Archiv pro měsíc: Únor 2013

V ŽOS-EKO za 8 rokov spracovali 9501 opotrebovaných vozidiel

V ŽOS-EKO, s. r. o., Vrútky počas roka 2012 ekologicky spracovali 782 vyradených opotrebovaných vozidiel. Rok predtým ich zošrotovali až 1231.
V ŽOS-EKO, s. r. o., Vrútky počas roka 2012 ekologicky spracovali 782 vyradených opotrebovaných vozidiel. Rok predtým ich zošrotovali až 1231. Od začiatku tejto činnosti v roku 2005, do konca minulého roku, v ŽOS-EKO ekologicky zlikvidovali spolu 9501 opotrebovaných vozidiel. Informovala o tom generálna riaditeľka najväčšieho spracovateľa opotrebovaných vozidiel v Žilinskom kraji ŽOS-EKO, s. r. o., Vrútky Jana Antošová.,,Medziročný pokles počtu spracovaných vozidiel ide hlavne na vrub ekonomickej kríze, keď majitelia odkladajú kúpu nových vozidiel. Preto sa neradi lúčia ani so staršími, málo používanými vozidlami, ktoré si nechávajú ako ďalšie auto v rodine. Spracovateľom opotrebovaných vozidiel tak chýba dostatočný počet autovrakov, ako dôležitého zdroja druhotných surovín“, konštatovala J. Antošová.Dodala, že je potrebné, aby sa ekonomická situácia obyvateľstva čo najskôr zlepšila, aby sa mohol zlepšiť aj automobilový park, ktorý nutne potrebuje obnovu.ŽOS-EKO je jediným spracovateľom v Žilinskom kraji, ktorý si neúčtuje za odvoz vraku poplatok 33 eur. Majiteľovi autovraku stačí, ak sa obráti telefonicky priamo na odťahovú službu, ktorá bez poplatku staré auto odvezie a vo firme ekologicky zlikviduje. Majiteľ zároveň vystaví potvrdenie o autorizovanej likvidácii auta, aby už nemusel platiť povinné zmluvné poistenie. Súčasná právna úprava majiteľovi bez takéhoto potvrdenia neumožňuje auto odhlásiť. Preto tí, čo sa autovrakov zbavili v nejakej neautorizovanej dielni, či na skládke, musia povinné poistenie platiť naďalej.ŽOS-EKO, s.r.o., Vrútky, ekologicky spracúva nielen osobné motorové vozidlá, ale aj nákladné vozidlá a iné, napr. poľnohospodárske vozidlá, ale aj odpadové batérie a akumulátory a opotrebované oleje. Firma je nielen najväčším spracovateľom autovrakov v Žilinskom kraji, ale aj jedným z najväčších v rámci Slovenska. V Žilinskom kraji zo zošrotovaných áut vlani tvorili cca polovicu Favority, staré škodovky a Felície. Medzi zvyšných 50 % patrili značky VAZ, Ford, Opel, Peugeot, Mazda, Reunalt, Citroen, Seat, Toyota, Daewo, BMW, Nissan, Kia, Honda.Telefónne čísla ŽOS-EKO na odťah autovrakov:

0434205531

0434205533

0905205732

0905687776

0915823251

0918893743Počet spracovaných vozidiel v ŽOS-EKO, a.s., Vrútky od udelenia autorizácie:Rok 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012

Počet kusov 107 926 1086 1597 2673 1099 1231 782

Elektronická výhoda pro pacienty: email

Nové aktualizace zdravotnických softwarů se zaměřily na emailovou komunikaci, umožňují lékařům vystavovat a zasílat pacientům recepty e-mailem, bez jejich osobní návštěvy v ambulanci. Zároveň mají lékaři například možnost zaslat SMS zprávu pacientům přímo z elektronického diáře v systému. Tyto inovace zjednodušují práci lékařům a zdravotnickému personálu, zároveň zvyšují komfort pacientům. Recept emailem? Realita

