Archiv pro měsíc: Květen 2016

Aktuální téma: Od přeprav k logistice 4.0

Doprava se vyzbrojuje pro budoucnost

Platooning_Pressebild_900x600px_RGB-01

Erkrath, 26.05.2016 – Když na začátku dubna projíždělo šest konvojů nákladních vozidel Evropou téměř automaticky, vyvolalo to velkou pozornost médií. European Platooning Challenge přitom jasně ukázala, jakým směrem se doprava a logistika vyvíjí a také, co je již nyní možné. Propojování je dnes klíčem k vyšší efektivitě a konkurenceschopnosti v logistice.

Jsou to vize pro budoucnost logistiky: nákladní vozy, které jedou velmi blízko za sebou s maximálním využitím aerodynamického efektu, automaticky reagují na jiné účastníky provozu a během jízdy aktualizují předpokládanou dobu příjezdu k nakládací rampě nebo digitálně odesílají doklady o přepravě. European Platooning Challenge učinila na straně výrobců vozidel další krok směrem k budoucnosti logistiky.

Avšak i v dalších oblastech tohoto odvětví již firmy pracují na tom, aby zoptimalizovaly jednotlivé toky tvorby přidané hodnoty a především je propojily. Zajímavé to začne být tehdy, až firmy z různých oblastí dopravy začnou spolupracovat. Teprve propojení těchto toků vytvoří maximální synergii.

Lepší vytížení vozidel

Během European Platooning Challenge se pozornost obrátila také k tématům „vytížení nákladních vozidel“ a „zamezení jízdám naprázdno“. Na „Campus Connectivity“ v Düsseldorfu představil výrobce vozidel Daimler příležitosti a možnosti, které se dopravním firmám nabízí, pokud například propojí své telematické služby a software pro dispozice s burzou nákladů. Pokud k tomu v budoucnu přibyde ještě inteligentní nákladní vůz komunikující s burzou nákladů, pak bude dosaženo maximální míry efektivity a hospodárnosti.

Největší evropská dopravní platforma TimoCom je na tuto budoucnost již připravena – chybí pouze plošné využívání propojených nákladních vozidel. Aktuálně je přímo s TimoCom propojeno již více než 180 poskytovatelů systémů pro sledování vozidel. V rámci dopravní platformy je pak řešení pro sledování vozidel propojeno s burzou nákladů a platformou výběrových řízení. Dopravní a logistické firmy mohou navíc přes rozhraní propojit TimoCom přímo se svým firemním softwarem.

Budoucnost již začala

Pro průběh práce toto propojení znamená, že například disponent může do svého firemního softwaru zadat relaci, a s pomocí sledování vozidel od TimoCom přesně ví, kdy bude nákladní vůz na místě vykládky. S funkcí vyhledávání v oblasti poté najde vhodnou přepravu pro zpáteční jízdu. Když do tohoto procesu vstoupí ještě inteligentní a propojené nákladní vozy, lze si představit, že budou automaticky komunikovat s dopravní platformou a integrovaným systémem pro sledování vozidel. Disponentovi pak nabídnou na základě aktuálních dat návrhy na vhodné zpětné přepravy.

European Platooning Challenge dala dopravě a logistice nové impulsy směrem k logistice 4.0. Jednotlivé firmy jsou již v této otázce průkopníky v oblasti inovací, ale teprve propojení a spolupráce všech účastníků provozu zajistí v budoucnu více hospodárnosti a efektivity.

 

Více informací o TimoCom najdete na www.timocom.cz.

Zážitková agentura vám pomůže s pořádáním adrenalinových atrakcí i atrakcí pro děti

Zážitková Agentura Říha se vždy pro zákazníky snaží udělat maximum, aby byli spojeni. Tedy aby poskytla skrze nabízený program svých zákazníkům, rodině či přátelům vzrušující zábavné okamžiky. Na zážitky, které na atrakcích zažijí, totiž jen tak nezapomenou. Nejde o žádné další zbytečné věci či produkty, kterých je v naší společnosti čím dál více a více. Naopak jde o vzrušující adrenalinové atrakce jako jízda v motokárách, let sportovním letadlem či aerotrim neboli simulátor stavu beztíže. Na zážitky z těchto akcí pak všichni účastníci rádi vzpomínají díky perfektní připravenosti a profesionalitě pořadatelů.

