Archiv pro měsíc: Září 2015

Kráčejte s dobou a topte nejen úsporně, ale i ekologicky

Zima představuje období, které důsledně prověří stav našich plynových spotřebičů, jež zajišťují v našich domovech teplo. S největší pravděpodobní, nejedna rodina zjistí, že jejich stařičký plynový kotel už dosloužil. V tomto případě je nezbytná výměna, ale nevěste hlavu. Přináší to i výhodu v podobě nemalých úspor. Fakt je, že počáteční investice vás může posadit do křesla, ale o tom, že se to skutečně vyplatí, nepochybujte.

iZpravy.com prazska plynarenska

Vývoj veškerých spotřebičů jde rychle kupředu a kondenzační plynové kotle na tom nejsou jinak. Moderní modely jsou ve srovnání s těmi letitými výrazně ekologičtější, výkonnější a úspornější. Věřte, že 20 let starý kotel může být největším požíračem financí ve vaší domácnosti.

Kdo šetří – má za tři

Moderní kondenzační plynové kotle ušetří náklady o celých 25%. Navíc se plynových kotlů dotýká zásadní změna plynoucí z Evropské směrnice o energetické účinnosti. Dle ní totiž musí být spotřebiče řádně označeny energetickým štítkem, který určuje zařazení do patřičné energetické třídy. Koncem měsíce září už nebude možné uvádět na trh nekondenzační kotle, až na některé výjimky.

Plynové kotle 21. století

Stejně si stojí i vafky, jejichž používání prozrazují výdechy na fasádách domů každého většího města. Zde rovněž platí, že topidla s propracovanými regulačními prvky dokážou ušetřit nemalé množství nákladů na plyn. Jako vše má své pro i proti, tak mohou kondenzační plynové kotle narazit na překážku. Tu však není problém přeskočit. O co přesně jde? Jestliže dokážete strávit prvopočáteční investici a přijmete i fakt, že vyřizování vám zabere dost času, máme pro vás dobrou radu.

Dobrá rada nad zlato

Výhody očividně převažují nad nevýhodami a svědčí o tom i rostoucí zájem. Mezi hlavní argumenty patří skutečnost, že přes nemalé vstupní náklady je kondenzační kotel úspornějším řešením. Při kondenzaci využije i tu část tepla, která u běžných kotlů unikne do komína. Tím se spotřeba paliva zmenšuje.

Naší radou je, zkuste oslovit svého dodavatele plynu. Mnohé společnosti poskytují poradenství i cenové zvýhodnění. Máte-li to štěstí, že je vaším dodavatelem Pražská plynárenská, nezbývá než gratulovat. Mimo jiné tato společnost nabízí kotle věhlasných značek a při dodržení určitých zásad i finanční spoluúčast.

AktualityCZ radí: jak zajistit teplo rodinného krbu?

Zima na sebe nenechá již dlouho čekat a nám začne topná sezóna, která důkladně prověří, v jakém stavu se nacházejí naše plynové spotřebiče. Pravděpodobně mnoho z nás také zjistí, že náš starý plynový kotel či jiné topidlo má své nejlepší dny sečteny. V takovém případě nastává nutnost vyměnit jej za nový moderní typ spotřebiče.

Vývoj moderních spotřebičů jde svižným tempem kupředu a současné moderní modely jsou oproti těm letitým nejen výkonnější, ale také mnohem úspornější. Dvacet let starý spotřebič může znamenat docela vekou finanční zátěž.

Vyměňte staré za nové a ušetřete

Je zcela zbytečné se dlouze rozepisovat nad otázkou týkající se starých spotřebičů. Asi každý ví, že se jedná o jedny z největších žroutů peněz v domácnosti. Jestliže chcete mít doma teplo a nedoplácet na něj každoročně veškerými úsporami, soustřeďte svou pozornost na nový plynový kondenzační kotel, který vám ušetří až třetinu nákladů.