Nové funkcionality zdravotnických informačních systémů usnadní komunikaci mezi ambulantními lékaři a jejich pacienty. Nově totiž může zdravotnické zařízení pacientovi poslat identifikátor elektronického receptu ve tvaru čárového kódu prostřednictvím e-mailové pošty. Pacient si doma čárový kód pouze vytiskne a s ním vyzvedne v lékárně lék.Možnost doručit pacientovi elektronický recept bez osobní návštěvy v ambulanci tak patří k inovacím systému, které lékařům i pacientům usnadní a urychlí proces nezbytné agendy.Šetří čas, ale co osobní údaje?

Nově užívaná funkce má ušetřit lékařům i pacientům čas, navíc by mohla pacientům, kteří z nějakého důvodu nemohou lékaře osobně navštívit, například jsou mimo město nebo jsou upoutaní na lůžku, velmi pomoci. Pacienti se však nemusejí obávat žádného úniku osobních údajů. Zdravotnický systém totiž vyplní do e-mailu jen jméno pacienta, datum a čárový kód. Neregistruje tedy žádné citlivé údaje. Zvolený formát PDF garantuje správné zobrazení dat na všech zařízeních, takže se nemůže stát, že by problém nastal kvůli nečitelnosti nebo špatné kompatibilitě.SMSky již úplně běžné

Již delší dobu mohou díky různým inovacím společností poskytujících zdravotnické softwary ambulantní lékaři odesílat textové zprávy pacientům na mobilní telefony přímo z elektronického diáře v systému. Zdravotnické zařízení tak může efektivně oslovit pacienty jak jednotlivě, tak hromadně, a informovat je například o změně ordinačních hodin. Odeslání zprávy je otázkou jednoho kliknutí a ušetří mnoho času lékařům i pacientům. Pacienti mají ve svém telefonu přesný čas a termín objednání, zdravotnické zařízení zase bez komplikací informuje pacienty o nečekaných změnách či dovolených.

Masážní lávové kameny

Vyzkoušejte pozitivní účinky lávových kamenů od firmy Modom na vlastní kůži. Nyní máte možnost koupit masážní lávové kameny za jedinečné ceny na modom.cz. Nabízíme lávové masážní kameny z čediče ale i jiných minerálů. Masážní lávové kameny mají pozitivní vliv na odstranění stresu a napětí v celém těle, pomohou Vám od bolesti hlavy, zmírní bolesti kloubů, revmatismu a křečí a stimulují krevní systém. Masážní lávové kameny Vám dodají životní sílu a dobrou náladu. Vyzkoušejte pozitivní účinky lávových kamenů od firmy Modom na vlastní kůži. Nyní máte možnost koupit masážní lávové kameny za jedinečné ceny na modom.cz. Nabízíme masážní lávové kameny z čediče ale i jiných minerálů. Tyto minerály svými minerálními a energetickými vibracemi pozitivně působí na lidský organismus. Objednejte si lávové kameny od firmy Modom ještě dnes!Relaxace s masážními lávovými kameny

Zahřáté masážní lávové kameny se pokládají na tělo, kde navodí hluboké uklidnění organismu a celkově se uvolní tělo. Lávové kameny předávají energetickou vibraci, která uvolní energetické cesty. Neváhejte a vyzkoušejte masážní lávové kameny nejen pro relaxaci, ale také na zmírnění otoků, zánětů, či odbourání stresu. Masážní lávové kameny si můžete vybrat v našem internetovém obchodu na modom.cz.

Působení masážních lávových kamenů

Masážní lávové kameny mají pozitivní vliv na odstranění stresu a napětí v celém těle, pomohou Vám od bolesti hlavy, zmírní bolesti kloubů, revmatismu a křečí a stimulují krevní systém. Pokud máte problémy se spánkem, i zde Vám doporučíme masážní lávové kameny, které Vám pomohou ke klidnému spaní. Masážní lávové kameny Vám dodají životní sílu a dobrou náladu.Pokud Vás zajímají další účinky masážních lávových kamenů, nahlédněte na modom.cz, kde se dozvíte vše potřebné.

