Archiv pro měsíc: Únor 2014

Začínáme podnikat v Polsku

Založení firmy nebo společnosti není jednoduché nikde. Všechno má své formality a vyžaduje vlastní postup v každé zemi. Výhodou je, pokud zakládáte firmu v zemi, jejíž jazyk je vám vlastní. Pokud nevládnete úředním jazykem, nebudete to mít snadné. Ani v České republice to není úplně jednoduché, protože úřady si na vás vymyslí spoustu různých formulářů a potvrzení, o to těžší je založení firmy v Polsku. Také zde mají nejrůznější pravidla a zákony, kterými se musíte řídit a podle kterých musíte postupovat, když si chcete vyřídit živnostenské oprávnění a zaregistrovat se na všech potřebných úřadech. Nebo se můžete rozhodnout najít někoho, kdo za vás tyto záležitosti vyřídí, abyste se mohli věnovat vašemu podnikání.

Firma Polpartner je přesně to, co potřebujete. Zaměstnává totiž odborníky na finance a vedení účetnictví, kteří hovoří plynně polsky i česky, můžete jim tedy svěřit zařizování veškerých záležitostí kolem založení firmy v Polsku. Nechcete-li začínat s podnikáním v Polsku jako živnostník, ale rozhodnete-li se jít cestou společnosti s r.o., stačí říct, Polpartner vám zařídí také založení společnosti v Polsku. Můžete se spolehnout na profesionální služby, vše vyřídí rychle a bez problémů.

Navíc nemáte-li nikoho, kdo by se mohl starat o vaše polské účetnictví, Polpartner je tu pro vás. Postará se o vedení účetnictví v Polsku v českém jazyce, takže je vše podle polských zákonů a přitom výstupy obdržíte česky, abyste se v nich sami vyznali. Pokud je třeba, obstará Polpartner také registrace k DPH v Polsku a další nezbytné úkony, abyste zde mohli bez obav podnikat. Neváhejte tedy, rozšiřte své pole působnosti na sever a začněte obchodovat v Polsku. Veškeré náležitosti potřebné k založení společnosti v Polsku vám zajistí firma Polpartner, profesionální a spolehlivý partner pro vaše podnikání.

Doporučujeme praktické nerezové komíny

Komínem jsou domy vybaveny tradičně již dlouhá staletí, lidé totiž brzo pochopili, že pokud chtějí topit tuhými palivy, musí někudy odvádět kouř, který při spalování vzniká, jinak se udusí oni i oheň. Komíny jsou proto běžnou součástí domů, dříve se stavěly pouze z hlíny nebo ze dřeva, později však především kvůli nebezpečí požáru se komíny začaly stavět z cihel. Spaliny z tuhých paliv jsou však poměrně agresivní, takže ani zděné komíny moc dlouho nevydrží. Proto se začaly vyrábět v současné době nerezové komíny, které jsou poněkud odolnější.

Nerezová ocel je dostatečně pevná, korozivzdorná, žáruvzdorná a nenechá se rozhodit ani působením chemicky agresivních látek. Z toho vyplývá, že nerezové komíny jsou velmi odolné a mají tím pádem také dlouhou životnost. Pozitivní je, že se o ně nemusíte nijak zvlášť starat. Nerezový komín je vhodný pro každý dům a každou konkrétní situaci. Je totiž tvořen z mnoha dílů, které se k sobě jednoduše namontují a tvoří tak celý komín. Můžete si tak na míru objednat komín tak, aby vám přesně seděl do vašeho domu, vyhnul se i případné překážce a plnil spolehlivě svou funkci.

