Archiv pro měsíc: Listopad 2013

Jak na bolavé klouby

Jak na bolavé klouby

Bolavá záda a bolavé klouby trápí kdekoho. Je to částečně daň za pohodlí způsobená naším životním stylem.

Přece jen ale častěji tyto bolesti řeší senioři. S přibývajícím věkem dochází k opotřebení kloubů. Přitom ke zmírnění bolesti stačí zdravý životní styl. Pravidelná tělesná činnost pomůže zpomalit projevy osteoporózy (řídnutí kostí) či artrózy (degenerativní změny kloubu). Už půlhodinka chůze denně bude poznat! Samozřejmý je dostatečný přísun vápníku ve stravě. Kromě mléčných výrobků je vápník obsažen také v máku, sezamových semínkách, mandlích či květáku.  Nezanedbatelný obsah vápníku mají i para ořechy, lískové ořechy, kapusta, slunečnicová semínka, kakaové boby a brokolice.

Seniorům, kteří si stěžují na bolesti kloubů, se nedoporučuje ani příliš solit. Určité množství soli tělo ke správnému fungování potřebuje. V přiměřeném množství má dokonce povzbuzující účinky. Nadměrné množství soli však v organismu zhoršuje projevy revmatismu, způsobuje otoky ledvin a brání vylučování odpadů látkové výměny.

Vnější použití soli na klouby však lze naopak vřele doporučit. Osvědčený polštářek se solí Thermoiont totiž navazuje na léty prověřené tradice indické a tibetsko-čínské medicíny. Přikládáním nahřívaného polštářku se solí k bolavým kloubům a dalším částem těla dochází k úlevě od bolesti – viz www.filemon-baucis.cz. Hojivé teplo udrží i polštářek naplněný pohankovými slupkami. Ten lze ale nejen nahřívat – na slunci či radiátoru – ale i chladit a požívat jej k teplým i studeným obkladům. Příjemný je i na spaní a cestování. Pokud se senioři brání používat léky od bolesti, lze jim ke zvýraznění účinku hojivých polštářků doporučit  ještě další přírodní prostředky – bylinné čaje nebo extrakty.

Zkušenost se srovnávačem povinného ručení – www.1povinneruceniporovnani.cz

Doba internetu nám přináší spoustu výhod a usnadnění. Začalo to elektrickou poštou, které říkáme e-mail, následně také nákupy v eshopech a internetové bankovnictví pro jednoduchou obsluhu. Dále porovnávače cen zboží a nyní také porovnávače cen pojištění. Máte povinné ručení nebo si jej chcete uzavřít? Spočítejte si, kde získáte nejvýhodnější cenu!

Výpočet ceny povinného ručení
Můžeme vám doporučit srovnávač povinného ručení www.1povinneruceniporovnani.cz – je přehledný, jednoduchý a rychlý. Navíc se nám líbí jeho design. Povinné ručení – porovnání nabídek získáte tak, že na hlavní straně kliknete na tlačítko porovnat povinné ručení. Na následující straně vyplníte formulář s informacemi o vozidle a pojistníkovi (obvykle majitel) a poté kliknete na vypočítat. Následně se vám zobrazí ceny povinného ručení od vybraných pojišťoven.

Jak na to
Můžeme vám doporučit srovnávač povinného ručení www.1povinneruceniporovnani.cz – je přehledný, jednoduchý a rychlý. Navíc se nám líbí jeho design. Povinné ručení – porovnání nabídek získáte tak, že na hlavní straně kliknete na tlačítko porovnat povinné ručení. Na následující straně vyplníte formulář s informacemi o vozidle a pojistníkovi (obvykle majitel) a poté kliknete na vypočítat. Následně se vám zobrazí ceny povinného ručení od vybraných pojišťoven.

