Archiv pro měsíc: Březen 2015

Automatické sekačky aneb jak nejpohodlněji sekat

Také vás nebaví každý týden sekat trávník? Pořád a pořád dokola. Bolí vás z toho akorát záda a trávník je za týden nebo dva zase připraven k posekání. Zapomeňte na klasické sekačky a vyzkoušejte automatické sekačky na trávu.

Automatické sekačky udělají práci za vás

Myslíte si, že za vás práci nikdo neudělá? Mýlíte se, alespoň co se týče sekání trávníku. Automatické sekačky udělají celou práci za vás a vám tak zůstane čas na jiné činnosti nebo na vás samotné. Správné sekání trávníku podporuje jeho vzhled, jednoduše řečeno bude pak zelenější. A jaké je tedy správné sekání? Na jemno, často a všude. Drobné kousky trávy se totiž vstřebávají do půdy a působí tak jako hnojivo. Automatické sekačky mohou sekat pořád a udržovat tak trávník. Zároveň ovšem přispívají právě k mnohem lepšímu růstu trávy. Samozřejmě pokud nechcete, aby se automatická sekačka neboli automower činil celé dny, od rána do večera, sedm dní v týdnu, můžete nastavit časovač a sekačka bude sekat jen tak dlouho, jak vy si budete přát. A co když se sekačka setká na své cestě s překážkou? Hravě si s ní poradí. Veškeré předměty či překážky jako jsou stromy, keře, obrubníky, domácí zvířata apod. jsou v bezpečí. Automatické sekačky změní směr, pokud se před nimi něco takového vyskytne. V případě převrácení sekačky se sečení okamžitě přeruší. Automatické sekačky mají velmi ostré břity, díky čemuž mohou sekat nepřetržitě a to i za špatného počasí. Co když nemám rovnou zahradu? Ani v tomto případě se automatické sekačky nezastaví. Kola jsou navržena tak, aby se snadno pohybovala i na hůře sjízdném povrchu. Sklon, který sekačka zvládne je 35%. Co potěší jistě všechny milovníky přírody je, že automatické sekačky fungují na elektrický pohon s úspornou spotřebou energie a nevydávají žádné emise. Navíc je velmi tichý.

Automatické sekačky – nabídka

A jaká je nabídka automatických sekaček? Velmi kvalitní jsou automatické sekačky od značky Husqvarna. Nabídneme tři tyto automatické sekačky v cenovém rozmezí od nejlevnější po nejdražší. Automatická sekačka – Husqvarna automower 305 je plně automatická sekačka. Je to taková klasika na plochu maximálně 550 m². Ovšem sehnat se dá za služnou cenu. Další sekačkou je Husqvarna Automower 230 ACX. Je již o něco dražší než předchozí model, ale je to jedna z nejvýkonnějších automatických sekaček. Zvládne travnaté plochy o rozloze do 3000 m². Hravě si poradí i s nerovným povrchem. A nakonec mistr ve svém oboru automatická sekačka – Husqvarna automower 265 ACX. Tyto automatické sekačky jsou určeny již pro profesionální použití. O tom svědčí i maximální plocha sekání až 6000 m². Sama se nabíjí a pracuje. V případě, že se její provoz přeruší, odešle textovou zprávu. Díky tomu jste se sekačkou v neustálém kontaktu.

Kde seženu automatické sekačky?

Líbí se vám představa, že už nikdy nebudete muset sekat trávník? Pak se podívejte na http://www.krapacek.cz/automaticke-sekacky-c-67.html a vyberte si svoji novou sekačku. Nechte automatické sekačky, ať se starají za vás.

Sněhová fréza Husqvarna – stoprocentní pomocník v zimě

Každý rok nám zima kromě nízkých teplot a mála světla přinese také sníh. Většinou rychle, náhle a nečekaně a odklízecí boj může začít. Ulehčit si ho lze snadno. Sněhová fréza totiž může většinu práce vykonat za vás.

Na co pamatovat při výběru

Existují dvě různé sněhové frézy. A to jednostupňová a dvoustupňová. Jednostupňová sněhová fréza podle výkonu zvládne vcelku dobře odházet i udusaný sníh. Je vhodná na rovné plochy. Dvoustupňová sněhová fréza je v každém případě lepší a pokud vážně o koupi frézy uvažujete, doporučujeme sáhnout právě po dvoustupňové sněhové fréze. Vzhledem k tomu, že odklízení sněhu není v zimě záležitostí jen jednoho dne, určitě nebudete litovat. Každopádně se při výběru řiďte především tím, jak velkou plochu budete chtít s frézou odklízet a v jakých podmínkách. Udusaný nebo uježděný sníh je něco jiného než čerstvě napadaný prašan. Orientujte se podle výkonu frézy. Hluboký a těžký sníh je potřeba odklízet frézou s vyšším výkonem než sypký a čerstvý sníh. V neposlední řadě myslete také na terén. S frézou, která má pohon kol, se vám bude mnohem lépe manipulovat.

