Kdo je přesvědčen, že všechny únikové hry jsou vlastně podobné, ten by měl vyzkoušet nějakou únikovku od Chess KEY Room v Praze 8. V současné době jich mají celkem pět a žádná z nich není jen tak obyčejná. Budete se v nich červenat i bojovat o holý život.

Princip hry je vždy stejný. Každá úniková hra je postavená na tom, že je tým soutěžících zavřen do nějaké místnosti, kde řeší rébusy, hádanky a úkoly, aby se dostal ven. Cílem je uniknout do 60 minut. Pokud se to nepovede, pořadatel vás z místnosti samozřejmě pustí. Čím se však hry liší, jsou příběh, náročnost a kvalita provedení.

Úniková hra Doupě neřesti vás donutí červenat se

Velmi unikátní je svým příběhem například úniková hra Praha s názvem Doupě neřesti. Zavede vás do příběhu nevinné slečny a krásného upíra, který si ji úplně podmaní. Spolu se budou oddávat různým hrátkám a vy dokonce nahlédnete do jejich doupěte neřesti. Hra je skvělá pro páry, ale i party kamarádů, kteří se nebojí trochu peprnějšího tématu.

V Maphii budete bojovat o holý život

Nemalý zájem budí rovněž escape game Praha, jež nese název Maphia. Možná za to může i popularita české počítačové hry Mafia. V únikovce dostanete za úkol pěkně špinavou prácičku, v níž vám půjde o život. Z ochomýtání se okolo mafiánského gangu totiž nekouká nic jiného než pořádný průšvih.

S dětmi si užijete pohádkovou únikovou hru

Většina únikových her není nijak věkově omezená. Menší děti mohou být přesto v nevýhodě, pokud je vezmete na nějakou univerzální hru vytvářenou pro dospělé. Existuje i speciální úniková hra pro děti, pro kterou není nutné umět číst a počítat. I příběh je trochu více přizpůsoben dětem. Můžete se ocitnout v džungli a zažít na vlastní kůži atmosféru úspěšného filmu Jumanji. Nebo vaše děti zbožňují Shreka a raději by mu pomohly získat zpět ztracenou bažinu? Úniková hra pro děti Praha umožňuje zažít i tohle.

I když už za sebou pár únikovek máte, vždycky se dá najít něco nového a neokoukaného. Výběr je obrovský, a obzvlášť v Praze.

Kategorie: Zábava