Archiv pro měsíc: Duben 2016

Chcete procestovat svět? Naučte se mluvit anglicky.

Přečetli jste si cestopisnou knížku nebo viděli dokument o Asii. A postupně ve vás začne hlodat myšlenka, že byste vlastně taky chtěli cestovat. Jenže je tady jedno velké ale: neumíte anglicky.

Cestování je dnes trendem, kterému odolá opravdu málokdo. Pokud vás láká pouze tradiční česká dovolená v Chorvatsku, angličtinu v podstatě ovládat nemusíte. Jestli se ale vidíte na cestě kolem světa nebo přinejmenším v nějaké exotické zemi, angličtina se vám bude zaručeně hodit. Pokud ji nezvládáte na komunikační úrovni, je velmi omezujícím faktem, kvůli kterému si budete muset rozhodnutí cestovat pořádně promyslet.

Každá překážka se ale dá překonat a neznalost angličtiny se mezi takové určitě řadí. Stačí chtít a rázem se z vás stane člověk, který se nejen nebojí anglicky mluvit, ale i to na dobré úrovni umí.

Sledujte filmy a seriály v původním znění

První radou, která vám přinese výrazné zlepšení slovní zásoby, je sledování filmů a seriálů v původním znění. Při čtení českých titulků se vám budou anglická slovíčka podvědomě spojovat, některá si zapamatujete hned, některá až poté, co je uslyšíte poněkolikáté. Kromě zlepšení vaší slovní zásoby můžete po čase začít vnímat i různé fráze, odlišovat britský přízvuk od toho amerického a dokonce ho začít pochycovat.

I přesto, co vám může sledování filmů nebo seriálů v angličtině přinést, je zde jeden problém, a tím je pasivnost. Je dobrým základem pro další rozvoj jazyka, mluvit vám ale úplně tak nepomůže. V hlavě můžete mít obrovskou slovní zásobu, veškerou gramatiku, pokud se ale bojíte mluvit, musíte na to jít jinak.

Jeďte do zahraničí

Skočte do vody a začněte plavat. To je jednou z možností, jak se zlepšit v anglické komunikaci. Prostě se seberete, nebudete uvažovat o tom, na jaké úrovní vaše znalost cizího jazyka je, a vycestujete. Někam, kde ho zaručeně budete muset používat. Nejprve si budete pomáhat rukama i nohama, ale nakonec se začnete zlepšovat, anglické věty z vás nebudou lézt jako z chlupaté deky, ale automaticky, a úroveň vaší angličtiny rapidně vzroste.

Vyzkoušejte jazykové kurzy

Pokud jste ale raději připraveni a nemáte rádi, když si něčím nejste jistí, je zde řešení v podobě jazykové školy v Ostravě. Ta vás rychle a efektivně naučí komunikovat v angličtině. Spolu s lektorem a skupinkou dalších 5 lidí se budete aktivně věnovat jazyku, který je vyučován unikátní metodou kladoucí důraz právě na komunikaci. Odbourá vaše obavy, ať už jsou jakékoliv. Jazykové kurzy Ostrava vás dokonale připraví na vaši cestu do zahraničí a po jejich ukončení už se nebudete bát vyjet ani na půlroční výlet napříč Evropou. Pokud byste se chtěli učit anglicky a zároveň snížit objem obětovaného času na minimum, je pro vás řešením angličtina online.

 

Pobyt v Bohemia-lázních letos zatraktivňují akce k 700. výročí narození Karla IV.

V Karlových Varech zahájí sezónu 6. – 8. května poděkováním Karlu IV.