Co nabízí sněhová fréza Husqvarna

Podíváme se blíže na to, jaké zimní pomocníky nám nabízí jedna ze špiček ve výrobě zahradní techniky Husqvarna. Jak jsme již řekli sněhová fréza může být buď jednostupňová nebo dvoustupňová. Husqvarna nabízí ve větší míře ty dvoustupňové. Upřednostňuje je právě kvůli jejich výkonu, ale také pohyblivosti. Zatímco jednostupňová sněhová fréza je poháněna šnekem, dvoustupňová sněhová fréza má poháněná kola.

Sněhová fréza detailně

Představme si několik fréz detailněji, ať je váš výběr snazší. Začneme těmi méně výkonnými. Sněhová fréza Husqvarna ST121E je jednostupňová, jednoduchá a lehká fréza. Se záběrem 54 cm už s ní ledacos zvládnete, ale hodí se spíše na menší plochy. Navíc je velmi dobře cenově dostupná. Na větší odklízení je výborná sněhová fréza Husqvarna 5524 ST. Cenově je stále dobře dostupná, ale je již dvoustupňová. Na motor se můžete spolehnout i v mrazivém počasí. Spolehlivě odklidí spousty napadaného sněhu rychle a snadno. Jedna z nejlepší fréz, kterou můžete dostat je sněhová fréza Husqvarna ST 268EPT. Patří již mezi naprosté profesionály. Má vyhřívané rukojeti, elektrický startér, záběr 68 cm a velmi výkonný motor. Koupě této frézy se vyplatí pro velké plochy a ani při každodenním použití vás nezklame.

Kde je k sehnání sněhová fréza?

Sněhová fréza není nejlevnější záležitost, a proto nakupujte jen u autorizovaných prodejců. Například na www.krapacek.cz/snehove-frezy-c-89.html. Nenechávejte nákup sněhové frézy na poslední chvíli. Pamatujte, že sníh dokáže překvapit ze dne na den a odklízení sněhu vám může zbytečně zkomplikovat život, když nebudete připraveni.

Angličtina bude pre teba hračka, keď urobíš trik z tohto článku

V predošlom článku som ti prezradil niečo skvelom cvičení 3×3. Dnes ti o ňom povie ešte viac. Odhalíš, prečo sa chceš anglicky naučiť a to ťa povedie celým procesom učenia, až kým nebudeš angličtinu ovládať spredu-zozadu (alebo tak, ako chceš ty)

Odkryjeme tvoju najhlbšiu motiváciu vedieť anglicky

Pokračujeme, kopeme dlhbšie:

Spísali sme si, že rozprávanie po anglicky mi umožní získať finančnú rezervu…

Ale…

Prečo je pre teba dôležité mať finančnú rezervu?

??

 

Odpoveď:

Musím ovládať angličtinu, aby som mal viac peňazí, aby som mal finančnú rezervu, pretože:

 • Už sa viac nechcem stresovať kvôli peniazom. (Odmietam tolerovať nízky príjem)
 • Chcem byť psychicky v pohode a mať pokoj, chcem si vydýchnuť.
 • Chcem mať pocit, že som za vodou

 

Tu odkrývame úplne iné, hlbšie, ďaleko silnejšie motivátory. Ťahače. Tu pracujeme s tvojimi pocitmi. S vecami, ktoré sú ti veľmi blízke. Ak spoznáš tvoju vnútornú motiváciu, učenie angličtiny bude pre teba hračka.

 

Ak máš vnútornú motiváciu, angličtina sa pre teba stane prioritou. Ak je pre teba angličtina prioritou, dokážeš si usporiadať čas, aby si sa učil. Ak je angličtina pre teba prioritou, nájdeš spôsoby, ako sa anglicky naučiť rýchlo a jednoducho.

 

 

Naozaj, spíš si svojich 3 à 9 à 27 dôvodov, prečo sa musíš angličtinu naučiť.

Sľubujem ti, keď to spravíš, budeš ju vidieť úplne z iného uhlu.

 

Už pre teba nebude že „ah, zasa“ ale bude pre teba „ah, angličtina je brána k novým veciam, po ktorých túžim – idem sa jej venovať!“

 

Je toto definitívny návod na naučenie sa angličtiny?

