ozvláštní a oživí.
Sansai kapři
Do této skupiny ryb je zařazen například druh KUJAKU, který je výrazně lesklý a má velmi dobrou stavbu těla. Najdete tady také kapry KOHAKU – krásné bílé kousky s červenými skvrnami po celém těle. I u druhu Sansai však můžete najít kapry zcela bez šupin či s perleťovým leskem.
Zvláště výrazně lesklí KOI kapři Sansai budou v jezírku při svitu sluníčka vypadat opravdu nádherně.
Yonsai+ kapři
Ve skupině kaprů Yonsai+ se nachází především lysí kapři bílé barvy s výrazným sumi i beni – červeným i černým zabarvením po celé délce kapra. Jedním ze skupiny těchto kaprů je TAISHO SANKE. K zakoupení v této kategorii je také specialita – ASAGI, což je krásná šupinatá ryba s modrým nádechem. Pokud chcete mít jezírko osázeno kvalitními kousky kaprů, řada KOI kaprů Yonsai + je skvělou volbou.

Kraťasy k reklamním účelům?

U Danielson.cz Vám nabízíme možnost nechat potisknout reklamní kraťasy od známých výrobců reklamního oblečení, mezi něž patří například James and Nicholson, Sols, Result a další. Tyto kraťasy jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, které si udržují svou stálou barvu. Kraťasy se často využívají pro reklamní účely mezi sportovci. Ať už je to tým nebo jednotlivec, může propagovat firmu jednoduchým nápisem, logem, či obrázkem, kterým budou reklamní kraťasy potištěny. Kraťasy jsou také ale zcela běžným oděvem, který je v létě oblíbený jak u mužů, tak u žen. Proto mohou kraťasy jednoduše sloužit také jako běžný oděv s reklamním potiskem pro běžné uživatele.U Danielson.cz Vám nabízíme možnost nechat potisknout reklamní kraťasy od známých výrobců reklamního oblečení, mezi něž patří například James and Nicholson, Sols, Result a další. Tyto kraťasy jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, které si udržují svou stálou barvu.

Imola Alpe

Více než 135 let představuje prestižní značka Imola Ceramica světu svou vizi vyrábět keramickou dlažbu a obklady v nejvyšší kvalitě, s kreativním designem a s perfektním servisem. Více než 135 let představuje prestižní značka Imola Ceramica světu svou vizi vyrábět keramickou dlažbu a obklady v nejvyšší kvalitě, s kreativním designem a s perfektním servisem. Výroba keramiky Imola Ceramcha byla započata v roce 1874 a dnes zaujímá vedoucí místo na světovém trhu keramických dlažeb a obkladů. Patří mezi výrobce s nejstarší tradicí a své zkušenosti zúročila v produkci špičkových sériích keramických dlažeb a obkladů. Značka Imola Ceramica je zárukou kvality, moderního designu a dokonalého marketingu. Výrobce Imola Ceramica vlastní 7 výrobních závodů, jež zaměstnávají více než 2000 zaměstnanců a více 70% svých produktů vyváží na světový trh. Prioritou výrobce Imola Ceramica je neustálá inovace technologie výroby, spolupráce s odborníky a designéry tak, aby bylo dosaženo vysoce kvalitního keramického produktu, který dostojí všem nárokům náročného spotřebitele.

Série keramické dlažby a obkladů Imola Alpe je inspirována alpskými reliéfy hor, a jejich povrch připomíná drsné a popraskané plochy kamene. Série Imola Alpe se vyrábí se v šesti přírodních odstínech béžové, hnědé a šedé. V nabídce jsou tři formáty, 33,3 x 33,3 cm, 30 x 60 cm a 50 x50 cm. Série Imola Alpe je doplněna páskovou mozaikou v základních barvách. Díky věrohodné struktuře povrchů působí série Imola Alpe na podlahách i stěnách naprosto přesvědčivé a autenticky, od pravého kamene keramické produkty nerozeznáte. Keramické obklady a dlažby vynikají špičkovými technologickými vlastnostmi, jsou vysoce odolné vůči opotřebení a chemickému a fyzikálnímu namáhání. Hodí se i na podlahové topení, čímž se zamezí tepelným ztrátám. Série Imola Alpe je vhodná na podlahy i stěny interiérů i exteriérů, kde působí nadčasovým a přírodním stylem s nádechem elegance.