Nerezový komín si můžete objednat v mnoha různých provedeních, tvarech a velikostech, díky tomu bude vždy jednoduché napojit nerezový komín na jakýkoli kouřovod. Nerezové komíny se vyrábí v jednoplášťovém provedení, kdy můžete nerezový komín použít jako samostatný komín nebo jako komínovou vložku do již stávajícího komínu. Pokud potřebujete vést komín interiérem, zvolte raději dvouplášťový izolovaný nerezový komín, který je vybaven dvěma nerezovými plášti a k tomu izolační vatou. Neváhejte a sestavte si nerezový komín podle vašich představ a možností i vy. Obraťte se na internetového specialistu na nerezové komíny Komíny-nerez.cz a pořiďte si i vy nerezový komín na míru.

Tvoříme extravagantní nehty

Kolem nechtov se točí svět nejedné ženy. Některým prostě nedá spát, že jejich nechty nejsou tak kvalitní a krásné jako jiných. Co je ale podstatné, lze to snadno dohnat. Stačí mít dostatek odvahy a vymodelovat si nechty vlastní. Nemusíte být filmovou hvězdou, abyste měla dokonalý make-up, tělo i nechty, krásné nechty si můžete dopřát kdykoli, stačí několik pomůcek a trocha zručnosti. Modeláž nechtov se realizuje dvěma základními způsoby. Můžete si vybrat, zda vyzkoušíte gélové nechty nebo vsadíte spíš na akrylové.

Každá metoda má své výhody a svá úskalí, gélové nechty vypadají jako přírodní nechty, jsou dostatečně odolné, pevné a přitom pružné. Modelují se nejčastěji na nechtové tipy pomocí UV gélů. Na modeláž gélových nechtov potřebujete již zmíněné UV gély nejlépe v různých barvách nebo se zajímavými efekty a potom UV lampu, která slouží k vytvrzení UV gélu. UV gély se prodávají v mnoha různých barvách, odstínech a s okrasnými efekty, díky kterým máte možnost vytvořit si vždy originální nechty.

Totéž platí o akrylových nechtech. Akrylové nechty se modelují pomocí akrylového pudru, který se nechá rozpustit v tekutém tvrdidle. Potom stačí nanést akryl na nechty a počkat než akryl zatvrdne samovolně na vzduchu. Také akrylové pudry se vyrábí v nepřeberném množství barev a odstínů a samozřejmě také s nejrůznějšími efekty. Gélové i akrylové nechty vypadají prostě skvěle, jsou velmi reprezentativní, takže vaše ruce učiní skutečně neodolatelnými. Takové nechty můžete mít i vy, stačí porozhlédnout se na D-nails.sk a vybrat si, co vám k modeláži schází. Důležité je samozřejmě také zdobenie. Můžete použít nejrůznější nálepky nebo 3D zdobenie a vylepšit tak vzhled vašich nechtov a dosáhnout dokonalosti.

Spoléhejte na pevný betonový plot

Je odolný, má dlouhou životnost a nestojí majlant. Že byste takový plot také brali? Můžete ho mít, stačí si správně vybrat. Pokud toužíte po tom mít plot v úžasné barvě, který přesně ladí k vašemu domu, je esteticky dekorován a ještě je praktický a levný, zavítejte na Betonový-plot.net a pořiďte si betonový plot. Proč zrovna betonový plot?

Betonové ploty jsou vyrobeny z vysoce kvalitního betonu. Beton má stálé složení a vykazuje skvělou odolnost vůči mechanickému působení i klimatickým vlivům. Díky tomu vykazuje velmi dlouhou životnost. Co jistě potěší každého, je, že betonové ploty jsou absolutně bezúdržbové. Takže už vás znovu nečeká žádné nekonečné natírání plotu nebo spravování děravých ok plotu. S betonovým plotem si můžete v klidu odpočinout, protože jej stačí nechat instalovat a potom se o něj už vůbec nemusíte starat.