Ušetřete na povinném ručení
Můžeme vám doporučit srovnávač povinného ručení www.1povinneruceniporovnani.cz – je přehledný, jednoduchý a rychlý. Navíc se nám líbí jeho design. Povinné ručení – porovnání nabídek získáte tak, že na hlavní straně kliknete na tlačítko porovnat povinné ručení. Na následující straně vyplníte formulář s informacemi o vozidle a pojistníkovi (obvykle majitel) a poté kliknete na vypočítat. Následně se vám zobrazí ceny povinného ručení od vybraných pojišťoven. Můžeme vám doporučit srovnávač povinného ručení www.1povinneruceniporovnani.cz – je přehledný, jednoduchý a rychlý. Navíc se nám líbí jeho design. Povinné ručení – porovnání nabídek získáte tak, že na hlavní straně kliknete na tlačítko porovnat povinné ručení. Na následující straně vyplníte formulář s informacemi o vozidle a pojistníkovi (obvykle majitel) a poté kliknete na vypočítat. Následně se vám zobrazí ceny povinného ručení od vybraných pojišťoven.
Můžeme vám doporučit srovnávač povinného ručení www.1povinneruceniporovnani.cz – je přehledný, jednoduchý a rychlý. Navíc se nám líbí jeho design. Povinné ručení – porovnání nabídek získáte tak, že na hlavní straně kliknete na tlačítko porovnat povinné ručení. Na následující straně vyplníte formulář s informacemi o vozidle a pojistníkovi (obvykle majitel) a poté kliknete na vypočítat. Následně se vám zobrazí ceny povinného ručení od vybraných pojišťoven.

Kytarová soutěž NaNastroj.cz

NaNastroj.cz jsou stránky zaměřené na výuku kytary online, před Vánocemi však připravuje kromě kytarových lekcí i něco navíc. Od prvního prosincového dne zde bude běžet tipovací soutěž o věcné ceny. Na rozdíl od jiných soutěží zde není potřeba posílat SMS, poskytovat osobní informace ani odpovídat na spoustu otázek. V této soutěži stačí pouze správně tipnout odpověď na jednu jednoduchou otázku. Vyhrát se dá elektroakustická kytara, ladička nebo obal na kytaru. Výhry budou seřazeny podle přesnosti tipů soutěžících. Soutěžit může každý nad 18 let. Jistě znáte někoho na kytaru a před Vánocemi by to byl opravdu dobrý dárek.   

S nanastroj.cz se nyní již nemusíte učit jen hrát na kytaru, ale můžete soutěžit o zajímavé ceny. Jde o poměrně ojedinělý web, který je určen jak pro úplné kytarové začátečníky, tak pro lidi, kteří nějakou dobu hrají. Ceny v soutěži jsou ale určeny především začínajícím kytaristům. Nanastroj.cz usiluje o to, aby se co nejvíce lidí zapojilo do kulturního dění a z hudby se stal jejich koníček či životní poslání. Třeba právě tato kytarová soutěž pomůže odstartovat oslnivou kariéru budoucího kytaristy. Soutěž začíná 1.12.2013 a bude trvat patnáct dní, tak to neprošvihněte.

Udělejte tedy někomu radost novou kytarou nebo nějakou z dalších cen a soutěžte s nanastroj.cz

NaNastroj.cz jsou stránky zaměřené na výuku kytary online, před Vánocemi však připravuje kromě kytarových lekcí i něco navíc. Od prvního prosincového dne zde bude běžet tipovací soutěž o věcné ceny. Na rozdíl od jiných soutěží zde není potřeba posílat SMS, poskytovat osobní informace ani odpovídat na spoustu otázek. V této soutěži stačí pouze správně tipnout odpověď na jednu jednoduchou otázku. Vyhrát se dá elektroakustická kytara, ladička nebo obal na kytaru. Výhry budou seřazeny podle přesnosti tipů soutěžících. Soutěžit může každý nad 18 let. Jistě znáte někoho na kytaru a před Vánocemi by to byl opravdu dobrý dárek.

iÚčto – chytré online účetnictví – spustilo novou vylepšenou verzi

Chcete mít Vaše účetnictví pod kontrolou, ať už jste kdekoliv? Pak vyzkoušejte iÚčto, navíc můžete začít prakticky okamžitě. Online účetnictví iÚčto lze totiž využívat bez nutnosti instalace, stačí pouze počítač s přístupem k internetu. Nyní iÚčto představuje novou verzi, která přináší nejen vylepšený design s intuitivním ovládáním, ale také funkce a více než 150 vylepšení, které zaručí, aby vedení účetnictví bylo pro uživatele co nejsnadnější a nejpohodlnější.