Správná péče o Vaši koženou sedací soupravu

Péče o koženou sedací soupravu Kožené soupravy jsou většinou symbolem elegance a luxusu. Pokud si, ale pořídíte sedací soupravu z kůže, je pravidelná údržba na místě. Pokud, budete dodržovat určitá pravidla, tak se velmi prodlouží životnost Vaší sedací soupravy.

Nákup kožené sedací soupravy není nijak lacinou záležitostí. Můžete si vybrat samozřejmě i soupravu koženkovou, která je poměrně lacinější, ale té kožené se nevyrovná. Od materiálu můžete očekávat reprezentativní vzhled, který svým vzhledem většinou zapadne do jakéhokoliv interiéru. Většinou tento nábytek pozvedne celý pohled na určitou místnost, ve které je postaven.Samozdřejmě na samotnou údržbu musíte už myslet při samém nákupu. Kůže je přírodní materiál, který stále pracuje. V žádném případě ho nemůžeme dát blízko radiátorů, protože teplo by zapříčinilo praskání kůže. Proto si napřed velice dobře rozmyslete, kde sedačku umístíte. Sedací souprava by měla být umístěna minimálně 40až 50cm od zdroje tepla. Podobně negativně na ni působí sluneční paprsky, které by zapříčinili vyblednutí barvy a lesku.

Kožené soupravy je třeba čistit a impregnovat

Informace o čištění byste měli dostat hned u prodejce. Uvedené instrukce jsou zrovna zárukou toho, že při čištění si výrobek nepoškodíte. Vyčištění a impregnace by se měla provádět 2x až 4x za rok. Čisticí prostředky vybírejte zvláště pečlivě. Pokud si netroufnete na to sami, tak požádejte odborníky, kteří mají dlouholeté zkušenosti s čištěním kožených sedacích souprav a rádi Vám pomohou. Co se týče častější údržby, tak do ní zahrneme otření od prachu, vysátí drobečků a přeleštění vlhkým hadříkem. Pořiďte si také neagresivní mastný krém, kterým sedačku jednou až dvakrát za čtrnáct dní přetřete, abyste sedačce navrátili vláčnost a jemný povrch.

Co se skvrnami

Pokud se objeví nějaká skvrna od jídla, nebo od tekutiny, hned to řešte. Setřete to papírovým ubrouskem, popřípadě vlhkou utěrkou. Zanechá-li to na sedačce skvrnu, použijte speciální přípravek určený k vyčištění skvrn z koženého nábytku. Někteří majitelé koženého nábytku doporučují obyčejné vlhčené ubrousky pro dětskou plet, kterým nábytek přetřou. Někteří lidé doporučují hadřík namočený v teplém mléce a potom přetřou suchým flanelovým hadříkem.

Pravidelnou péčí budete udržovat nejenom krásný vzhled, ale prodlouží se Vám životnost Vaší sedací soupravy.

A co na to J&H Úklid?

Pokud se rozhodnete využít služby naší úklidové firmy, jsme tu pro Vás k dispozici 24 hodin denně / 7 dní v týdnu / 365 dní v roce. Provádíme kompletní úklidové služby – strojové čištění všech druhů podlah, čištění kožených sedaček, mytí oken, čištění koberců, ale spoustu dalších úklidových služeb v lokalitách Praha, Brno, Vyškov, Slavkov, Prostějov, Olomouc, Zlín a další města ČR.