Výrobce Imola Ceramica nabízí přes 100 sérií, které fascinují vysokou barevností, množstvím formátů a povrchových úprav. Najdeme zde také zdařilé a věrohodné imitace kamene, dřeva, betonu apod. Výrobce keramické dlažby a obkladů Imola se prezentuje ucelenými sety určené pro realizaci koupelen, kuchyní, interiérů, exteriérů, a také pro komerční prostory.

Gardenia Orchidea Esedra

Nádhernou imitací kamene a starými časy vyniká série keramické dlažby a obkladů Gardenia Orchidea Esedra. Nádhernou imitací kamene a starými časy vyniká série keramické dlažby a obkladů Gardenia Orchidea Esedra. Při jejích realizacích máte pocit, že se nacházíte v lázních slavného, starého Říma. Série Gardenia Orchidea Esedra se vyrábí ve čtyřech jemných odstínech, a ve velikostech 25 x 41 cm a 41×41 cm. Série Gardenia Orchidea Esedra nabízí kouzelné dekory a listela s jemným reliéfem květin a ornamentů. V sérii Gardenia Orchidea Esedra jich najdeme velké množství, od jednoduchých vzorů po barevnější a zdobnějších. K dispozici jsou ve velikostech 6,5 x 41 cm, 15 x 41 cm a 20 x 41 cm. Keramická dlažba a obklady Gardenia Orchidea Esedra vyniknou v koupelnách, kterým dodají punc elegance a harmonie. Vytvoří vám v koupelně nadčasovou a výjimečnou náladu, budete se v ní cítit svěže a noblesně.

Gardenia ceramics ztělesňují nové chutě a nové koncepce prostoru. Použití vysoce tvarovaných přírodních materiálů jako je dřevo a mramor a nové definování prostoru prostřednictvím jednotnosti a kontinuity ze skla a kovových povrchů jsou trendy, které má Gardenia zachyceny a přetransformovává je do nových kolekcí dlažeb a obkladů. Výrobce Gardenia Orchidea je součástí skupiny Ceramiche SpA, která klade důraz na ekologickou těžbu nerostů a přijala tak zodpovědnost za ochranu přírodních zdrojů. Výrobce keramické dlažby a obkladů Gardenia Orchidea byla založena v roce 1961. Během několika let se stala jedním z nejvýznamnějších výrobců obkladů a dlažeb na světě. Nyní působí ve více než 120 zemích. Nabízí flexibilní, moderní a dobře organizovaný servis. Flexibilní organizační struktura zajišťuje perfektní služby v mimořádně rozsáhlé, impozantní prodejní síti, která dokonale zpracovává tok informací mezi společností a zákazníky. Neustále sleduje nejnovější trendy na trhu a rychle reaguje na potřeby POS a finálního uživatele.

Rako Absolut

Série keramických dlažeb a obkladů Rako představují luxusní a moderní série, které je inspirované přírodou, aktuálními trendy a je z nich cítit smysl a cit pro krásu. Série keramických dlažeb a obkladů Rako představují luxusní a moderní série, které je inspirované přírodou, aktuálními trendy a je z nich cítit smysl a cit pro krásu. Najedeme zde vysokou kvalitu, styl, nadčasovost, luxus, moderní design a funkčnost. V současné době se společnost Rako se prezentuje ucelenými sety keramických obkladů a dlažeb, včetně bohatého sortimentu dekoračních a funkčních doplňků. Nabízí řešení pro koupelny, kuchyně a podlahy bytových interiérů, balkony, schodiště, terasy a fasády v exteriéru. Koupelnový program nabízí velkorysou variabilitu designů a řešení jednotlivých koupelen. Kuchyňský a podlahový program představuje keramické dlažby pro interiér v tradičním designu, ale také nabízí série reagující na současné moderní trendy a využitím inovativních technologií.