Atrakce pro děti – oblíbený skákací hrad

Nejen nevázaným adrenalinovým nadšencům a dospělákům se však v této agentuře snaží vyjít vstříc. Jelikož je řada jejich klientů z řad těch nejmenší, dětí, nabízí zábavné programy i pro ně, například atrakce jako skákací hrad. Jedná se o jednu vůbec z nejoblíbenějších atrakcí pro děti. V nafukovacím hradu si může zaráz hrát několik dětí, barevné skákací hrady jsou pro ně velmi zábavné a příjemně unavující součásti různých programů. Tyto atrakce pro děti si nejčastěji klienti zábavní agentury objednávají na poutě, dětské dny či narozeninové oslavy.

Jsou tyto atrakce bezpečné pro všechny účastníky? Na tento aspekt zábavná reklamní agentura Říha klade velký důraz. Na všechny nabízené atrakce vždy dohlíží vyškolená obsluha, která zajišťuje bezproblémový průběh atrakce. Všechny atrakce vždy doveze na místo atrakce, provede instalaci a všechny potřebné přípravné kroky, aby používání atrakce nic nebránilo. Samozřejmost je i pojištění účastníků proti úrazu.

Přemýšlíte-li o zábavních atrakcích jako skákací hrad, motokáry nebo horolezecká stěna, využijte služeb této agentury, která pronájem atrakcí nabízí již s dvacetiletou zkušeností v oboru.

Sháníte nového dodavatele dřevěných palubek, lišt či latí v Praze a okolí?

Natrefit na kvalitní truhlárnu jde dnes velmi těžké. Přitom dřevěné palubky, lišty a latě jsou velmi oblíbeným artiklem, který využívají stavitelé, zahrádkáři, bytoví designéři stále.

Z jakých důvodů jsou oblíbené? Je jich hned několik. Vynikají svou univerzálností použití, hodí se na různé typy staveb nebo řešení interiérů, a jsou také poměrně levné v porovnání s dalšími konvenčními úpravami.

Obkladové dřevěné palubky

Například obkladové palubky své využití nachází při obložení stropů nebo stěn bytů. Nejenže mají dobré odluhčňovací izolační schopnosti, ale dokáží zakrýt i případnou nerovnost povrchu starých zdí, nekvalitních základových nátěrů – vylepšují tedy celý estetický vzhled bytu či domu. Obkladovými palubkami se dokonce často podbíjí střechy, hodí se i pro venkovní stavební úpravy.

Z podlahových palubek pak mohou vznikat velmi odolné podlahy s dobrou odolností proti otěru a zátěži. Často se využívají v dílnách či výrobních podnicích, protože jsou levné a lze je v případě opotřebení rychle vyměnit. Tlumí nárazy, takže šetří jakoukoliv podlahovou vrstvu, která leží pod nimi.

Dřevěné lišty a latě

Lišty a latě lze využít především jako levnou variantu dřevěných plotů, ale také pro jakoukoliv sériovou či zakázkovou výrobu – pro krycí materiál z různého typu dřeva, rohové lišty, střešní latě. Pokud stavíte domy nebo jste stavitelem domů, určitě potřebujete konstrukční nebo střešní lišty té nejvyšší jakosti a variability co do rozměrů, použitých materiálů a dobré ceny.

Palubky Praha a okolí

Palubky Chyňava, truhlárna se zkušeností přes 25 let, Vám může nabídnout jak dřevěné palubky, tak konstrukční lišty a hranoly přesně podle Vašich požadavků. Využívá na materiál pouze kvalitní české dřevo (modřín, smrk), které splňuje všechny jakostní parametry.  U všech materiálů je možné provést zakrácení na přesnou míru, povrchovou úpravu jako hoblování, aby se s nimi dalo po odběru okamžitě pracovat. Obraťte se na Truhlárnu PPM Chyňava, na její služby se můžete spolehnout, a domluvte si vše potřebné pro budoucí spolupráci. Obec Chyňava se nachází velmi blízko u Kladna, Prahy i Berouna.

Nové byty v blízkosti centra Prahy nabídnou vysoký komfort za dostupné ceny

V pondělí 16. května byl zahájen prodej bytů v novém nízkoenergetickém bytovém domě „Rezidence Vrchlického“ na Praze 5. Novostavba, která nabídne 73 moderních bytových jednotek, leží v atraktivní lokalitě na rozhraní městských částí Košíře a Smíchov a její dokončení je naplánováno na červen 2018.

