Archiv pro měsíc: Říjen 2013

Zbavte se závislosti na cigaretách a kuřte, chcete-li, svobodně!

Pravděpodobně Vám ta dvě slova „SVOBODA“ a „KOUŘENÍ“ nejdou příliš dohromady. Není divu, většinou již od raného dětství jste byli konfrontováni se situací, že někdo z příbuzných či blízkých kouřil, a že to je něco špatného. Současně výchovou ve škole, v dospělosti pak neustálou mediální masáží od politiků, lékařů apod. Zjednodušeně lze říci, že většina lidí má v hlavě pevně zakódovaný program, že kouření je něco špatného, nezdravého, že se na kouření umírá. Bohužel, dá-li se pravda půlit, je toto pouze polovina pravdy. Zde je třeba se poprvé zastavit a na kouření tabáku se podívat blíže.
Např. ve Wikipedii se u hesla „NIKOTIN“ dočtete vše o účincích a riziku vzniku závislosti na užívání tohoto alkaloidu. Není důvod vědecky podloženým faktům nevěřit a ani já je nechci nijak zpochybňovat. Pokud by byl člověk jen pouhý součet spolupracujících buněk a nebylo tu nic, co by tento součet přesahovalo, pak by to byla pravda úplná. Naštěstí tomu tak není, je zde lidský mozek se svojí neuvěřitelnou neuronovou sítí, je zde lidské vědomí. Je zde nejen Vesmír, jako pouhý součet hmotných částic, ale i jeho duchovní rozměr. Je zde spiritualita. A to je ta druhá polovina pravdy, o které ví věda zatím ještě velmi málo.

Toto jsou úvodní odstavce eBooku “Průvodce svobodným kouřením”. Pokud Vás to zaujalo, zvláště, jste-li závislí na kouření cigaret, na http://svobodnekoureni.cz/ a na facebooku je možné se dozvědět mnohem více.

EBook lze přečíst za pár minut a možná budete překvapeni, co vše se na tak malém prostoru dozvíte. Zkuste investovat do sebe chvilku času.

P. Kočka

Nabízíme krásné ocelové šperky za bezkonkurenční ceny

První ocelové šperky jsme ve zlatnictví Goldex začali uvádět na český trhu začátkem roku 2000. V našich kolekcích najdete prsteny z chirurgické oceli, přívěsky, náušnice, náramky, náhrdelníky, řetízky, soupravy, a snubní prsteny z chirurgické oceli.
Celý příspěvek

Kupujeme snubní prsteny

Přípravy na svatbu jsou obdobím, kdy snoubenci neví co zařídit dřív. Zajišťují se hosté, prostory, hudba, nebo květinová výzdoba a oblečení. Málokdo si ale uvědomuje, že svatební veselí utichne, hosté se rozjedou domů, ale snubní prsteny, kterým se mnohdy nevěnuje taková pozornost, nám budou tento den připomínat po zbytek života.

Snubní prstýnky se liší od klasických šperků především tím, že se nosí každý den, takže jsou daleko náchylnější ke zničení, nebo poškození. Je tedy velmi důležité, abyste snubní prsteny vybírali nejen podle toho, jak se vám líbí, ale i podle toho, jak jsou praktické.

Samozřejmě že svět šperků je mnohem bližší ženám, než mužům, takže není divu, že snubní prstýnky si ženy vybírají daleko snáz než muži. Ženy mají většinou už před první návštěvou zlatnictví jasno, jaké snubní prstýnky chtějí. Je to dané tím, že ženy se daleko víc zajímají o šperky. Sledují trendy, dokáží se bavit celé hodiny o tom, jaké snubní prsteny se jim líbí, ale dívají se i po prsteníčcích jiných žen jaké zásnubní a snubní prstýnky mají ony.

Umíte si ale představit muže, že by se u piva bavili, jak se jim líbí snubní prstýnky z bílého zlata, snubní prsteny s diamantem, či snubní prsteny z kombinovaného zlata? Nebo dokonce že by si začali prohlížet ruce, a obdivovat navzájem svoje luxusní snubní prsteny?  V konkurenci s fotbalem, nebo formulemi mají zkrátka snubní prsteny pramalou šanci.

Velkým štěstím ale je, že snubní prsteny se dnes už nemusí kupovat jen v páru. Většina zlatnictví nabízí možnost zvolit si ze dvou typů kroužků. To oceňují především dvojice, kde si nevěsty pořizují snubní prsteny s diamantem, nebo s jiným drahým kamenem či perlou, zatímco ženichové volí jednodušší snubní prstýnky.

