Archiv pro měsíc: Srpen 2015

Stěhování Mamut si poradí i s tím největším nákladem

Stěhování Mamut je to pravé pro vás, pokud nejste žádnými troškaři a potřebujete přestěhovat váš nadměrný náklad. Jedná se o léty prověřenou společnost, která své zákazníky nikdy nezklame. Společnost se zaměřuje jak na stěhování nadměrných nákladů, tak i na drobné stěhování domácností, které je vcelku běžné. Levné stěhování Praha je služba, kterou vám společnost stěhování Mamut může s naprostým přehledem nabídnout. Splní každé přání svým zákazníkům a není pro ni problémem se každému maximálně přizpůsobit.

Služby, které jsou v nabídce

Mezi služby, které společnost v rámci stěhování Praha nabízí, spadá především stěhování těžkých břemen v rámci domácností, firem, školek, škol, skladů, domů, bytů, kanceláří a dalších prostor, které vás jen napadnou. Důležité jistě je, že společnost nabízí svým zákazníkům stěhování jak v rámci České republiky, tak i stěhování mezinárodní. Určitě je dobré zvolit tuto společnost, a to především proto, že většinou okrajových a doplňkových služeb, bez kterých se žádné stěhování domácností Praha a žádné stěhování jako takové určitě neobejde. Mezi tyto služby, které poskytuje stěhování Mamut zcela zdarma, spadá kalkulace ceny, zapůjčení potřebných krabic, zdarma přistavení vozu, ale také zdarma kilometry po městě.

Kde se dozvědět více o našich mamutích službách?

Společnost stěhování Mamut sídlí také v Praze Uhříněvsi, dále nás samozřejmě můžete kontaktovat telefonicky či emailem. Určitě navštivte naše internetové stránky, abyste viděli, jaké služby jsou pro vás v potřebě stěhování Praha v nabídce. Svým zákazníkům zařídíme, jak stěhování, montáž a demontáž, vyklízení a v neposlední řadě také uskladnění. Naleznete nás na spoustě míst, zmiňme například v Českých Budějovicích, v Kladně, v Plzni, ale také třeba například v Pardubicích a v mnoha dalších různých městech. Neváhejte a přijďte vyzkoušet našich služeb včetně stěhování těžkých břemen Praha.

Výtěžek ze sbírky JCDecaux putuje k potřebným

Trika, košile, kabáty i boty přinášely stovky Pražanů na zastávky MHD, aby je věnovaly Armádě spásy. Celkem se vybralo zhruba 1,5 tuny textilu, mezi kterým nechybělo ani tolik potřebné zimní oblečení včetně šál, rukavic i čepic. Dvoudenní sbírková charitativní akce společnosti JCDecaux v ulicích Prahy se shledala s velkým ohlasem a zájmem ze strany veřejnosti.

Vybraný textil, který lidé odevzdávali zaměstnancům společnosti JCDecaux na vybraných zastávkách, i finanční příspěvek předali Armádě spásy zástupci společnosti. „Opravdu nás těší, že se lidé zapojili v tak hojném počtu a děkujeme všem, kteří naši akci podpořili. Podařilo se nám nasbíraným textilem naplnit 16 našich servisních vozů. A jak jsme avizovali před akcí, připojujeme k materiálním darům také finanční příspěvek, “ říká k akci Pavel Slabý, ředitel společnosti JCDecaux, který slíbil, že za každý vůz, který se podaří naplnit dary, věnuje společnost Armádě spásy 2 500 Kč. Celkový výtěžek tedy činí 40 000 Kč.

Předání výtěžku z akce proběhlo v Centru sociálních služeb Bohuslava Bureše v pražských Holešovicích, kde šek z rukou Kamily Mortimer, obchodní ředitelky a Tomáše Tenzera, technického ředitele společnosti JCDecaux, přebrali za účasti radní Ireny Ropkové, která nad akcí převzala záštitu, zástupci Armády spásy Miloslav Pípal, oblastní ředitel a Hana Kučerová, provozní vedoucí centra.

„Ráda bych jménem hlavního města poděkovala všem Pražanům, kteří se do akce zapojili a podpořili dobrou věc a stejně tak i samotným organizátorům. Velmi si takové podpory vážíme a budeme rádi, pokud takových akcí bude přibývat,“ říká Irena Ropková, radní hlavního města pro školství a sociální politiku.

Akce, o které informovali především plakáty v ulicích Prahy, probíhala na pěti vybraných zastávkách MHD, kam mohli lidé přinášet oblečení a další nepotřebný textil, který od nich přebrali zaměstnanci firmy JCDecaux. Společnost plánuje do budoucna na tento pilotní sbírkový projekt navázat a rozšířit spolupráci i s dalšími organizacemi, které se věnují dobročinné a neziskové činnosti.