Mimo jiné se právě plynových kotlů týká poměrně zásadní změna plynoucí z Evropské směrnice o energetické účinnosti. Nově musí být spotřebiče opatřeny energetickým štítkem, se zařazením do patřičné energetické třídy. Od konce září až na drobné výjimky nebude možné uvádět na trh nekondenzační plynové kotle. Budoucnost rozhodně patří kondenzačním kotlům. V mnoha domácnostech se těší oblibě vafky, jejichž užívání prozrazují výdechy na fasádách domů. I tady platí, že moderní topidla s chytrými regulačními prvky mohou v porovnání s těmi starými ušetřit značné množství peněz – respektive 15% nákladů na plyn.

Otázka k zamyšlení – ano či ne?

Zmiňované důvody určitě stojí za zamyšlení, proč se nad modernizací vytápění svého domu či bytu vážně zamyslet. Avšak na stranu druhou, to přináší určitou finanční investici a čas spojený s vyřizováním. Nenechte se však tímto odradit. Řešením může být, pokusit se obrátit na svého dodavatele plynu. Mnozí z nich poskytují svým klientům účinnou pomoc v podobě poradenství, všelijakých cenových zvýhodnění a dokonce i finanční spoluúčast. Těch schopných vyjít vstříc není mnoho, ale za pokus to stojí.

Atraktivní nabídku pro své zákazníky má druhý největší tuzemský dodavatel plynu – Pražská plynárenská. Za zvýhodněných podmínek nabízí jednak plynové kotle od renomovaných výrobců (Viessmann), ale i plynová topidla různých značek a typů či průtokové ohřívače vody. Díky jejich partnerství s různými dodavateli zajistí navíc i odbornou montáž a uvedení spotřebiče do provozu. Navíc při splnění určitých podmínek nabízejí i finanční spoluúčast.

Bonusů není nikdy dost

Pokud s vaším dosavadním dodavatelem není kloudná řeč, možná je načase jej vyměnit. Pražská plynárenská se o své klienty stará. Pokud by vám totiž spotřebič z nějakých důvodů vypověděl službu – nenechá vás mrznout. Nabízí asistenční službu, která se postará o opravu porouchaného spotřebiče.

Posted by Press-News.cz

Výsledek hospodaření 2015

Konečně dorazil podzim a řada zemědělců si jistě oddychla. Velmi horké léto v letošním roce zvětšilo obavy o budoucnost jejich hospodaření. Jelikož výkyvů v počasí rok od roku přibývá a zemědělská úroda, na které je jejich živobytí závislé, se ztenčuje.

Mnoho farmářů rozmýšlí varianty pro příští rok, zda vůbec budou v pěstování plodin pokračovat a jaká opatření bude potřeba zajistit. Po extrémních tropických teplotách tohoto léta se i Ministerstvo zemědělství České republiky řeší vzniklé problémy a připravuje změny na příští rok.

8 miliard na sucho

Jedním krokem vpřed je schválení 8 miliard korun na boj proti suchu. Tyto dotace, které pochází z evropských financí, mohou být čerpány na obnovu rybníků, mokřad a horských nádrží, ale také na obnovu a úpravu toků řek a potoků. Tedy na vše, co by mělo zadržet vláhu na území České republiky a zabránit tak nedostatku vody a vzniku povodní.

Zemědělské pojištění

Pro příští roky připravuje Ministerstvo zemědělství vznik fondu, který bude finančně kompenzovat případné vzniklé škody na úrodě v závislosti na nepříznivém vývoji počasí. Kompenzace budou financovány z části od státu a z druhé od jednotlivých členů fondu v rámci příspěvku, který by podle slov ministra neměl být vysoký. Zemědělské pojištění již funguje v sousedních zemí a velmi se osvědčilo.

Především se chce, ale ministerstvo zaměřit na prvotní problém našeho zemědělství a tím je špatné hospodaření a nedostatečné ochrana půdy. Vlivem činnosti zemědělců hrozí v České republice na 50% eroze půdy. Proto by se zemědělci měli hlavně zaměřit na zmírnění této situace a bojovat proti vodní erozi půdy.