I když je výběr velmi široký, a snubní prstýnky se vyrábějí z platiny, stříbra, titanu, nebo chirurgické oceli, pořád jsou nejvíc žádané zlaté snubní prsteny, které jsou už po staletí považovány za určitý symbol manželské smlouvy.

V poslední době se stávají velmi oblíbenými snubní prstýnky z bílého zlata. Je potřeba ale vědět, že tyto se vyrábějí vždycky ze slitin žlutého zlata a kovů bílé barvy jako například zinku, niklu, nebo paladia. Každý z těchto kovů dává zlatu jinou barvu. Ve finální úpravě se pak někdy snubní prstýnky potahují rhodiem, které se ale může časem poškrábat, nebo jinak poničit, takže takové snubní prsteny z bílého zlata pak vypadají tak, že zažloutly.

Velmi jedinečné a originální jsou snubní prsteny kombinované. U těch se využívá možnosti zkombinovat až tři kroužky z různobarevného zlata. Bývají oproti běžným prstýnkům poměrně široké. Tyto snubní prsteny přinášejí riziko, že jakákoliv pozdější změna velikosti ať k většímu, nebo k menšímu, může přispět k jejich nenávratné deformaci.

Dalším typem jsou snubní prsteny s diamanty. Toto zdobení se spíše používá u dámských snubních prstenů, ale je pravda, že stále častěji si i muži nechávají na své snubní prstýnky zasadit černý diamant. Všechny snubní prsteny s kameny je potřeba pečlivě vybírat, protože právě kvůli nim je problém s jejich zmenšením, nebo zvětšením.

Originální snubní prsteny, které nebude mít zaručeně nikdo, vám vyrobí i některá specializovaná zlatnictví přímo na zakázku. I když si ale nebudete nechávat prsteny vyrobit, určitě využijte jinou službu klenotníků. Nechejte si ve zlatnictví na snubní prstýnky vyrýt jméno svého protějšku a datum svatby. Je to krásné gesto, které stojí pár korun.

Pokud nemáte vůbec představu, jaké snubní prsteny byste chtěli, může vám pomoci internet. Stačí zadat frázi zlatnictví, pokud víte i město, tak dejte například zlatnictví Brno, nebo snubní prsteny Brno, a věřte, že budete mít opravdu inspiraci na to, jak by mohly vaše budoucí snubní prstýnky vypadat.

Ať už budete vybírat luxusní, nebo levné snubní prsteny, snubní prsteny se zirkonem, nebo s diamanty, mějte vždycky na paměti, že je budete nosit celý život, takže by se měly líbit vám oběma. Navíc jsou snubní prsteny vaše první investice na celý život, proto je vždycky vybírejte společně.

Srubové domy – Bydlení v souladu s přírodou

Žijeme v uspěchané době, většinu času trávíme v práci a z té se vracíme do městských bytů, kde se nedokážeme plně odreagovat. Proto se stále více lidí obrací k přírodě a k tradičním hodnotám. A s tím souvisí i bydlení. Už dávno je pryč doba „podnikatelského baroka“, chceme bydlet ekologicky a úsporně. A jednou z variant, která splní všechny tyto požadavky, jsou i srubové domy, kde bude žití i práce na zahradě pohádkou.

Srubové domy mají velkou tradici v severských zemích a v Kanadě. Ale odtud se rozšířili do celého světa, tedy i k nám. Svým majitelům totiž poskytnou nádhernou atmosféru, vůni dřeva a přírody a umožní jim život v naprosté harmonii s přírodou. Pokud však přemýšlíte o stavbě takového domu, je třeba dobře vybrat lokalitu. Do běžné městské zástavby by se takový dům opravdu nehodil.

Srubové domy se staví nejčastěji z vysušeného smrkového dřeva. A v tom spočívá i velký přínos pro ekologii – domy jsou stavěny z obnovitelných zdrojů a navíc využívají perfektní zvukové a tepelně izolační vlastnosti dřeva. Při stavbě domů se používají celé kmeny (kulatiny) a to, jakou si vyberete variantu, záleží pouze na vás – výrobci nabízejí spoustu typů domů, které splní i ty nejnáročnější požadavky – od rekreačních chat až po velké luxusní byty.

Srubový dům je však poměrně technicky náročná stavba, jejíž realizaci se vyplatí přenechat na specializované firmě. Ta vám navrhne projekt a provede vás celou stavbou tak, aby byl dům funkční a měl dlouhou životnost.