Společnost JCDecaux je světovým lídrem v oblasti venkovní reklamy a spolehlivým partnerem více než 3700 měst po celém světě, ve kterých buduje a spravuje městský mobiliář. Od roku 1994 provozuje městský mobiliář v Praze a zajišťuje kvalitní služby jako je výstavba a údržba zastávek MHD, odpadkových košů a veřejných toalet. V mnoha světových metropolích provozuje také samoobslužný systém jízdních kol. Letos společnost oslavila 50 let své existence.

Lyžování ve Francii pro každého

Když se řekne Francie, většině lidí vytane na mysli Paříž, Eiffelova věž, Vítězný oblouk, Versailles a možná některé zámky na Loiře. Už méně lidí si představí zimní radovánky v Savojských Alpách. Přitom pro lyžování ve Francii se nabízí nejvíce lyžařských oblastí na světě, najdete zde více než 300 lyžařských středisek, která se pro turisty otevírají v listopadu a otevřená zůstávají až do května. Pro Francii jsou typické velké propojené oblasti, mezi největší patří Porte du Soleil (650 km sjezdovek), Tři údolí (600 km sjezdovek), Paradiski (425 km) a další.

Ať už hledáte střediska, kde to i v noci žije divokým životem nebo chcete strávit klidnou rodinnou dovolenou na lyžích, ve Francii si vyberete. Francouzské Alpy nabízí 8000 km sjezdovek pro všechny typy lyžařů, ubytovat se můžete v luxusních hotelech s bohatou nabídkou wellness aktivit po lyžování nebo v cenově přijatelnějších ubytovnách. Záleží pouze na vašich možnostech. Ať už se ubytujete kdekoli, vězte, že ke sjezdovce to budete mít opravdu kousek, můžete vyjet z chaty rovnou na lyžích, nebudete se muset obtěžovat s žádným dojížděním autem ani skibusem. Nepatříte-li zrovna k dynastii Rothschildů a hledáte-li kvalitní ubytování za rozumnou cenu, Francie se vám bude líbit, během sezóny najdete spoustu termínů, které jsou finančně výhodné a nemusíte se přitom schovávat v malých horských střediscích, můžete se podívat i do těch větších moderních.

Francie je zárukou sněhu a slunce po celou zimu. Lyžařská střediska se obvykle nachází v nadmořské výšce kolem 2000 metrů a některé lanovky šplhají ještě o 1000 metrů výš, o množství sněhu se tedy rozhodně bát nemusíte. A která konkrétní střediska by vás mohla zajímat? Začněme těmi nejznámějšími, k nim rozhodně patří Chamonix, které se nachází pod Mont Blancem, dále jsou velmi známá La Plagne, Portes du Soleil, Tři údolí, Val Thorens nebo také Alpe d´Huez, které znají také příznivci cyklistiky. Rozhodněte se i vy pro lyžování ve Francii a vyberte si svého favorita i vy.

Nerezové komíny odstraňují nežádoucí spaliny

Bez komínu to v domácnosti prostě nejde, komín je důležitým systémem především tam, kde se topí tuhými palivy. Při spalování dřeva se totiž produkují nežádoucí spaliny, které je třeba z otopné soustavy odvést pryč. K tomu právě slouží komín, v komínovém potrubí se totiž vytváří podtlak, který nutí spaliny opustit otopnou soustavu. Komínový tah má vždy optimální hodnotu, při které dosahuje topidlo nejlepší účinnosti spalování. Této optimální hodnoty lze dosáhnout správnými rozměry komínu.

Je špatně, pokud je komínový tah příliš silný nebo naopak slabý, v takovém případě nedosahuje topidlo maximální účinnosti a vy tak zbytečně přicházíte o peníze. Je proto dobré nechat si spočítat optimální délku komínu od odborníků. Vedle rozměrů je ale stejně důležitý materiál, ze kterého je komín postaven. Dosud se velmi často používaly zděné komíny, jejich životnost však při vytápění tuhými palivy nebyla nijak omračující. Postupem času se vyvinuly nerezové komíny, které jsou zejména pro odvod spalin z tuhých paliv ideální volbou. Tyto komínové systémy jsou tvořeny jednotlivými díly z nerezové oceli.

Stavebnicový systém je výhodný v tom, že si můžete komín sestavit na míru podle vašich potřeb. Nerezová ocel propůjčuje komínům velmi dlouhou životnost, odolnost a pevnost. Díky nízké hmotnosti jsou nerezové komíny pohodlně manipulovatelné a snadno se instalují. Montáž je jednoduchá, takže i méně zkušený domácí kutil je schopen si komín z nerezu instalovat sám. A kam si dojít pro nerezový komín? Chodit nemusíte nikam, stačí si jej objednat on-line, Komíny-nerez.cz vám nabízí kvalitní nerezové komíny vyrobené z prvotřídní nerezové oceli ve všech možných velikostech.

