Archiv pro měsíc: Duben 2014

Krby – praktické zdroje tepla

Stále častěji se můžeme setkat s tím, že lidé vyměňují své plynové kotle za krby. Proč? Důvodem jsou především stále stoupající ceny plynu a problémy s jeho dodávkami. Nikdo proto nechce být závislý na plynu a lidé se raději spoléhají na vlastní síly a zdroje. Krby a topení tuhými palivy je na jednu stranu pohodlnější a jistější, protože je nezávislé, na druhou stranu je samozřejmě s obstaráváním dřeva víc starostí. Odměnou je vám však mnohem úspornější vytápění díky moderním technologiím, které umožňují dokonalé spalování.

Díky tomu dosahují moderní krby maximálního výkonu a přitom minimální spotřeby energie. Krby proto lidé často využívají jako hlavní nebo alespoň jako vedlejší zdroj tepla. Vyrábí se v mnoha různých provedeních a využívají různých topných médií, nejrozšířenější je voda v teplovodních krbech a potom vzduch, který se používá v teplovzdušných krbech. Toto médium se v krbu ohřívá a potom se rozvádí do zbytku interiéru. Jak tedy bude systém pro vytápění vypadat?

Nejdůležitější je samotný krb, který se skládá z krbové vložky a krbové obestavby. Krbová vložka je uzavřené těleso, kde probíhá samotné spalování, je možné ji uzavřít prosklenými dvířky, kterými se také přikládá. Díky tomu se vám do interiéru neroznáší žádný prach, saze ani popel ze spalování a topení v krbu je tak velmi čisté. Důležitá je také krbová obestavba, která se stará o akumulaci tepla a také o vzhled krbu, nejčastěji bývá sestavena z přírodních materiálů, aby tvořila dokonalý designový doplněk každého interiéru. Pokud se rozhodnete pro krbovou vložku teplovodní, je dobré přidat ještě akumulační nádrž, kde je možné teplo vyrobené krbem skladovat po dobu 2-3 dnů, nemusíte tedy topit nezbytně každý den, ale můžete vytápět z nahřáté akumulační nádrže. Navštivte i vy Levné-krby.eu a vyberte si krb podle vašich představ.

Moderní komín pro odvod spalin

Proč je dobré soustředit se na komín? Komíny jsou nezbytnou součástí každého domu. Každý dům potřebuje ventilaci a některé i odvod spalin, záleží pouze na tom, jakým způsobem máte realizováno vytápění. Podle druhu paliva vznikají různé spaliny, které mohou ovlivňovat materiál povrchu komínu. Pokud topíte plynem, vzniká pouze menší množství spalin, které nejsou nijak zvlášť agresivní. Stačí proto mít komín s nižší odolností vůči chemickým látkám.

Používáte-li však pro vytápění tuhá paliva, vznikají mnohem agresivnější kyselé spaliny, které mohou snadno a poměrně rychle narušit povrch komínového systému. Proto je třeba věnovat kvalitě komínového potrubí zvláštní pozornost. Komíny se vyrábí z různých materiálů, univerzálním řešením pro každý druh spalin jsou nerezové komíny, ty jsou totiž maximálně odolné vůči působení vlhkosti, extrémních teplot i agresivních spalin. Díky tomu se vyznačují velmi dlouhou životností a nulovou potřebou údržby.

Nerezové komíny mají ještě spoustu dalších výhod, které vyplývají z konstrukčního řešení a materiálu komínu. Jednou z nich je nízká hmotnost komínu, která zaručuje velmi pohodlnou manipulaci a snadnou instalaci komínu, tu navíc usnadňuje ještě fakt, že nerezové komíny se nedodávají vcelku, ale po jednotlivých dílech, ze kterých se výsledný komín sestavuje. Nerezové komíny jsou tedy taková stavebnice, kterou si každý může poskládat, jak potřebuje. Díky tomu tedy máte možnost sestavit si komín podle vašich požadavků nebo možností interiéru, vyhnout se případné překážce a vést komínové potrubí, kudy je třeba.