Pokud se řekne léto

V případě, že se řekne léto, co se vám vybaví? Pláže, písek, moře, exotika? Určitě! A co led? Co si udělat a zařídit takovou malou exotiku doma? Pokud máte rádi drinky, určitě byste doma neměli postrádat profesionální výrobník ľadu. Tato mašinka může být prospěšná nejen těm, kteří například často hlídají svá vnoučátka, protože naše ledové výtvory, a dnes jsou výtvory často neomezené, máte již možnost dlouhodobě uchovat v našem zásobníku ľadu, který si můžete vybrat nebo se pro jeho výběr nechat inspirovat na webu vyrobnikyladu.sk.

Je to jednoduše ledové

Není nic jednoduššího, jak si zpříjemnit léto, než si vyrobit vlastní ledovou tříšť. A toho docílíte jak jinak, než výrobou ve svém vlastním drviči ľadu. Tento unikátní a moderní přístroj je pro vás super doplňkem. Nejen, že dokáže suprově zpříjemnit letní večery, ale také oživí vaše kuchyňské vybavení. Vaši přátelé se k vám budou těšit a o to častěji vás navštěvovat. Neváhejte a pusťte se do své vlastní ledové tříště. Buďte originální a pojměte je jako drinky, udělejte si z toho zábavu a uvrtíte, že odezva bude skvělá.

Kde se zchladíte nejlépe?

Existuje jistě celá řada internetových portálů, kde se dozvíte velice zajímavé informace o chladící technice jako takové. Portály také nabízejí široké možnosti, kde si vybrat této chladící a ledové techniky to nejlepší pro vás. Výborným produktem, který je velmi často doporučovaný, je dozajista výrobník ľadu Brema. Tento produkt detailně a ještě mnohem více, naleznete popsaný a doporučovaný na internetovém portálu vyrobnikyladu.sk. Navštivte tyt stránky a dozajista velmi rychle pochopíte, že možnosti jsou neomezené. Pořídíte zde mnohé, a to například i zásobník na ľad. Těšíme se na vás a víme, že vám vždy dobře a rádi poradíme, pomůžeme a každý ledový problém vyřešíme.

Průmyslové pračky a odmašťovače ideální do dílen !

prumyslove pracky a odmastovace

Pracujete v průmyslových provozech nebo vlastníte velmi vybavenou dílnu, které neustále něco chybí? Do nabídky jsme pro Vás zařadili vysoce kvalitní PRŮMYSLOVÉ PRAČKY A ODMAŠŤOVAČE, které slouží k odmaštění a dokonale odstraní veškeré nečistoty před krokem, jako je lakování. Aby lak byl co nejvíce kvalitní a vydržel po dlouhou dobu, je důležité, aby materiál byl důkladně vyčištěn a odmaštěn. Vybírat si můžete z kvalitních praček, odmašťovačů nebo také čistících prostředků do ultrazvukových praček. Pokud nevíte přesně, co jsou průmyslové pračky, přiblížíme Vám je. Jedná se o postřikové zařízení, které je určené pro horké mytí motorových i mechanických motorů. Díky servomotoru je zajištěna plynulá rotace, která se postará o vše potřebné za Vás. Ke krokům, jako je čištění a odmašťování, se používá běžná voda a biologicky odbouratelné saponáty, které nesmí být pěnivé a navíc nemají vyšší pH než 12. Průmyslové pračky a odmašťovače se nepoužívají jen k mytí a odmašťování, využít se dají i k pasivaci, fosfátování nebo k antikorozní ochraně. Samotné procesy můžou probíhat za tepla nebo studena, záleží na tom, jakou vlastníte průmyslovou pračku. Následujte naši nabídku a vybírejte si z profesionálních produktů, které se zaručeně vyplatí mít.