Zahájení lázeňské sezony je oblíbenou akcí, která každoročně v květnu oficiálně startuje lázeňskou sezonu v Karlových Varech. Letos má tato akce ještě slavnostnější nádech. Celé město žije Karlem IV., protože Česká republika si v roce 2016 připomíná významné výročí, 700 let od narození tohoto významného českého krále a římského císaře. Pro návštěvníky je od pátku 6. května až do neděle 8. května 2016 připraven bohatý královský program pro celou rodinu. Třídenní program je oslavou přírodních léčivých zdrojů a poděkování Karlovi IV. za založení města. Součástí oslav je sobotní průvod městem v čele se zakladatelem králem Karlem IV. na koni, svěcení minerálních pramenů, řemeslný jarmark, různé koncerty a další kulturní vystoupení i společenské akce. Oproti každoroční aktivitě bude rozšířen o řemeslný trh, půjčovnu gotických kostýmů a další aktivity. Akce spojené se zahájením lázeňské sezony jsou zdarma a probíhají na mnoha místech Karlových Varů, např.: třída T. G. M., prostranství před hlavní poštou, Mlýnská kolonáda, park Malé Versailles, a pod.

Podrobný program:
V pátek 6. května se koná řemeslný trh, hraná prohlídka Karel ve Varech a koncerty.
V sobotu 7. května je na programu Svěcení pramenů, Historický průvod Karla IV. městem, půjčovna gotických kostýmů, řemeslný trh, středověké soutěže, rytířské souboje, dětské odpolední slavnosti, koncerty, Foodfestival, porcelánové slavnosti.
V neděli 8. května proběhne řemeslný trh, středověké soutěže, rytířské souboje, koncerty, porcelánové slavnosti.

Ředitel společnosti Bohemia-lázně, a. s., Karlovy Vary, Jiří Sluka, k tomu říká: Letošní sezóna je pro nás velmi významná. Výročí 700 let od narození zakladatele našeho města, českého krále a římského císaře Karla IV., vzbudilo velký zájem o Karlovy Vary mezi domácími i zahraničními návštěvníky. Bohemia-lázně také cítí zvýšený zájem domácí klientely o pobyty v Karlových Varech a očekáváme jednu z nejlepších sezon za poslední roky, co se týče návštěvnosti z ČR. Atraktivita pobytu u nás se zvýšila a to při nezměněných cenách. V zařízeních naší společnosti Bohemia-lázně, a. s., Karlovy Vary, najdete ubytování i s procedurami již od 1 125 Kč na den. Od této ceny můžete u nás absolvovat kromě klasických léčebných pobytů i několikadenní wellness, relaxační, rehabilitační a regenerační pobyty. Základem léčení v Bohemia-lázních v Karlových Varech je pití karlovarské minerální vody. Na kvalitě přírodního léčebného zdroje je přímo závislá kvalita léčení. Karlovarské prameny se přitom řadí mezi nejefektivnější přírodní zdroje v Evropě. Léčebné lázeňské pobyty probíhají v sanatoriu Kriváň a hotelích Slovan a Concordia, umístěných v blízkosti kolonád. Všechny kúry jsou poskytovány v nově vybaveném balneoprovozu s více než 45 druhy procedur. Bohemia-lázně Karlovy Vary, jako jedny z mála lázní nabízejí v rámci pobytu 24hodinovou lékařskou pohotovost a spolupracují se všemi zdravotními pojišťovnami. Hrazeny jsou léčebné lázeňské pobyty s programem diabetologickým, rehabilitačním a rekondičním po onkologických onemocněních. Pojišťovny neproplácejí redukční ani preventivní program. Pohodlí hostů zajistí možnost parkování ve vlastním parkovacím domě.“
V souvislosti se 700. výročím narození Karla IV. se v Karlových Varech uskuteční 6 velkých akcí. Od 1. 5. 2016 do 30. 7. 2016 je to interaktivní výstava „Noc na Karlštejne“, ve dnech 6. – 8. 5. 2016 zahájení lázeňské sezóny, 3. – 4. 6. 2016 Mattoni karlovarský karneval, 18. 6. 2016 Karel ve Varech – hrané prohlídky, 2. – 4. 9. 2016 Dny evropského dědictví, 3. 9. 2016 Příběhy z obory – jak to bylo opravdu. Více o nich je na http://700.karlovyvary.cz/.