Stavba takového domu probíhá zcela odlišně od klasického zděného domu. Dům se konstruuje ze smrkových kulatin, které jsou celoplošně hoblovány a získají naprosto dokonalý a čistý vzhled. Celý dům je vyroben v dílně firmy a zákazník si ho přebírá tam. Po schválení je konstrukce opět rozebrána, jednotlivé její díly jsou pečlivě označeny, převezeny na pozemek a zde opět sestaveny na základové desce. Při projektování domu je třeba počítat se sesycháním dřeva, které probíhá během prvních pěti let. Tento proces by však měl být zapracován již do kvalitního projektu a vy byste měli předejít zbytečným úklidovým pracím.

Jako izolace srubových domů se používá nejčastěji kamenná vlna – její výhodou je to, že nepodléhá destrukci a odolává škůdcům, kteří by mohli napadnout dřevo.

Ve finále je povrch celého domu ošetřen transparentní impregnací a natřen olejovým lakem, který zajistí dlouhou životnost celé stavby.

Pokud se rozhodnete pro stavbu takového domu, nechte si poradit odborníky. Aby vám dům dělal radost a byli jste v něm spokojeni dlouhá léta, je třeba pracovat s kvalitním projektem, s kvalitním dřevem a s lidmi, kteří mají zkušenosti. Potom se budete ve svém srubovém domě cítit jako v pohádce a prožijete zde spoustu spokojených chvil.

BB centrum – Ambiciózní projekt pro lepší život

Developeři stále plánují nové projekty, ale málokdo se pustí do něčeho opravdu ambiciózního a velkolepého. Developer Radim Passer a jeho Passerinvestment Group se ale nebál a na území Prahy 4 se rozhodl postavit nové centrum, které lidem poskytne bydlení, práci, zábavu, odpočinek a pronájem kanceláří.

Projekt BB centrum, jehož název vznikl ze spojení názvů ulic, u kterých se začal realizovat – Baarova a Brumlovka, se začal stavět již v roce 1997. Dnes je hotovo 16 budov, které jsou všechny stavěny jako ekologické. Ve finále by měl celý projekt nabízet 300 000m² prostor, které budou nabízet svým obyvatelům i návštěvníkům všechen komfort a naprosté pohodlí.

BB centrum je ojedinělým projektem, který má velké ambice. Mělo by se stát městským centrem, které bude sloužit nejen svým obyvatelům, ale i všem, kteří ho navštíví. Centrum nechce být pouze běžným administrativním projektem, ale své obyvatele chce uspokojit během celého dne. Pro bydlení je určen residenční park Baarova, ve kterém najdete luxusní byty s veškerým vybavením. Práci najdete v Office parku, ve kterém své kanceláře našlo mnoho společností a například i bankovních institucí. Děti mohou navštěvovat mateřskou i základní křesťanskou školu Elijáš. Volný čas můžete trávit ve Společenském centru, kávu si dáte v některé z mnoha kaváren a na večeři zajdete do jedné z restaurací, které nabízejí českou i zahraniční kuchyni. V BB centru najdete i služby, které přispějí k vašemu spokojenému životu – od kadeřnictví až po lékařské ordinace nebo lékárnu. Problémem nejsou ani nákupy – celá budova Filadelfie vám nabídne možnost sehnat téměř cokoli. A po práci se můžete odreagovat v budově Brumlovka, kde vám je k dispozici fitness a wellness centrum.

Protože se celý projekt, včetně jeho administrativního centra, zaměřuje na ekologii, mysleli developeři i na zastoupení zeleně. Proto zde vznikl Baarův park, kde najdete relaxační zónu pro sebe i své děti, budete si moci se svými známými a přáteli zahrát pétanque a děti si vyhrají na spoustě atrakcí, které mají v celém prku k dispozici.

BB centrum je opravdu jedinečný a originální projekt, který stojí za návštěvu. Budete zde moci obdivovat odvahu investorů, kteří se nebáli a pustili se do takto náročného projektu.

Výhodný nákup kvalitní matrace!

I Vy jste se rozhodli pro nákup nové matrace? Pak jste na našem eshopu správně. Máme pro Vás velmi široký sortiment českých matrací od prvotřídních výrobců jako jsou například Gumotex, Tropico, či Dřevočal nebo Materasso. Matraci si na našem eshopu můžete vybrat v mnoha atypických rozměrech a samozřejmě také i v mnoha variantách potahů tak, abyste byli absolutně spokojeni. Celý příspěvek