„Současné trendy ukazují, že lidé upřednostňují bydlení ve městě s dobrou dostupností služeb, školek, škol a obchodů, zároveň však vyžadují blízkost zeleně, která poskytne prostor pro relaxaci. Bytový dům Vrchlického tyto požadavky dokonale splňuje a je ideálním místem pro všechny věkové kategorie,“ představuje projekt Lada Kuncová, vedoucí prodeje a marketingu společnosti Geosan Development.

V domě je na výběr 21 studií a 52 bytů o velikosti 1+kk až 3+kk. V prvním nadzemním podlaží bude komfort každé jednotky zvýšen samostatnou předzahrádkou. Ve vyšších patrech je samozřejmostí lodžie, balkon či terasa. Klíčovým architektonickým prvkem v každém bytě je velké okno, které dodává spoustu světla a zajistí výhled do okolí. V objektu bude také jeden komerční prostor. V domě nebude chybět ani dostatek parkovacích míst a byty 3+kk mají dokonce jedno parkovací stání již v ceně.

Rezidence Vrchlického je řešena jako jedna budova se dvěma vchody – z ulice Vrchlického a z ulice Hlaváčkova. Bytové jednotky jsou umístěny v sedmi nadzemních podlažích, kdy poslední dvě patra jsou ustupující. Díky tomuto rozvržení vzniká prostor pro krásné jižně orientované terasy. Lodžie s výhledem do ulice Vrchlického jsou doplněny uzavíratelnými posuvnými zástěnami. Celý projekt je realizován v energetické třídě B.

Bytový dům je situován v lokalitě, která splňuje všechny požadavky na moderní bydlení v blízkosti samotného centra hlavního města. Dobrá občanská vybavenost, perfektní dopravní dostupnost a zároveň klid a bezpečí v blízkosti přírody s maximálním využitím ve volnočasových aktivitách včetně sportu a kultury, činí z oblasti Košíř jednu z nejatraktivnějších lokalit pro dostupné a moderní bydlení.

Rezidence Vrchlického vzniká na místě bývalých garáží a nízkopodlažních obchodních prostor. Je tak jedním z prvních projektů, které se v této oblasti budou realizovat. Rozsáhlou rekonstrukcí projde také celé okolí ulic Vrchlického a Plzeňská. Do nových bytů se první vlastníci budou moci stěhovat v září 2018.

Pro více informací navštivte www.rezidence-vrchlickeho.cz.

Předpokládaný harmonogram projektu:

Zahájení výstavby – duben 2016

Zahájení prodeje – květen 2016

Dokončení výstavby – červen 2018

Stěhování nových klientů – září 2018

 

Lokalita a okolí:

Občanská vybavenost:

Pouhých 10 minut od oblíbeného obchodního centra Anděl

V blízkosti mateřská škola, základní škola, Základní umělecká škola, Gymnasium J. Škvoreckého

Široká nabídka volnočasových aktivit a to pouze několik minut od domu – tenis, squash, badminton, stolní tenis, horolezecká stěna, golfový klub, plavecký bazén, aquapark, lesopark, dětské hřiště, fitness a relaxační centrum, multikino, divadlo

Dopravní obslužnost:

U zastávky městské hromadné dopravy Klamovka

Příroda a zeleň:

Blízkost městských parků – Klamovka s malým zámečkem, Bertramka, Petřín, zahrada Kinských, Husovy sady s dětským hřištěm a sportovištěm, lesopark

 

GEOSAN DEVELOPMENT patří mezi silné a stabilní developerské firmy více než 15 let. Jako člen skupiny GEOSAN, stavíme nové byty v těch nejatraktivnějších pražských lokalitách. Dbáme na vysokou kvalitu bydlení, zachování přírody v okolí a na spokojenost klientů. Díky tomu se naše developerské projekty těší stále rostoucímu zájmu. Naším cílem je maximálně uspokojit poptávku na trhu nových a cenově výhodných bytů. Chceme tak zajistit všem zájemcům klidné a příjemné bydlení splňující i ty nejnáročnější požadavky.

Význam veletrhů z marketingového hlediska

Hlavním účelem prezentace na veletrhu či výstavě už není pouze uzavírání obchodů, ale zejména prezentace firmy, budování image a PR a sledování konkurence.

 

Díky neustále se rozvíjejícímu mezinárodnímu obchodu stále více českých firem prezentuje své výrobky a svou firmu nejen na tuzemských veletrzích, ale i na prestižních veletrzích v Evropě.  Účastnit se každého významnějšího veletrhu ve svém oboru je asi pro téměř všechny firmy nemyslitelné (jak z finančních tak z kapacitních důvodů). Proto je velmi důležité zjistit maximální množství informací o jednotlivých veletrzích. Ze široké nabídky konaných akcí je nutné dobře zvolit ty, na kterých se firma bude prezentovat svým stánkem a akce, které zástupci firmy navštíví pouze jako návštěvníci.