Karlovarský kraj má návštěvníkům celoročně co nabídnout. Především jsou to světské a církevní památky – hrady, zámky, zříceniny, technické památky, židovské památky, lidová architektura, lázeňská architektura. Dále muzea a galerie. Neméně atraktivní je příroda, zajímavé lokality, rozhledny, naučné stezky, ale i církevní turistika. Kulturním a společenským akcím v Karlovarském kraji vévodí Mezinárodní filmový festival MFF Karlovy Vary. Mezi další patří zahájení lázeňské sezony v lázních západočeského trojúhelníku nebo Karlovarský folklórní festival, Jazzfest Karlovy Vary, Tourfilm Karlovy Vary, Food festival Karlovy Vary.

I když jsou Karlovy Vary centrem kulturního dění kraje, i ostatní města se činí a pořádají akce jako Chopinův festival Mariánské Lázně, Chebské dvorky, Valdštejnské slavnosti Cheb. Město Cheb je od roku 1970 pořadatelem MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU DECHOVÝCH ORCHESTRŮ MLADÝCH – FIJO. Mezinárodní a mezistátní rozměr má pak Česko-německý Festival uprostřed Evropy – Mitte Europa. Festivalové koncerty a další kulturní akce, jejichž nabídka je skutečně bohatá, probíhají v 65 českých i německých partnerských městech každoročně od poloviny června do začátku srpna.

Blízkost města Karlových Varů s hranicemi se Spolkovou republikou Německo nabízí řadu výzev v oblasti cestovatelských zážitků. Mezi nejnavštěvovanější místa patří Drážďany s galerií Starých mistrů, nebo město hudebního skladatele Richarda Wagnera – Bayreuth, kde se snoubí historie s nákupy. Do těchto míst se z Karlových Varů návštěvníci dostanou v průběhu 2 hodin, proto jsou vhodné i na odpolední výlety. Další vyhledávaná místa jsou Praha a lázeňský trojúhelník, Český Krumlov a Mariánské Lázně se svou zpívající fontánou a možností zážitkové večeře v historických prostorách pivovarské restaurace Ve Skále. V blízkosti Karlových Varů je možnost navštívit hrad Loket, zámek Kynžvart nebo zámek Bečov s relikviářem sv. Maura. V případě, že si klienti chtějí udělat delší výlety, k dispozici je jim vlastní cestovní kancelář Bohemia-lázní Kaleidoskop Travel. Prodává i vstupenky na koncerty a to prostřednictvím portálu Infocentra Karlovy Vary www.vstupenky.karlovyvary.cz.

Další informace jsou na: www.bohemia-lazne.cz.

Najčastejšie chyby pri získavaní podpory na zariadenia na využívanie OZE

Záujemcovia o poukážky na podporu pre Obnoviteľné zdroje energie (OZE) sa často dopúšťajú chýb, ktoré diskvalifikujú ich snahu a preto poukážky nezískajú. Neúspech, či neuplatnenie si poukážky v niektorom kole neznamená, že sa nemôže uchádzač zúčastniť ďalšieho kola. Naopak. V prípade subjektívnej chyby nič nebráni každému občanovi skúsiť šťastie v ďalšom kole. Stovky zbytočne nevyužitých poukážok však ukazujú, že mnohým by stačilo zobrať si k srdcu rady odborníkov a vyvarovať sa najčastejších chýb. Veď len pri žiadostiach týkajúcich sa slnečných kolektorov zostalo v prvom kole nevyužitých cca 1/3, čiže okolo 500 poukážok (1457 versus 970) a v druhom zatiaľ už tiež 500 (3216 versus cca 2700).

Najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov – firma THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o., preto prináša zopár rád, ako uspieť pri žiadosti o podporu OZE. Hovorí riaditeľ THERMO|SOLARU Alfréd Gottas: ,,Poukážky štát poskytuje občanom prostredníctvom SIEA (Slovenská inovačná a energetická agentúra), až do výšky 50 % z nákladov na ich inštaláciu. Celý systém je živý, vyvíja sa a preto je potrebné ho sledovať, byť prihlásený na odber newsletteru, resp. sledovať informácie od THERMO|SOLARU. Zúčastnené subjekty systém pripomienkujú a SIEA je schopná upravovať priebežne. Napríklad v prvom kole boli problémom inštalácie mimo objektu, na ktorý sa preukazuje list vlastníctva – garáž, altánok a pod. V súčasnosti už je to možné. Kým prvé kolo bolo vypísané na 6 mesiacov, druhé už len na 4 mesiace, doba trvania tretieho je stále neznáma. Dôležitá je rýchla reakcia okamžite po vyhlásení príslušného kola podávania žiadostí. Tu vám môže pomôcť aj nahlásenie v THERMO|SOLARI tak, aby ste dostali avízo okamžite po spustení kola. Veď kým prvé kolo bežalo viac ako 3 dni a zaregistrovalo sa 1453 žiadateľov, druhé kolo trvalo iba 9 hodín a zaregistrovalo sa celkom 3216 žiadateľov.“

Podľa informácií SIEA ďalšie kolá projektu Zelená domácnostiam budú vyhlasované osobitne pre Bratislavský samosprávny kraj (BSK) a pre ostatné regióny. Termín vyhlásenia najbližšieho kola závisí od počtu nainštalovaných zariadení a predložených žiadostí o preplatenie poukážok. Aktuálne sú preplatené poukážky za viac ako milión eur. Pre vysoký počet inštalácií, ktoré ešte nie sú zrealizované, bude ďalšie kolo vyhlásené pravdepodobne až v priebehu júna, keď skončí platnosť už vydaných poukážok. Dovtedy ešte zostáva nainštalovať zariadenia s poukážkami za viac ako 6,5 milióna eur.

A. Gottas ďalej poukazuje na to, že najväčší zmätok v prvom kole spôsobili žiadatelia, ktorí nevedeli čo chcú, nemali skonzultované riešenia, nemajú postavené domy a nevedia stihnúť termín. ,,Najväčším problémom druhého kola bolo to, že žiadatelia boli lepšie pripravení ako SIEA a čakali „s rukou na klávesnici“ – 3216 žiadostí pri 600 zhotoviteľoch znamená priemerne „iba“ 5 žiadostí na zhotoviteľa. Teda žiadne roboty, žiadne podvody, ale masový záujem verejnosti spôsobili zahltenie systému. Najväčší zmätok po druhom kole spôsobila časť dodávateľov a inštalatérov fotovoltických systémov, ktorí nepoznali princípy OP KŽP, národného programu Zelená domácnostiam a systému priorít pri prideľovaní poukážok, hlavne v Bratislavskom kraji, resp. nepochopili, že bol spustený technicky neskorumpovateľný systém,“ upozorňuje A. Gottas.

Pre správne vyplnenie poukážky a jej potvrdenie zákazníkom je potrebné:
1. mať ponuku vypracovanú spoľahlivým zhotoviteľom (na základe obhliadky od neho – napr. počet kolektorov a pod.)
2. mať, alebo stiahnuť si z www.katasterportal.sk list vlastníctva k domu
3. mať vlastnú, alebo prístupnú e-mailovú adresu
4. vedieť, že kolo odštartovalo
5. poznať špecifické podmienky dotačného kola, predovšetkým jeho dobu trvania a na základe tejto informácie zvážiť, či sa inštalácia dá v danom termíne zrealizovať (čo je dôležité predovšetkým pre realizácie na bytových domoch)
6. mať v správnej chvíli prístup k internetu na vypísanie poukážky
7. nezabudnúť do 24 hodín od doručenia mailu potvrdiť záujem o poukážku