To nie. Na to je potrebné niečo viac >>

Ale je to veľmi mocná metóda, ktorá ťa sama o sebe presvedčí, že chceš anglicky vedieť. Sprav si ju a uvidíš, akú má silu.

 

Pozor:

Dnešnú techniku 3×3 Prečo môžeš použiť na hocijakú inú oblasť tvojho života, ktorú chceš zlepšiť. Chceš si vytvoriť zvyk učiť sa iný jazyk ako je angličtina? Chceš si vytvoriť zvyk behávať? Alebo nejaký iný zvyk?

Základom je poznať tvoju vnútornú motiváciu a prečo je to pre teba dôležité. Toto cvičenie ju odkryje.

Keď si toto cvičenie spravíš, daj mi vedieť v komentároch, ako ti funguje. Napíš, aké pocity pri ňom prežívaš a či ťa nakoplo učiť sa. Prípadne, keď už to máš, aké nové prekážky sa ti objavili?

 

 

 

Lahodné černé, ovocné a bylinné čaje

Lahodné čaje všeho druhu jsou oblíbeným nápojem po celém světě. Vždy záleží jak na kvalitě čaje, tak i na jeho způsobu přípravy. Aby se stalo pití čaje opravdovým zážitkem, vždy dbejte na určitá pravidla. Trochu jiná je příprava zelených čajů, a jiná například čajů ovocných. Existuje ale velké množství druhů a příchutí tohoto nápoje. Některé ani nejsou z lístků čajovníku, například ovocné čaje nebo bylinné čaje. Může jít o nápoj pro osvěžení, ale také nápoj léčivý.

Detoxikace a hubnutí

Dnes jsou velmi oblíbené různé čaje na hubnutí nebo detoxikační čaje. Dokážou pomoci tělu zbavit se škodlivin a optimalizují metabolismus. Obsahují různé směsi bylin a dalších surovin, které jsou velmi účinné. Mnohdy nechutnají moc skvěle, ale jejich pití se vyplatí. Dodržujte stanovený návod přípravy a případná omezení, která najdete na obalu. K dostání jsou často v různých kolekcích a balíčcích pro lepší zdraví a psychiku. Existují dokonce antistresové čaje, které uklidňují a prospívají nervovému systému. Zkrátka na mnoho problémů existuje i vhodný čaj.

Bylinkové čaje při nemocech

Při zdravotních potížích a nemocech jsou hodně doporučované bylinkové čaje. Na většinu problémů jsou dostupné různé bylinky. Ta správná čajová směs mlže velmi urychlit uzdravení a mírnit některé symptomy. Známé jsou průduškové čaje, pomáhající při zánětech dýchacích cest. Jaterní čaje regenerují a pročišťují játra, jsou vhodné při různých chorobách a při problémech s játry, i při detoxikacích.

Mnoho různých chutí a vůní

Lidé mají různé preference chutí, a proto existuje i obrovské množství čajů a jejich příchutí. Chutí se dosahuje nejen základní surovinou, ale i různými příměsmi. Vznikají tak jasmínové čaje, zázvorové čaje, skořicové čaje a mnoho dalších. Příměsí může být i maliník, ibišek, brusinka, tymián, heřmánek nebo mateřídouška.

Rozhodujete se mezi renovací parket a novou podlahou? Zvažte všechna pro a proti

Parkety nepotkáme pouze v historických sálech a zámcích. Setkáme se s nimi také ve spoustě bytů, často jsou ale nenápadně schované pod kobercem nebo linem. Teď se ale zase vracejí do módy, stejně jako všechno, co je přírodního původu. Často stačí starším parketám dodat trochu lesku a šmrncu a uvidíte tu změnu.

Na parkety se nezapomíná, hlavně díky tradici

Dřevěné parkety slouží v našich domovech a zdobí je už stovky let. Abychom je viděli, stačí se jít podívat do zámků a hradů, kde se parkety využívaly již před nějakou dobou. Kromě jiného tam zjistíte, že jsou stále krásné. To ale neznamená, že se parkety hodí jenom do starších interiérů. Naopak společně s moderním nábytkem tvoří velmi zajímavou a neotřelou kombinaci. Vyměňování podlahy často není jenom otázkou designu, ale hlavně peněz. Renovace parket se vám však vyplatí vždy.

Pokud by ale bylo dřevo napadené dřevokaznou houbou, je potřeba parkety bohužel vyměnit. Dokonce i případné nerovnosti lze vyřešit – podklad se podlaha vyrovná a parkety znovu položí. U starších prkýnek můžeme vidět nejčastěji tzv. vzor stromeček (rybí kost), který je považován za nejpevnější spoj.