KOI jezírka

KOI jezírka nebo zahradní jezírka pro chov koi kaprům se začínají na českých zahradách objevovat stále častěji. Pokud chcete ve svém zahradním jezírku chovat ryby například KOI kapry, e zapotřebí si to ujasnit již v době plánovaní a určitá specifika KOI jezírek již do začátku zahrnovat do plánů a rozpočtu stavby KOI jezírka. KOI jezírka nebo zahradní jezírka pro chov koi kaprům se začínají na českých zahradách objevovat stále častěji. Pokud chcete ve svém zahradním jezírku chovat ryby například KOI kapry, e zapotřebí si to ujasnit již v době plánovaní a určitá specifika KOI jezírek již do začátku zahrnovat do plánů a rozpočtu stavby KOI jezírka. Při budování KOI jezírka je zapotřebí nejprve zvolit jeho velikost, tvar a hloubku. KOI jezírko by mělo dosahovat plochy alespoň 20 m2 a hloubku ideálně 2 m. Objem takové ho jezírka při postupně se svažujících březích je cca 20 m3. V takovém KOI jezírku již lze udržet za pomocí čerpadla a ideálně i filtrace celkem stabilní biologickou rovnováhu. Koi kapři také budou moci v klidu přezimovat, stáhnou se do největší hloubky, a při teplotě cca 4C, zimu přečkají. KOI jezírko tohoto rozměru také nebude v létě přehříváno a nemělo by docházet k výraznému poklesu kyslíku. Záměrně uvádíme „nemělo by docházet“, jelikož obsah kyslíku (alespoň 6 mg/l) v KOI jezírku nezávisí jen na teplotě vody ale dalších okolnostech jako je například přítomnost a četnost řas v jezírku a celková obsádka jezírka rybami atd. Odborná literatura doporučuje zhruba 1 kg ryby (koi) na 1 m3, toto zatížení může být ale i podstatně vyšší až 4-6 kg/m3, ovšem za podmínky kvalitní filtrace KOI jezírka.Filtrací pro jezírka je celá řada od tlakových plastových filtrů až po profesionální bubnové filtry. Jedna z firem, která se specializuje na budování KOI jezírek, je firma Jezírka Brno.cz. V nabídce najdete filtrace různých úrovní i cenových kategorii pro široké spektrum zákazníků. Pro KOI jezírka je doporučována vyzděná šachta, v které je umístěna (a také skryta) veškerá potřebná technologie. To znamená mechanický předfiltr pro zachycení větších mechanických nečistot a obohacení vody padající přes nerez. síto o kyslíky. Dále mechanicko-biologická filtrace, která za pomoci bakterií odstraňuje jemnější nečistoty, UV lampa, která dokáže narušit strukturu jednobuněčných řas a ty se pak shlukují do větších celků a je možné je lépe odstranít. V šachtě jsou také čerpadla a veškerá šoupata a ventily pro obsluhu jezírka. (zazimování, spuštění jezírka nebo odkalení nečistot ze dna filtrů.)Jezírkový vysavač Pondovac

U jezírek platí zásada, že veškeré nečistoty by měly být odstraněny z vody co nejdříve a to buď hladinovým sběračem (skimer) nebo filtrací. Pokud se tak nestane, nečistoty zůstávají u dna jezírka o odsud je odstraníme nejlépe jezírkový vysavače. Chtěli bychom vám představit jezírkový vysavač Pondovac. Pondovac se vyrábí již řadu let a nyní je poslední typem Pondovac 4. Jezírkový vysavač Pondovac 4 je vybaven dvoukomorovým sacím systémem, dvě nezávislé komory umožňují nepřetržitý proces. Pondovac průběžně nasává nečistoty a kal vytéká pomocí dlouhé výpustní hadice. Pondovac je vybaven speciální odsávací hlavicí na odstranění vláknitých řas. Kolečka a madlo Pondovacu pro jeho snadnější manipulaci. Jezírkový vysavač Ponodvac 4 můžete nyní koupit v akční ceně na Jezirka-shop.cz případně si jej odebrat v kamenné prodejně Jezírka-Brno.cz na Sobolově ulice 13, Brno Bohunice.

