Před zhruba jedním rokem, jsem předal svůj podnik, kterým bylo zahradní centrum v našem městě, své dceři, která v podniku začínala jako zahradnice s citem pro detail. Postupně mě ovšem na rozdíl od mého syna přesvědčila o tom, že ví, kolik práce a úsilí stojí za podobným stylem podnikání a že ne vždy jí bude ve firmě do zpěvu. Přece jen se jedná o víceméně sezónní záležitost i když v zimě prodáváme vánoční stromky či hvězdy na štědrovečerní stůl, nejsou u nás zimní měsíce příliš v oblibě a lidé čekají na první jarní paprsky stejně nedočkavě, jako my. Ovšem i když není, s nadsázkou řečeno, co prodávat, je vhodné si své zákazníky udržet i mimo sezóny, když si do zahradnictví přijdou například pro pokojovou květinu či bylinku. A tak jsem dceři navrhnul, že by se mohla zaměřit na reklamní předměty, které by v okurkové sezóně, a nejen v ní, nabízela našim zákazníkům. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. 

Reklamní předměty lidé zbožňují

Dcera je velmi šikovná, a i do nápadu, s reklamními předměty se pustila se vší vervou. Reklamní předměty nechala vyrobit velmi pěkné. Jednalo se zpočátku o vonné svíčky, které na sobě měli logo naší firmy. Nemusím asi vůbec podotýkat, že se po nich jen zaprášilo. Poté si uvědomila, že by nebylo od věci v zimě, kdy jsou lidé ve stresu z nákupu vánočních dárků a všudypřítomných koled, je trochu povzbudit a uvolnit antistresovým míčkem na klíče. Tento nápad se mi velmi líbil a našim zákazníkům rovněž. Byl o ně takový zájem, že někteří lidé chtěli dokonce za podobnou vychytávku i platit. Je vidět, že jsem udělal velmi dobře, když jsem dceři podnik předal. 

Obchodní duch v kombinaci s talentem je cesta k úspěchu

Má dcera má od přírody obchodního ducha a také talent pro to, co dělá. Nedávno dokonce dokončila floristický kurz a v další sezóně se tak chystáme prodávat také řezané květiny. Mimo jiné se chceme v dalších letech zaměřit na odměnu sortimentu a nechat zhotovit také další reklamní předměty, jako například vína s naším logem či hračky pro děti. Lidé se k nám poté budou jistě velmi často vracet s úsměvem na rtech a to nejen proto, že je obsluhuje příjemná mladá dáma, která svou práci vykonává svědomitě.