S výběrem vhodného veletrhu a s přípravou účasti na něm je důležité začít s dostatečně velkým předstihem.  Velké množství informací o veletrhu a kvalitní příprava prezentace na veletrh zajistí nejen maximální marketingový a obchodní efekt, ale i sníží náklady za účast na veletrhu.  Existuje i řada možností, jak snížit náklady na expozici na zahraničním veletrhu. V létě 2016 bude vyhlášen dotační program Marketing, který je součástí operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK). Prostřednictvím tohoto programu bude možné čerpat finance na zajištění účasti na zahraničním veletrhu.

Další možností, jak snížit náklady za prezentaci na zahraničním veletrhu je spojení více firem v jednom prezentačním stánku a tím rozdělení nákladů na prezentaci mezi více subjektů.

Některých výstav či veletrhů se účastní i jednotlivé okresní, resp. krajské hospodářské komory a jejich prostřednictvím lze prezentovat svou nabídku.

Mezi základní přednosti účasti na veletrhu patří: získání přehledu o trhu, přímé místo střetu nabídek a poptávek, ideální místo na prezentaci novinek, možnost osobní komunikace, budování vlastní identity a PR.

Vzhledem ke složitosti veletržního marketingu se určitě vyplatí poradit se s odbornou marketingovou agenturou, která má zkušenosti s přípravou a realizací veletržních expozic i se získáváním financí z dotačních programů. Odborné poradenství nebo i přípravu a realizaci veletržní expozice zajistí například marketingová společnost ANERI s.r.o. z Liberce.

http://www.aneri.cz/cs/marketing/event-marketing/vystavy-a-prezentace/

http://www.aneri.cz/cs/aktualne/

http://www.aneri.cz/cs/aktualne/vyznam-veletrhu-z-marketingoveho-hlediska/

Perfektní ochrana při práci proti chemikáliím, virům i bakteriím

Při své každodenní práci je řada zaměstnanců vystavována specifickým rizikům – od jemného prachu, přes různé chemikálie až po nebezpečné viry a bakterie.

 

Úkolem každého zaměstnavatele je zajistit maximální ochranu pro své zaměstnance.

Je jedno, zda je potřeba chránit pracovníky v potravinářském průmyslu, ve stavebnictví nebo i v chemických provozech. Řešením je uvex silver system.

uvex silver systém je složen z ochranných filtračních polomasek uvex silv-Air a jednorázových ochranných oděvů uvex. Dýchací ochranné masky uvex silv-Air jsou určeny pro různá prostředí. Od masek proti prachu a dýmu, až po speciální ochranné masky, které svými extrafiltry znatelně ulehčují dýchání. Vysoce efektivní polomasky uvex silv-Air (skládací nebo tvarované) zaručují díky moderní technologii filtrů a mnoha komfortním prvkům spolehlivou ochranu i při dlouhodobém používání.

Ochranné dýchací masky uvex silv-Air společně s jednorázovými overaly zajistí dokonalou ochranu zaměstnanců pracujících s barvami, chemikáliemi nebo při kontaktu s viry či bakteriemi. Vysoce kvalitní high-tech materiály používané při výrobě jednorázových overalů, ergonomické tvary a promyšlené detaily zajišťují maximální ochranu a vysoký komfort nošení při jakékoli pracovní činnosti.

Aby bylo zaručeno, že oděv dobře padne a tím umožní bezpečný pohyb při práci s nebezpečnými látkami, je kolekce jednorázových ochranných obleků uvex k dostání v mnoha různých velikostech.

Dodavatelem ochranných pracovních pomůcek řady uvex silver systém a kompletního sortimentu ochranných pracovních pomůcek špičkové kvality značky uvex v České republice je společnost UVEX Safety CZ, k.s. z Rychnova nad Kněžnou.

http://www.uvex-safety.cz/cz/produkty/ochrana-dychacich-cest/vyhody-produktu/

http://www.uvex-safety.cz/cz/aktuality/tiskove-zpravy/lanky/

http://www.uvex-safety.cz/cz/aktuality/tiskove-zpravy/lanky/perfektni-ochrana-pri-praci-proti-chemikaliim-virum-i-bakteriim/