Riaditeľ THERMO|SOLARU A. Gottas ďalej radí: ,,Pre laika nie je jednoduché správne si vybrať podporované zariadenie na využívanie slnečnej energie. Najlepšie je obrátiť sa na renomovaného dodávateľa, akým je napr. THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o. a nechať si urobiť ponuku na mieru. Na výber máme spolu 11 registrovaných slnečných kolektorov. Najčastejšie si zákazníci zvolia slnečné kolektory TS 300, ktoré majú najlepší pomer ceny a kvality. Pokiaľ chce napríklad 3-4 členná domácnosť čerpať maximálnu možnú podporu na kúpu slnečných kolektorov vo výške 1750 eur, najvhodnejšia je pre ňu zostava s 3 kolektormi TS 300 a 300 litrovým zásobníkom na teplú vodu. Cena s inštaláciou je cca 4000 eur. Pokiaľ potrebujú menej teplej vody, vhodnú zostavu im navrhneme. V prípade solárneho systému a slnečných kolektorov z akciovej ponuky THERMO|SOLARU môžu domácnosti dostať podporu vo výške 781 až 1750 eur podľa typu a počtu kolektorov. Podpora predstavuje 35–50 % z ceny, ale nesmie presiahnuť 50 % z nákladov na kompletnú inštaláciu solárneho systému. Ročne tak môže domácnosť v rodinnom dome ušetriť aj viac ako 250 eur za prípravu teplej vody pri solárnom systéme z THERMO|SOLARU. Návratnosť systému bude so štátnou podporou na úrovni 5-7 rokov a praxou overená životnosť je 40 rokov.“

Ďalšie informácie sú na www.thermosolar.sk , alebo na tel.: +421-45-601 6080

Originální dámské mikiny s výraznou slevou !

damske mikiny

Obměňujete právě šatník a zjišťujete, že nemáte co na sebe? Počasí už začíná být příznivější a tak je potřeba místo zimního oblečení dát do skříně něco lehčího. DÁMSKÉ MIKINY se dají nosit během celého roku, ale na jaře stačí obléknout tričko nebo tílko a přes něj jen mikinu. Neváhejte a nahlédněte do nabídky na Kyosek.cz, kde naleznete desítky mikin pro slečny a ženy, ze kterých si zaručeně vyberete i Vy. Zásobte si svůj šatník něčím novým, čím své okolí zaručeně dostanete! V nabídce se můžete těšit na desítky originálních modelů za příznivé ceny. Vybírat si můžete z různých parametrů, jako je např. velikost, barva a nebo značka. Připraveny pro Vás jsou opravdové skvosty, které nenajdete jen tak někde. Co udělá ženám radost než to, že si pořídí něco slušivého na sebe? Tak vidíte, neváhejte a udělejte někomu radost a nebo jen tak pro radost někoho překvapte. DÁMSKÉ MIKINY z naší nabídky jsou krásné a jsou vyrobeny z příjemných materiálů, zaručeně si je zamilujete.

Značkové dámské mikiny již od 555 Kč

Stává se Vám často, že nevíte, co na sebe? Stojíte před zrcadlem nebo skříní a nevíte si rady, ani kdyby ste si stoupla na hlavu? Pokud je tomu tak, není důvod zoufat, dorazily jste ve správný čas na správné místo! Na jednom jediném místě naleznete desítky dámských mikin v různých provedeních, barevných variantách a velikostech. DÁMSKÉ MIKINY jsou nezbytnou součástí každého dámského šatníku, pokud jsou Vám všechny už malé nebo nejdou s aktuální módou, nechte se inspirovat naší nabídkou, která Vás zaručeně potěší a vyberete si z ní přesně podle svých představ. Připravili jsme pro Vás různé modely – s kapucí, bez kapuci, na zip, přes hlavu, s kapsami nebo bez, záleží na Vás, jaký model nejraději nosíte. Možností je mnoho a na všechny situace jsme připraveni.