Dalekohledy, astro dalekohledy

Pozorujteje určitě pozorování vesmírných objektů. K takovémuto pozorování potřebujete speciální dalekohled, tzv. astronomický dalekohled. Pozorujte svět jinak……zblízka. Za velmi zajímavé a zvláštní je určitě pozorování vesmírných objektů. K takovémuto pozorování potřebujete speciální dalekohled, tzv. astronomický dalekohled. Takový dalekohled můžete pořídit v různých cenových relacích, od různých výrobců a samozřejmě také různé typy konstrukce. Samozřejmě existují osvědčené typy dalekohledů od renomovaných výrobců, nicméně někdy je cena spíše nadhodnocena reklamou a nemusí nutně odrážet tu nejvyšší kvalitu. Možná byste měli tak trošku dát i na intuici, trošku na doporučení známého a taky si zjistit informace, ne se nutně nechat zlákat reklamou a posléze zjistit, že dalekohled, který jste zakoupili nemusí být „to pravé ořechové“ pro vás. Jednoznačné doporučení nelze nikomu dát. I vaše představa se může nakonec rozcházet s tím, co vám bude skutečně vyhovovat, až si nastudujete potřebné informace který dalekohled je pro podmínky vašeho pozorování nejlepší. Pro astronomická pozorování jsou určené hvězdářské dalekohledy. Jejich prostřednictvím můžete sledovat měsíc, planety, hvězdy, nebo mlhoviny.Pozorování hvězdářským dalekohledem má svá specifika a je naprosto rozdílné od pozorování např. přírody apod. I když se vždy jedná o pozorování a dalekohled vám má vlastně vzdálený objekt přiblížit. Na začátku pozorování se připravte na to, že vám to zdaleka nepůjde tak lehce, jak jste se možná původně domnívali. Neházejte flintu do žita a rozhodně tam neházejte dalekohled. Chyba není v tom, že jste si koupili špatný dalekohled. Připravte se na to, že se budete muset dlouze soustředit, vybavte se trpělivostí, opravdu to chce čas a cvik, než se vám naučíte vesmírné objekty prohlížet. Problém obvykle bývá i to, že se vlivem pohybu vzduchu pozorovaný obraz může třást. Zvykněte si na to, že pozorovaná vesmírná tělesa budou menší a taky velmi blízko u sebe. Časem ale získáte cvik a jistotu, budete se na obloze čím dál lépe orientovat a teprve poté si pozorování dokonale užijete. Hvězdářské dalekohledy se podle typu konstrukce dělí na zrcadlové, nebo-li reflektor a čočkové (refraktor). Konstrukce může být i kombinací obou a jejich nespornou výhodou je dobrá světelnost a vynikající schopnost zaostřit na blízko, což oceníte koupíte-li si dalekohled s větším průměrem objektivu.Pro začínající astronomy je velmi vhodný zrcadlový dalekohled Galaxia 114/900, který koupíte na dalekohledy-puskohledy.cz. Tento dalekohled je na robustní rovníkové montáži, má stabilní trubkový stativ s chromovaným povrchem a je vybaven LED hledáčkem. Součástí je software, který začátečníkům velmi zjednoduší a usnadní orientaci na obloze. K teleskopu lze dokoupit celou řadu příslušenství, např. elektronický okulár, který slouží k přenosu obrazu do počítače. To je taková třešnička k dokonalému pozorování. Nezapomeňme na děti, pozorování oblohy pro ně bude mnohem zajímavější program, než který nabízí televize. Teleskop Levenhuk Strike 60NG je achromatický refraktor s dvoudílným kovovým stativem, hledáčkem s červenou tečkou, s max. zvětšením 233x. Snadno se sestavuje a ovládá a součástí balení jsou příručky, které vám dobře poslouží k seznámení se, k plánování a k samotnému pozorování oblohy.