Poslední dobou je všude kolem nás při volbě vhodné obuvi pro děti slyšet jedna magická formule „Barefoot“, ze které některá prodejní lobby udělala v podstatě jediný myslitelný způsob zdravého obouvání dětí.  Ze zahraničních zkušeností však vidíme, že více než o zdravý vývoj nohy dítěte, zde jde především o veliký business.

Barefootová obuv by rozhodně neměla sloužit pro celodenní nošení do jakéhokoliv terénu, ale spíše jako občasná alternativa ke klasické certifikované obuvi. Absence podešve může způsobit v nerovném terénu různá závažná zranění a naopak v ulicích měst je nošení obuvi bez podešve cestou k budoucím dlouhodobým zdravotním problémům. Z logiky věci tedy vyplývá, že vhodnými povrchy pro chůzí v Barefootové obuvi jsou tráva, písek a podobné jemné materiály, po kterých se dá však stejně dobře (ne-li lépe) chodit na boso.

Pokud přeci ale chcete vyzkoušet alternativní metody obouvání, ale netroufáte si jít přímo do experimentu barefootové obuvi, mohla by pro Vás být řešením nová kolekce tradičního českého výrobce dětské obuvi Fare – dětské boty Fare Bare.

Tyto modely obuvi Fare se od klasických dětských bot vyznačují výrazně větším prostorem v prstové části nohy a vysokou ohebností podešve, jak podélně tak příčně, což jsou vlastnosti, kterými se vyznačuje standardní barfootová obuv. Botičky jsou velmi lehké a vyhotovené z kvalitních materiálů. Svršek je vyroben z hovězí usně a podešev pak z termokaučuku. Další předností jsou i dvě samostatně vyjímatelné stélky.

Dětská obuv Fare Bare svými parametry uspokojí jak příznivce barefootové obuvi, tak i, díky přítomností podešve, ostatní rodiče, kteří chtějí své děti obouvat do zdravotně nezávadné obuvi. Tyto botičky se momentálně vyrábějí ve variantách celoroční obuv, textilní obuv (tenisky) a letní sandálky a střevíčky. Dětskou obuv Fare Bare zakoupíte v našem eshopu České Dětské Boty.cz

Kategorie: Eshopy