Chtěli byste vidět, jak bude betonový plot kolem vašeho domu vypadat? Je to jednoduché, betonové ploty se vyrábí s mnoha různými dekory, stačí si jednoduše vybrat takový, který se k vašemu domu nejvíce hodí. Totéž platí o barvě plotu, Betonový-plot.net vám nabídne hned několik atraktivních barev. Chcete vidět na vlastní oči, jak by betonový plot mohl vypadat ve skutečnosti? Není nic jednoduššího než navštívit vzorkovou prodejnu, kde si betonové ploty v různých barvách a s různými dekory můžete prohlédnout.

Betonový plot Plzeň patří k velmi praktickým a zároveň okrasným plotům, ochrání bezpečně vaše soukromí před vniknutím cizích osob. Rozhodněte se i vy pro okrasný a zároveň praktický plot, který skvěle doplní každý dům. Prohlédněte si i vy betonové ploty v atraktivních designech a barvách. Oblékněte váš dům do krásného, užitečného a trvanlivého barevného kabátu.

Jak pečovat o nehty? Správnou výživou a kosmetikou!

Nejdůležitější v péči o nehty je jejich ochrana. Ruce a nehty by měly být chráněny vždy, když jsou vystaveny kontaktu s agresivními látkami a jinými nežádoucími vlivy. Nejčastěji je kůže na rukou a tím i nehty poškozována pracími prášky, saponáty a jinými agresivními prostředky, které se používají v domácnosti, v zaměstnání a při různých koníčcích.

Pozor na agresivní látky

V domácnosti je nejjednodušší chránit se před chemickým a mechanickým poškozením nehtů rukavicemi. Při jejich výběru musíme ale postupovat obezřetně, protože určité typy gumových rukavic mohou při delším kontaktu nehty rozleptávat a také změkčovat nehtová lůžka. Při jejich častém používání můžou mít rukavice tedy dokonce nepříznivější účinky než látky, přd kterými mají chránit, např. při mytí nádobí před saponáty.
Nebezpečí pro nehty představují i různé kosmetické přípravky. Kosmetické přípravky obsahující formaldehyd mohou způsobit odlučování nehtů. Formaldehyd totiž dokáže oddělit nehty od kůže pod nimi a umožnit vstup mikroorganismům. Odlakovače a čističe na nehty, které obsahují aceton, jsou pro nehty také škodlivé.

Příčiny problémů s nehty

Mnohé ženy se potýkají s nehty, které se lámou, štěpí a jsou bez lesku. Tyto problémy však velmi často řeší přelepováním svých nehtů akrylovými nebo gelovými nehty.  Příčinou lámavých, štěpících se nehtů je především nesprávná výživa a nedostatečný přísun vitamínů a stavebních látek. Pokud tedy našemu organismu důležité látky chybí, projeví se to nejdříve právě zhoršenou kvalitou nehtů. Skutečnou klíčovou úlohu pro správný růst a vzhled nehtů hraje tedy vyvážena výživa.

Denní péče o nehty

Součástí denní péče o nehty by mělo být zastřihávání nehtů nebo pilování nehtů a ošetřování kůžičky kolem nehtové ploténky, která by se však neměla zastřihávat, ale pouze změkčovat mastným krémem, aby nedošlo k poranění a infekci. Prospěšné pro nehty jsou i vitamínové zábaly a koupele rukou v olejových emulzích. Nehty pilujeme pouze kvalitními pilníky na nehty, které nehet nerozštěpí.
Nebezpečné jsou na druhé straně kosmetické metody, které se snaží dosáhnout vyššího lesku nehtů použitím abrazivních prostředků při broušení nehtové ploténky. Nalepování gelových nehtů škodlivé podle většiny odborníků není, mělo by však být prováděno pouze u zdravých nehtů. Pokud je nehet nemocný, je vhodné se v tomto případě poradit s kožním lékařem.
Proti nehtové modeláži a kosmetickým úpravám nehtů, které nepoužívají agresivní látky, nic nenamítají ani kožní lékaři. Důležité ale je, aby byly nehty ošetřované nehty zdravé. Zdravé nehty je samozřejmě možné ošetřovat kosmeticky lakem, krémy nebo zábaly. Některé laky obsahují složky pro zpevnění nehtové ploténky a jsou tedy pro nehty prospěšné. Při použití odlakovačů je pak pro nehty bezpečnější používat přípravky neobsahující aceton.