Průmyslové pračky s ohřevem i bez ohřevu

Sami jistě víte, že je někdy potřeba k absolutnímu odmaštění či vyčištění proces vykonaný za tepla nebo studena. Pro všechny případy jsme pro Vás zařadili do naší nabídky průmyslové pračky s ohřevem i bez ohřevu. Tyto pračky jsou určeny pro strojní čištění kovů, jako je např. železo, ocel, hliník, litina a mnoho dalších, se kterými se setkáte v nejrůznějších průmyslech. Průmyslové pračky bez ohřevu jsou určeny pro provoz zařízení s rozpouštědly. Nenechte si ujít lákavou nabídku, ve které naleznete PRŮMYSLOVÉ PRAČKY A ODMAŠŤOVAČE, které Vám zaručí dokonalou čistotu a odmaštění před krokem, jako je třeba lakování. Taková povrchová úprava je velmi složitá a je potřeba dodržet veškeré zásadní kroky, aby vše dopadlo tak, jak si přejete. Odmašťovací kapalina se řadí mezi jemná rozpouštědla, která mají vysokou schopnost na sebe vázat veškeré nečistoty. Tyto prostředky jsou vhodné jako čistící přípravky v průmyslu. U všeho je však doporučeno dodržovat veškeré ochranné předpisy a chránit především svoji pokožku. Odmašťovače, které naleznete v nabídce, patří mezi světově jedinečné prostředky, které zaručují očištění výrobku a navíc také důležitou protikorozní ochranu.

Odmašťovače – ideální prostředky pro dokonalou čistotu před lakováním

Chystáte se na náročnou aplikaci, jako je např. lakování? Při lakování je důležité myslet na spoustu úkonů, jako je dokonalé vyčištěné a odmaštění. Pro tyto případy jsme pro Vás do naší nabídky zařadili vysoce kvalitní PRŮMYSLOVÉ PRAČKY A ODMAŠŤOVAČE. Následujte naši zajímavou nabídku, ve které naleznete vše, co potřebujete. Navíc nyní můžete využít i slev až 10%! Nenechte si ujít naši nabídku a inspirujte se…

Díky přestavbě na LPG můžete ušetřit až polovinu provozních nákladů

Ušetřete až polovinu nákladů díky přestavbě diesel na LPG nebo benzin na LPG! Auto dnes potřebuje téměř každý a ceny za pohonné hmoty neklesají, a asi ani nebudou. Jak ušetřit? Jezdíte často soukromě nebo v rámci podnikání? Pak možná právě pro vás bude vhodná montáž lpg do vašeho vozu. Že se přestavba na lpg vyplatí, ví dnes snad každý. Málokdo ale tento krok podnikne. Někteří se bojí neopodstatněně o bezpečnost, jiní si zase myslí, že čerpací stanice pro plyn jsou u nás pouze poskrovnu. Nic z toho už dávno není pravda.

Investice, která se brzo vrátí

Přestavbami na LPG se dá ušetřit až polovina nákladů za PHM. Investice do úprav vozidla a montáže lpg se poměrně brzy vyplatí. I servis LPG je téměř na každém rohu, takže nebude složité nějaký najít. Jaké jsou výhody ježdění na LPG v kostce?

  • Ušetříte až polovinu provozních nákladů.
  • Provoz je ekologičtější
  • Jste osvobozeni od silniční daně
  • Jde o bezpečnou variantu
  • Po dobu přestavby vám ve většině servisů zapůjčí náhradní vůz

LPG je výhodnější než CNG

Co vlastně znamená zkratka LPG? Je to anglický pojem Liquified Petroleum Gas, tedy tlakem zkapalněný propan- butan. Ceny za LPG jsou až poloviční, když je srovnáme s naftou nebo benzinem. Díky přestavbě diesel na LPG budete jezdit o polovinu levněji, a to se opravdu vyplatí. Další variantou může být CNG, což je zemní plyn. Nejde o příliš častou přestavbu, ale je možná. Čerpacích stanic na CNG není tolik a jde o dražší přestavbu než je přestavba lpg. Dojezdnost je kratší a nádrž zabírá více místa. Z toho je jasně vidět, že lpg přestavba vede na plné čáře.

Chování šetrnější k našemu životnímu prostředí

Jezděte šetrněji k přírodě. S přestavbami na lpg je to možné. Jde o alternativu úspornou a zároveň ohleduplnější k našemu životnímu prostředí. Navíc jako bonus jsou auta s přestavbami lpg nebo jiným alternativním pohonem u nás osvobozena od silniční daně. Jistou variantou je zkombinovat benzin a lpg, pokud se bojíte jezdit pouze na plyn.