Dále bývá u komínů poměrně častým problémem napojení na kouřovod. Každý kouřovod má totiž jiný průměr a běžné komíny nemají tak rozsáhlou škálu redukcí, aby bylo možné je napojit kamkoli. Nerezové komíny vám nabízí široký sortiment různých velikostí jednotlivých dílů a zejména velký počet různých redukcí, takže si můžete být jistí, že na váš kouřovod rozhodně naleznete na Komíny-nerez.cz tu správnou.

Proč si vybrat variabilní betonový plot

Kdo chce mít kolem domu kvalitní plot, měl by se soustředit při výběru především na materiál a konstrukční provedení plotu. Některé ploty nedosahují zdaleka tak dlouhé životnosti jako jiné. Je tedy zapotřebí stanovit si nejprve priority, co od plotu budete primárně požadovat. Jde-li vám především o odolnost a pevnost plotu, potom sáhněte po masivnějším plotu z vysoce pevného a stabilního materiálu, který odolá veškerému působení vnějších vlivů. Vyzkoušejte betonové ploty, které jsou vyrobeny z českého betonu stálého složení a díky tomu jsou velmi oblíbené.

Stále častěji se lidé rozhodují pro koupi plotu, který jim zajistí dostatek soukromí a také bezpečnost. Je jasné, že za pletivovým plotem, který je skrz naskrz průhledný, se asi nebudete cítit zrovna nejbezpečněji. Betonové ploty jsou na rozdíl od ostatních typů plotů velmi odolné, zajistí vám bezpečí a vše, co si představíte pod pojmem kvalitní plot. Co vás jistě potěší, je, že o betonový plot se nebudete muset starat, díky své odolnosti nepotřebuje žádnou údržbu, takže už vás nebude čekat žádné odstraňování starého nátěru a nanášení nového. Betonové ploty představují velmi pohodlné řešení oplocení i pro starší nebo velmi zaměstnané lidi.

Můžete se spolehnout také na estetický design. Plot přece nebude hyzdit váš dům, je proto potřeba vybírat plot také s ohledem na jeho vzhled. Betonové ploty od Betonovéploty.net se pochlubí do detailů propracovaným designovým zpracováním, nabídnou vám mnoho různých variant, ze kterých můžete vybírat. Na výběr máte celou řadu dekorů a také barev, které můžete libovolně kombinovat. Mezi žhavé novinky patří také oboustranné betonové ploty, které vám nabídnou krásný dekorovaný design z obou stran plotu. Navštivte Betonovéploty.net a sestavte si i vy váš betonový plot na míru.

Prague real estate

There is no need to look for another Prague Real estate agency that would help you to arrange new housing. If you stand for quality and reliability, please consult your preferences with the best real estate agency on the market. The one you have been looking for is Happy House Rentals. We look forward to working with you!

Many years of tradition and experience

Our real estate agency offers premium property business services. Tell us your hidden wishes and choose us as your business partner and advisor. For that we make sure you will be satisfied. Happy House Rentals is looking forward to their new clients. Stylish and professional behaviour, responsibility and long-standing traditions, that is the Prague Real estate agency. For more information, please refer to the website of Happy House Rentals, Ltd.

Real estate agency in Prague – the right choice

Do you want to live in a busy city centre? Or do you prefer the quieter outskirts out of the city? Do you need to satisfy your dreams a spacious apartment or you would be happy just with a smaller one? Tell us how you see your ideal living, and our team of brokers from Prague Real estate agency arrange all in one. Feel free to take a step in the right direction, and become another of our satisfied clients. Your dreams are fulfilled in advance.

Real estate agency in Prague – the right choice

Do you want to live in a busy city centre? Or do you prefer the quieter outskirts out of the city? Do you need to satisfy your dreams a spacious apartment or you would be happy just with a smaller one? Tell us how you see your ideal living, and our team of brokers from Prague Real estate agency arrange all in one. Feel free to take a step in the right direction, and become another of our satisfied clients. Your dreams are fulfilled in advance.