Jak na mastné vlasy?

Jako mastné vlasy je možno označit vlasy, které pozbývají svěžesti už po jednom dni od mytí hlavy. Zdravé vlasy obvykle zůstávají čisté dva až tři dny, rozhodující roli přitom hrají mazové žlázky v pokožce hlavy.
Mastné vlasy způsobuje nadměrná produkce kožního mazu. Produkce kožního mazu je přirozeným procesem a kožní maz je produkován mazovými žlázami v koříncích vlasů, které vylučují tukovou látku zvanou kožní maz. Kožní maz je vlasům prospěšný, zabraňuje jejich nadměrnému vysoušení a lámání a udržuje je zdravé a hladké.
Při ucpání mazových žlázek může dojít k nadměrné tvorbě lupů a vypadávání vlasů. Vlasy se mastí z několika důvodů – může za to hormonální nerovnováha, dědičnost, časté sahání si do vlasů a kartáčování. Vliv má i obsah našeho jídelníčku. Zdravá strava s malým množstvím tuků je prospěšná i pro vlasy. Na rychlém zamaštění vlasů se podílí také stres. Intenzita produkce kožního mazu se může měnit také v závislosti na ročním období a počasí, jistou roli hraje i kolísání hladiny hormonů.
Mastné vlasy vypadají neupraveně a jsou nepříjemné. Potíže s mastnými vlasy však nejsou neřešitelné a při správné péči je možné se jich zbavit.

Léky a přírodní látky ovlivňující tvorbu kožního mazu

Pomoci s mastnými vlasy vám může i dermatolog pomocí léků, které vylučování kožního mazu z mazových žláz regulují. Ve většině případů však nadměrné mastnotě vlasů zabrání speciální vlasová kosmetika, která obnoví vyváženou produkci kožního mazu z mazových žláz.
Produkci kožního mazu ovlivňují a pokožku hlavy zklidňují různé přírodní prostředky. Mezi nejznámější patří mořské řasy nebo rostlinné výtažky z přesličky, rozmarýnu, kopřiv, žahavky, heřmánku a šalvěje. Také lékařský dehet má vliv na tvorbu kožního mazu. Nevhodné jsou naopak přípravky s obsahem proteinů nebo látek obnovujících lipidovou vrstvu, které vlasy ještě více zamašťují.

Mastné vlasy myjte častěji

Důležité také je, jak často se vlasy myjí. Vyskytují se názory, že časté mytí vlasů šamponem produkci kožního mazu podporuje. Toto však nebylo potvrzeno. Mastné vlasy byste si měli mýt denně, pokud je to potřeba. Mytí šamponem je účinné a odstraní z mazových žláz téměř všechen kožní maz. Nejvhodnější jsou šampony s průsvitnou konzistencí, nedoporučují se šampony krémové. Občas je vhodné odstranit kožní maz z vlasů a pokožky hlavy pomocí léčivé jílové masky, kterou je možno zakoupit ve vybraných lékárnách a obchodech s přírodní kosmetikou. Mytí vlasů by se mělo provádět ráno, protože v noci mazové žlázy intenzivně pracují.

Na co si dávat při mytí vlasů pozor

Mastné vlasy dráždí pokožku hlavy, která se tak stává citlivější. Z tohoto důvodu není vhodné pokožku příliš zatěžovat nadměrným působením horké vody a častým fénováním. Také těsné pokrývky hlavy přispívají k podráždění pokožky. Nepoužívejte kartáč na vlasy, protože ten roznáší kožní maz od kořínků až ke konečkům vlasů. Česání hřebenem je dostatečné.