Okrasné ploty s maximální vydrží

Beton sám o sobě nemá žádný tvar, je třeba mu jej dodat, aby vypadal reprezentativně. Co je na něm výjimečné, to jsou praktické vlastnosti. Beton dosahuje obdivuhodné pevnosti vůči mechanickému působení, vlhkosti nebo změnám teplot. Přidají-li se navíc ocelové armatury, pevnost konstrukce se tím ještě umocní a navíc se přidá i pružnost. Betonová konstrukce vyztužená armaturami si poradí bez problémů s každým počasím i mechanickým namáháním. Všechny tyto vlastnosti by měl mít kvalitní plot, proto pár chytrých hlav vymyslelo, že ideálními budou právě betonové ploty. Díky svému materiálu a konstrukci odpovídají betonové ploty i těm nejpřísnějším požadavkům na dlouhou životnost a celkovou odolnost plotu.

Betonové ploty však zaujmou i svým okrasným vzezřením. Betonovéploty.net mají pro vás několik barev betonových plotů, ze kterých můžete vybírat. Důležitý je dekor plotu, betonové ploty se nejčastěji vyrábí se vzorem štípaného kamene nebo skládaných cihliček. Aby si každý mohl plot přizpůsobit vlastnímu vkusu, vyrábí se betonové ploty s několika možnostmi zakončení. Betonové oplocení může být rovné, zaoblené, s ozdobnou mřížkou nebo se můžete rozhodnout také pro netradiční zakončení pomocí dřevěných latí, které betonový plot opticky odlehčí.

Protože se někomu může zdát málo mít plot dekorovaný pouze z jedné strany, naleznete na Betonovéploty.net také čerstvou novinku letošní sezony – oboustranné betonové ploty. Díky moderním technologiím, které se neustále zdokonalují, je dnes možné vyrobit betonový plot dekorovaný z obou stran. Už tedy nebudete muset přemýšlet, kam plot otočíte hladkou stranou. Betonovéploty.net vám nabídnou oboustranné betonové ploty v několika atraktivních barvách, nejdůležitější je, že ozdobí váš dům z venkovní i vnitřní strany, takže se na něj budete rádi dívat z okna i z ulice.

Trápí Vás studené nohy? Díky podlahovému topení už nemusí!

Chystáte se na rekonstrukci domu, nebo dokončujete stavbu nového? Určitě Vás bude čekat důležité rozhodnutí, jaký způsob vytápění zvolit. V současné době, ve snaze co nejvíce ušetřit a snížit celkové výdaje na provoz domu je to opravdu velmi důležité rozhodnutí, neboť právě náklady na vytápění tvoří zhruba dvě třetiny. Podlahové topení je rozhodně komfortní a příjemné, řadí se do skupiny velkoplošného vytápění. Není však objevem 21. století ale zároveň dnešní doba nahrává jeho rozšíření v běžných domácnostech. Teplá dlažba je téměř standardem a plošné vytápění celého domu bez rušivých otopných těles již není výjimkou.

Už když se podíváme do dávné historie, tak s podlahovým topením měli své zkušenosti ještě před počátkem našeho letopočtu staří Římané či Korejci. Ti vháněli ohřátý vzduch z topenišť do soustavy kanálků pod podlahou. Co se týká moderního podlahového vytápění, tak za otce je považován Frank Lloyd Wright, který začal princip plošného vytápění začleňovat do svých staveb v druhé polovině minulého století namísto radiátorů ústředního topení.

Jaká podlahová krytina je vhodná?

Když už se konečně rozhodnete pro tento druh vytápění, tak se určitě pozastavíte nad další otázkou a to sice jaká podlahová krytina bude ta nejvhodnější? Neboť né každá podlaha je tou pravou, navíc spousta faktorů může Vaše vytápění negativně ovlivnit, ať už se to týká špatného nastavení a regulování nebo právě zmíněné krytiny. Pokud tedy nechcete mít zbytečně velké náklady na vytápění domácnosti, tak dejte na jedničku s minimálním tepelným odporem, což znamená, že vhodná krytina na podlahové topení je keramická dlažba.

Výhody podlahového topení

Jak již jednou bylo zmíněno, tento druh vytápění je velmi komfortní a ocení ho každý hlavně v chladném zimním období. Mezi hlavní výhody patří:

  • Montáž, ani instalace systému není nijak časově náročná, vše je velmi jednoduchá záležitost
  • V každé místnosti můžete nastavit vytápění jinak, dle svých potřeb a jedná se o velmi účinný a úsporný druh vytápění, díky své veliké ploše dosáhne požadované teploty dříve než jiné systémy topení
  • Funguje zcela bez údržby, není potřeba provádět údržbu či servis, navíc dlouhodobá životnost je zaručená – minimálně 40 let

Zajímá Vás jaká je cena? Hrozíte se? Říkáte si tolik výhod, to se nedoplatíme. Omyl! I cena Vás rozhodně ohromí, neboť teď pozorně čtěte, podlahové topení cena za m2 se pohybuje pouze okolo 500 Kč, což je garance nejnižší ceny v České republice.