Bez nábytku se žádný interiér neobejde. Ovšem i nábytek musí plnit svou funkci – aby ji mohl plnit dobře, je potřeba mu dodat plnou funkčnost. A to s ohledem na pojištění křídel, vysouvání a samozřejmě otevírání a zavírání. Víte, jak si vybrat správně nábytkové kování?

Nábytkové kování musí být kvalitní

Dávejte přednost osvědčeným kovovým materiálům, které mají jak dobré vlastnosti, tak jsou i zárukou dlouhé životnosti. Při nákupu je vhodné zaměřit se také na výrobce, u kterého budete mít jistotu, že nešlápnete nikdy vedle.

Při výběru pamatujte hlavně na to, že nábytkové kování musí udržet i poměrně dost těžké křídlo skříně. S ohledem na své vlastnosti by tak měl být skutečně kvalitní. Sortiment nábytkového kování je poměrně široký.

Blum Aventos HF
Blum Aventos HF

Kování Blum je zárukou spokojenosti i bezpečnosti

Nábytkové kování Blum patří zajisté mezi nejkvalitnější nabízené kování na českém trhu. Od svého nábytkového kování byste měli chtít všechno, a ještě něco navíc. O bezpečnost se postará systém pomalých dojezdů, který je obvyklý u šuplíků. Podobné řešení je možné už ale zvolit i u skříněk, které se plynule zavřou, a tak se není potřeba obávat žádných prudkých nárazů a bouchání. Před nákupem si ujasněte, o který systém máte zájem a zda chcete pojezdové systémy nebo jen klasické panty k běžným skříňkám.

Systém výklopů Aventos HF

 Vysoké skříňky u kuchyňských linek jsou dnes velmi oblíbené a populární. Šetří se tím hodně místa v kuchyni a dostanete tak i větší prostor pro vaření. Skládací výklop Aventos HF představuje systém kování pro vysokou nebo pro středně velkou horní skříňku. Dokonce i velké výklopy tak umožňují velkou volnost pohybu – při vaření klidně mohou zůstat i otevřené. Omezovač úhlu otevření umožní otevření na 104 nebo 83 stupňů a zmenší se tak potřebný prostor nahoře.

Při výběru nábytkového kování myslete také na své děti, a proto vždy vybírejte pečlivě a vždy jen to nejlepší.