Many years of tradition and experience

Our real estate agency offers premium property business services. Tell us your hidden wishes and choose us as your business partner and advisor. For that we make sure you will be satisfied. Happy House Rentals is looking forward to their new clients. Stylish and professional behaviour, responsibility and long-standing traditions, that is the Prague Real estate agency. For more information, please refer to the website of Happy House Rentals, Ltd.

Čarodějnické a prvomájové počasí bude teplé, poté přejde studená fronta

Počasí dnes a zítra, na sváteční první máj, se ještě vydaří. Kromě místních, dnes jen ojedinělých, přeháněk či bouřek bude převažovat slunečné až polojasné počasí s teplotami lehce nad 20°C. V pátek se bude od západu během dne ochlazovat, na J/JV/V území očekáváme ještě teploty nad 20°C, na západě již jen do 13-14°C tak, jak bude putovat frontální rozhraní k východu, bude se ochlazovat i na zbytku území.

Čarodějnice i první máj se vydaří – speciální předpověď

St 30.4.2014 odpoledne – očekáváme převážně polojasno, postupně nárůst kupovité oblačnosti, z níž by měly vypadávat přeháňky či bouřky jen ojediněle oproti pondělku a úterku. Maximální teploty vystoupí na 18 až 22°C.

St 30.4.2014 večer – vytvořené ojedinělé přeháňky nebo i bouřky se budou rychle rozpadat a večer by se měl většinou v ČR obejít zcela beze srážek a postupně za vlády polojasné nebo skoro jasné oblohy. Teploty se budou během večera pohybovat od 16 do 11°C.

Čt 1.5.2014 noc – v noci by mělo být jasno až polojasno, k ránu se mohou utvořit ojediněle mlhy, zejména v blízkosti lesů a vodních ploch. Vlive malé oblačnosti klesnou teploty na 8 až 4°C, chladněji bude tam, kde se zcela utiší vítr, ten by neměl foukat vyšší rychlostí než 6m/s přes den, večer ho čekáme do 3-4m/s nebo bude zcela klidno, takže pohodu u ohňů kazit nebude.

Čt 1.5.2014 den – sváteční den bude zpočátku skoro jasný až polojasný, během dne očekáváme vývoj kupovité oblačnosti a v Čechách se objeví místy, jinde jen ojediněle, opět přeháňky či bouřky. Ty se budou večer opět rozpadat. Maximální teploty vystoupí na 20 až 24°C, na JZ/Z Čech, kde bude více oblačnosti a též srážek, do 21°C.

Počasí na pálení čarodějnic můžeme říci, že vyjde. Jen bude nutno přibalit si teplejší oblečení na pozdější večer a hlavně noc, chystáte-li se být někde venku až do svátečního rána, což je v tuto dobu celkem běžné. Běžné jsou též vyšší teploty s nimi spojen větší pravděpodobnost výskytu konvektivních srážek, kterých letos v tento den ale příliš nebude.

Jaké bylo počasí na čarodějnice v minulých letech?

Konec dubna je už poměrně často spojen s výskytem lokálních přeháněk či bouřek, též bývá odpoledne dosti teplo, večer se ale ještě rychle ochlazuje. Nepanuje už ale většinou nijak velká zima, nicméně i výjimky jsou zcela přípustné:

2013 – třicátý duben přinesl oblačnost, od SZ déšť. Na východě polojasno až oblačno a odpoledne či večer lokální přeháňky či bouřky. Přinesl tedy poměrně dost srážek, teploty do 18°C.

2012 – čarodějnický den byl ve znamení slunečného počasí, odpoledne hlavně na JZ ojediněle přeháňky či bouřky. Teploty kolem 24-25°C, takže někde i letní den. Důležité je poznamenat, že 29.4. se tento rok objevily v ČR první tropické teploty.

2011 – polojasno až oblačno, postupně přeháňky, místy bouřky. Opět letní ráz počasí, maxima kolem 22-23°C.