Série Rako aAbsolut vychází vstříc současným trendům a nabízí velký formát keramického obkladu 30×60 cm, s jednoduchými dekory. Nabídka je rozšířena o barevné listelly, které jsou zdobeny jemnými proužky. Květinový dekor Rako Absolut s kresbou lilie je absolutním oživením každé koupelny. Dvě barevné verze dekorací dokonale korespondují s dlažbou série Frostica. Keramická dlažba Frostica nemusí být použita jen pro podlahu. Zajímavým efektem může být právě položení dlaždic Frostica na stěnu v kombinaci s bílým obkladem a dekorem Absolut, čímž je optická hra povrchů a barev dotažena k dokonalosti.

Výrobce Rako se reprezentuje ucelenými sety obkladů a dlažeb včetně bohatého sortimentu dekoračních doplňků pro koupelny, kuchyně a podlahy bytových interiérů. Z hlediska životního stylu je orientována na koncové uživatele s vysokými nároky na design i užitnou hodnotu nabízených materiálů. Výroba keramiky RAKO byla zahájena v roce 1883 v Rakovníku. Výrobní sortiment se postupně rozšiřoval od žáruvzdorných cihel a režných dlaždic až po glazované různě zdobené dlaždice, pórovinové obkládačky, mozaiku, kachlová kamna, speciální reliéfní obklady budov a fasád.

Revize elektro Praha – nenechte se zabít proudem

Asi míváte dojem, že žijete v bezpečné domácnosti. Žádné bakterie, žádné nebezpečné hrany, ba naopak kvantum špičkových produktů, které Vás ochrání za každý okolností. Jenže! Asi míváte dojem, že žijete v bezpečné domácnosti. Žádné bakterie, žádné nebezpečné hrany, ba naopak kvantum špičkových produktů, které Vás ochrání za každý okolností. Jenže! V jaké době jste si nechávali provést revizi elektrospotřebičů a elektroinstalací? Podobně jako požár je i elektrický proud dobrý sluha, ale nevhodný pán. Na rozdíl od plamene ale není viditelný, a dokáže proto zabít mnohem zákeřněji. A právě prásknutí od elektřiny má velice nemilé následky. V lepším případě zmíněnou situaci ustojíte s těžkými zraněními. Kromě jiného, právě při zkratu může vzniknout požár, který je zárodkem jiného neštěstí, ať už u Vás v bytě či kdekoliv jinde.Z výše zmíněných důvodů je zcela zřejmé, že revize elektrospotřebičů od společnosti Revize elektro Praha jsou jednoznačně potřeba. Dokáží totiž odhalit skrytou závadu zavčasu. S pomocí nichž se můžete cítit bezpečně a naprosto v pohodě. V momentě nevhodné revize elektro ohrozíte hlavně svůj osobní majetek. Škody, které dokáže elektřina působit na majetku, mohou být totiž markantní. Pravidelné elektro revize opět minimalizují riziko, ale pokud už ke škodě dojde, pojišťovna Vám poškození proplatí. S tím lze při nedodržení pravidelných revizí počítat jen těžko. Okouzleni budete i velice nízkými cenami revizí elektroinstalace.Vynikající přeborníci Revize elektro Praha Vám samozřejmě od-prezentují i další řadu služeb, mezi něž spadají revize hromosvodů a obdobné činnosti. Jen málo lidem by se líbilo přijít o střechu nad hlavou, z důvodu nevhodně prověřenému hromosvodu na domě.Důvěřujte proto odborným službám této firmy a neobávejte se využít kterýchkoliv jejich služeb pro nápravu svých domácích elektrorozvodů. Během okamžiku jsou zkontrolovány kterékoliv instalace elektro a jiné elektrické spotřebiče. Pakliže najdou problém, zajistí Vám samozřejmě ihned adekvátní řešení.