Renovování parket, aneb kdy se vám vyplatí

Parkety, jako každou podlahu ze dřeva, je nutné obnovovat zhruba po 15 až 20 letech (v běžném rodinném domě). Podle toho, jak jsou parkety silné, tolikrát je lze obnovovat, protože při každém obnovení dochází k obroušení milimetrové vrstvy. Ty opravdu poctivé vydrží krásné i přes 150 let.

Renovace parket je možné provádět speciálním přístrojem, který odbrousí vrchní poškozenou vrstvu pryč. Stroj zároveň odsává prach, který při broušení vzniká. Nemusíte se proto bát, že v bytě zůstane nepořádek. Po broušení je na parkety nanášena první vrstva laku. Následují pak ještě další dvě. Parkety se ale mohou také olejovat. Výhodou lakovaných parket je to, že jsou voděodolné. Proto je možné položit je klidně i do koupelny. To ale vyžaduje opravdu odbornou pokládku.

Máte svůj vlastní nápad? Lité podlahy vám jej pomohou realizovat

A teď trochu z jiného soudku. Parkety, to je tradice. Litá podlaha je ale jeden z nejmodernějších způsobů, jak vyřešit podlahovou krytinu. Podlahy Pandomo  se zalíbila architektům, projektantům a bytovým designérům z celého světa. Díky unikátní technologii totiž mohou plně realizovat svoje kreativní nápady. Jedná se o zdravotně nezávadný materiál (stěrka na bázi cementu), který věrohodně imituje betonový povrch, lze ho ale probarvit nebo na něj vytvořit různorodé obrazce a loga.

Litá podlaha Pandomo poskytuje čistý design beze spár, je stálobarevná, omyvatelná a vhodná i do více namáhaných prostor. Problém nepředstavuje ani podlahové topení. Pandomo se používá také na stěny.

Tepelné čerpadlo, jeho výhody a online ceník

Co je to tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo je inteligentním, bezpečným a úsporným systém zajišťující tepelný komfort domácností na mnoho desítek let a právě proto vyžaduje zkušeného dodavatele.

 

Jak se pozná kvalitní tepelné čerpadlo a cena?

Tepelné čerpadlo je pro klienta nezanedbatelnou částku, neboť se jedná o dlouhodobou investici, která má v závěru zákazníkovi ušetřit více než polovinu finančních nákladů na energie.

Tato výsledná úspora je závislá na mnoha okolnostech:

 • na kvalitě tepelného čerpadla – v parametrech produktu,
 • na obsahu dodaného produktu – dopravě a montáži tepelného čerpadla.

 

 

Čeho se vyvarovat?

 • Při zakoupení tepelného čerpadla Vám nedoporučujeme pořizovat daný produkt od několika dodavatelů, ale jen od jednoho prodejce vždy s montáží, projektem a uvedením do provozu. Při koupi nesloženého tepleného čerpadla musíte počítat s dalšími nemalými výdaji na přizpůsobení systému a následnou montáž!  Zvolte si proto raději moderní tepelné čerpadlo, které už výrobce kompletně sestavil a které bylo řádně vyzkoušeno v provozu.
 • Dalším bodem, značícím kvalitu produktu je délka působení dodavatele na  trhu, pořizovací cena, ale i absence potřebných věrohodných dokladů.
 • V ČR působí na konkurencí zahlceném trhu s tepelných čerpadel několik českých a zahraničních výrobců a dodavatelů. Úsporné vytápění s. r. o. je prodejcem tepelných čerpadel s 10letou tradicí a čistým svědomím. 90% našich klientů nás zvolilo díky doporučení již spokojených uživatelů.
 • Firma se především specializuje na obnovitelné zdroje energie, a to hlavně k využití
 • těchto energií pro ohřev vody, vytápění a pro výrobu elektrické energie.

 

 

Proč zvolit české high-tech Master Therm?

 • pro svou kvalitu
 • svědčí o tom 6 tisíc prodaných tepelných čerpadel v tuzemsku i zahraničí (Velká Británie, Německo, Švýcarsko, Holandsko, Polsko, Slovensko),
 • získání 11 významných ocenění na mezinárodních výstavách,
 • získání prestižního britského certifikátu BBA,
 • získání certifikátu systému řízení kvality dle normy ISO 9001:2008,
 • získání certifikátu Strojírenského zkušebního ústavu státní podnik Brno
 • získání protokolu o posouzení shody typu a vlastností výrobku
 • spolehlivý výkon a životnost svých produktů
 • dlouholeté odborné zkušenosti
 • dlouhodobou péči, serioznost, servisní služby a nadstandardní záruky.