2010 – polojasno, od Z oblačno a místy přeháňky či bouřky. Teploty kolem 25-26°C, zcela letní počasí.

2009 – oblačno, na JZ/Z místy občas déšť či přeháňky, ojediněle bouřky. Maxima do 20°C.

2008 – polojasno až oblačno, od JZ zataženo a občasný déšť. Maxima do 16-17°C.

2007 – slunečno až polojasno, Maxima do 15-16°C.

2006 – velká oblačnost s občasným deštěm. Maxima kolem 10-11°C.

2005 – polojasno až oblačno, postupně slunečno. Maxima do 20-21°C.

> Nejslunečněji bylo v poslední dubnový den v roce 2005 a 2007, nejdeštivěji v roce 2006 a 2008. Nejtepleji v roce 2010 či 2012 a nejchladněji v roce 2006 či 2007. Opět vidíme různorodost počasí v radě několika málo let.

Týdenní výhled počasí

St 30.4.: polojasno přeháňky bouřky, min. 8/4°C, max. 18/22°C

Čt 1.5.: oblačno přeháňky bouřky, min. 6/2°C, max. 20/24°C, na JZ/Z/SZ do 19°C

Pá 2.5.: oblačno přeháňky bouřky, min. 9/5°C, max. 11/15°C na Z 17/21°C na J/JV Moravy 25°C

So 3.5.: oblačno déšť, min. 6/2°C, max. 7/11°C na JV 14°C

Ne 4.5.: polojasno mlhy, min. +2/-2°C, max. 9/13°C

Po 5.5.: slunečno mlhy, min. +3/-1°C, max. 9/13°C

Út 6.5.: slunečno, min. +1/-3°C, max. 9/13°C

St 7.5.: oblačno déšť, min. 6/2°C, max. 13/17°C

Rodinné domy k pronájmu Praha

Zajímáte se o pronájem rodinných domů Praha v zajímavých lokalitách? Narazili jste při hledání na realitní kancelář Happy House Rentals? Potom je všem jak má být! Využijte znalostí a přehledu našich zkušených realitních makléřů, kteří se specializují na rodinné domy k pronájmu Praha. Aktuálně nabízíme několik desítek volných rodinných domů k pronájmu v Praze a Středočeský kraji. U nás si stačí jen vybrat rodinný dům podle představ.

Rodinné domy k pronájmu v Praze a okolí

Realitní kancelář Happy House Rentals nabízí rodinné domy k pronájmu převážně v centru Prahy. Domy z našeho katalogu se nachází v luxusních lokalitách i klidných částech hlavního města. Nečekejte a pořiďte si rodinný dům k pronájmu Praha z realitního portálu happyhouserentals.com. K dispozici je Vám naše kompletní portfolio realitních služeb, které Vám maximálně usnadní celý proces pronájmu rodinného domu.

Rodinné domy k pronájmu v Praze snadno a rychle

Pokud se Vám zalíbil některý z námi nabízených rodinných domů k pronájmu v Praze, domluvte si schůzku s naším makléřem. Váš osobní makléř Vám ušije prohlídku rodinného domu na míru. Jsme nonstop na telefonech a čekáme na Vaše zavolání. Problém nám nečiní uskutečnit prohlídku rodinného domu o víkendech či svátcích. Rodinné domy k pronájmu Praha jsou od spolehlivých majitelů, s nimiž dlouhodobě spolupracujeme.

Nespočet rodinných domů k pronájmu na těch nejlepších místech v Praze. Prohlédněte si náš denně aktualizovaný katalog na stránkách happyhouserentals.com. Zaručujeme Vám realitní služby na té nejvyšší úrovni a maximální spokojenost z provedených služeb. Jedna z nejvyhledávanějších realitních kanceláří Happy House Rentals Vám přináší rodinné domy k pronájmu Praha! Hledáte místo pro klidné bydlení nebo podnikání? V našem portfoliu jej určitě najdete!