„iÚčto mohou využívat jak živnostníci, tak i malé firmy, které nechtějí každoročně utrácet za nové drahé verze tradičních účetních softwarů. iÚčto je totiž přístupné online na stránce www.iucto.cz a jeho uživatelé mají vždy k dispozici tu nejnovější verzi bez nutnosti instalace upgradů a dokupování nových funkcionalit a licencí,“ popisuje Eva Vašíková ze společnosti Direct Accounting s.r.o., která aplikaci vyvíjí a dodává: „Nespornou výhodou iÚčta je to, že ho mohou používat uživatelé jakéhokoliv operačního systému. Stačí jen připojení k internetu a internetový prohlížeč, odpadají tak jakékoliv problémy s kompatibilitou.“

iÚčto nabízí jak daňovou evidenci, tak i podvojné účetnictví včetně správy faktur, pokladny i banky. Lze vytvářet základní přehledy, zákonné výkazy i manažerské přehledy. K dispozici je také import bankovních výpisů či QR platby. Veškeré funkcionality jsou podrobně ukázány v instruktážních videích a pro uživatele jsou připraveny nápovědy, které práci s iÚčtem ještě více usnadňují. Data uživatelů jsou bezpečně uložena v datacentru GTS Czech a jejich zabezpečení je zaručeno certifikátem společnosti Geo Trust. Přenos dat je šifrován a data zálohována.

Chytré online účetnictví iÚčto bylo spuštěno v roce 2012 a v současné době má tisíce spokojených uživatelů, kteří se mohou rozhodnout, jaký tarif zvolí. Do 100 dokladů je možné využívat iÚčto zcela bezplatně, stačí pouze registrace. Kromě bezplatné verze Fakturace iÚčto nabízí také tarify Standard a Pokročilý s neomezeným množstvím dokladů, které se liší počtem možných současných přístupů do aplikace. Tarif Premium navíc nabízí možnost rozšířených manažerských reportů. Kromě samotného online účetnictví společnost Direct Accounting nabízí i další služby, jako je daňové poradenství, zpracování mezd či samotné vedení a zpracování účetnictví. Více informací lze nalézt na www.iucto.cz.

JAK SNÍŽIT NÁKLADY FIRMY?

Snižování nákladů na provoz firmy je v dnešní době časté téma.

Jednou z možností je investovat méně peněz na pořízení nemovitosti nutné pro podnikání, v případě nutností navyšování počtu zaměstnanců pak volba takového řešení, kdy se obejdou bez dalších kancelářských prostor.

Díky recesi se v ČR uvolnil prostor pro alternativní formy zaměstnávání i podnikání. Podniky a podnikatelé vyhledávají zdroje úspor – ať už z důvodu redukce nákladů na kancelářské prostory nebo z důvodu zavádění flexibilního způsobu práce.

Trendem dneška je možnost práce z domova. A to jak pro podnikatele, tak pro zaměstnance.  Virtuální sídlo společnosti toto ideálně umožňuje. Rozdíl v provozních nákladech vynaložených na provoz klasické kanceláře a náklady na virtuální sídlo firmy je značný.

Společnost OFFICE PARK BRNO nabízí virtuální sídlo společnosti za velice přijatelnou cenu. Výhodou virtuální adresy na Třídě Kpt. Jaroše Brno je především dobrá dostupnost v rámci Brna, možnost parkování přímo před budovou a recepce, kterou můžete díky dobré pracovní době využívat i pro předávání vzkazů a dokumentů pro své obchodní partnery, nebo přebírání obyčejné a doporučené pošty.

Volba virtuální kanceláře jako sídla firmy je ovšem jen jedním z kroků, kterými se musí podnikatelé zabývat.

Dalšími opatřeními, nad kterými se musí firma zamýšlet je také optimalizace procesů, řešení nákladů na IT, marketing, prodloužení životnosti vozového parku anebo také tzv. Outsourcing mezd a účetnictví – možnost svěření nevýdělečných vedlejších činností specializovaným externím dodavatelům.

Ať již zvolíte jakoukoliv metodu či kombinace více z nich, rádi vám budeme partnery při vaší snaze optimalizovat, budovat a uspět s vaší společností na trhu.