Slevy až 34% na sekačky na trávu !

sekacky na travu

Jaro už je dávno tady a vše kolem nás se začíná zelenat a krásně vonět. Vše kolem nás se začíná po zimě probouzet. Pokud už tráva kolem Vašeho domu nebo na zahradě vyrostla do určité výšky, že trávník vypadá nevzhledně a neupraveně, je na čase trávu posekat a dát jí zcela nový vzhled. Pokud Vaše stará sekačka už dosloužila, je na čase pořídit si novou. Neváhejte a nahlédněte do nabídky na Peddy.cz, kam jsme pro Vás zařadili SEKAČKY NA TRÁVU od známých značek. Vybírat si můžete ze značek, jako je např. Hecht, Bosch, Fieldmann, DeWALT a dalších, které jsou ověřené řadou zákazníků. Vybírat si také můžete z více než 200 modelů. Máme pro Vás k dispozici sekačky benzínové, elektrické, strunové, lištové, vřetenové, aku, robotické a spoustu dalších. Neváhejte a pořiďte si právě teď novou sekačku, která Vám bude sloužit řadu let. SEKAČKY NA TRÁVU jsou pro tuto dobu naprosto aktuální a využijete je až do poloviny podzimu. Pořiďte si novou značkovou sekačku právě teď za mimořádnou akční cenu.

Celá řada sekaček skladem, expresní odeslání

Sháníte právě sekačku na trávu, která by Vám sloužila po řadu let? Je jasné, že výběr netrvá deset minut a je potřeba si vše dobře rozmyslet. Je důležité vědět, kde a jak ji budete používat. Můžete si vybírat SEKAČKY NA TRÁVU s pojezdem nebo bez pojezdu. Navíc vybrané modely jsou s dopravou zdarma, neváhejte a využijte této nabídky ještě dnes! Vybírejte z více než 200 modelů originálních značkových sekaček za super ceny! Připravte se na grilovací sezónu a mějte upravený trávník na zahradě a okolo Vašeho domu, kdyby přijela nějaká návštěva nebo jen tak pro Váš dobrý pocit.  Prohlédněte si naši bohatou nabídku z pohodlí Vašeho domova. Vše online, rychle, bez stresu.

Jarní bundy pro všechny s mimořádnou slevou !

jarni bundy

Konečně tu máme jaro a ním i příznivější počasí, které nás nabíjí energií. JARNÍ BUNDY jsou nedílnou součástí šatníku každého z nás. Po zimě je důležité obměnit šatník, pokud jste tak ještě neudělali, máte možnost právě teď. Zařadili jsme pro Vás do naší nabídky desítky bundu, které jsou k dispozici v dámském, pánském i dětském provedení. Vybírat si můžete z různých barevných provedení, velikostí a třeba značek. Vybavte se do klasického jarního počasí, které je nepředvídatelné. Často se na jaře střídají přeháňky, chladné teploty a naopak teploty vyšší. V nabídce na Lonsdale-London.cz naleznete JARNÍ BUNDY, které byly při jejich výrobě inspirovány nejnovějšími trendy. Pokud chcete vypadat za každé situace dobře a dbáte na to, co právě nosíte, zaručeně je tato nabídka určená přímo pro Vás. Pokud takovou bundu v šatníku ještě nemáte, nastal pravý čas pro její pořízení.

Značkové jarní bundy se slevou až 80%

Jarní bundy Vás dokonale ochrání před deštivým i větrným počasím. Skvěle se hodí i na letní večery, které někdy bývají chladnější. Při sportu se užijí tyto bundy také, protože jsou lehoučké a skoro je na sobě necítíte. Prohlédněte si stylové jarní bundy, které jsou na výběr v různých barvách, velikostech a provedeních. Připravili jsme pro Vás modely od známých značek, jako je např. Everlast, Lee Cooper, Lonsdale, Slazenger a spousta dalších. Využijte nyní slev až 80%, které právě teď vztahují na JARNÍ BUNDY. Výhodou je, že si sortiment můžete prohlédnout z pohodlí a klidu Vašeho domova a nemusíte pobíhat po různých obchodech. Vyberte si pohodlnou bundičku, ve které se budete cítit dobře a bude Vám slušet.