Archiv pro měsíc: Červenec 2013

Střecha, která vydrží

Nedávno nám částečně ohořela střecha. Pořídili jsme si novou, která nám už nechytne.

Loňská vedra zapříčinila vznik požáru na naší střeše. Naštěstí jsme oheň uhasili dříve, než stačil pohltit celý dům, ale škodám jsme se nevyhnuli. Shořela nám část střechy. A protože už byla velmi stará, rozhodli jsme se pořídit si novou.

S takovou investicí jsme však samozřejmě dlouhodobě nepočítali, a proto jsme neměli dostatek financí pro koupi běžně dostupné střešní krytiny na celou střechu. Situace navíc vyžadovala co nejrychlejší řešení, ale půjčit jsme si nechtěli. Oslovili jsme proto několik firem zabývajících se výrobou, prodejem a montáží střešních krytin s požadavkem na vytvoření kalkulace. Všechny byly nad rámec našich finančních možností, až na jednu, od firmy Capacco spol. s.r.o. Není to nějaké levné? Pomysleli jsme si a začali na webu www.capacco.cz hledat příčiny nízké ceny, přičemž jsme se dozvěděli spoustu dalších užitečných informací.

Střešní krytina firmy Capacco spol. s.r.o. je vyráběná z recyklovaného plastu kabelových izolantů, který dříve tvořil hlavní součást všech skládek, což vysvětluje jejich nízkou cenu. Plastová krytina je velmi lehká a svou černošedou barvou připomíná přírodní břidlici. Hodí se jak pro novostavby, tak rekonstrukce. Díky její vysoké tvárnosti ji lze použít i u kulatých nebo půlkulatých částí střech, kde se jinak používá plech, který podléhá korozi. Co nás však velmi zaujalo, byly tyto vlastnosti – mrazuvzdornost, odolnost vůči biologické degradaci a povětrnosti, šetrnost k životnímu prostředí, a co bylo pro nás po naší zkušenosti hlavní? Samozhašivost a odolnost vůči hořlavosti. Pravdivost těchto tvrzení potvrdily reference a informace o jejím úspěšném otestování Technickým a zkušebním ústavem stavebním Praha s.p.

Po zjištění uvedených faktů bylo naše rozhodnutí jasné – pořídíme si novou střechu u firmy Capacco spol. s.r.o. Dnes je to rok, co zdobí náš dům, a máme k dispozici ještě dalších devatenáct let záruky, abychom si na vlastní kůži potvrdili její vlastnosti, a dalších třicet devět let, abychom zjistili, zda má opravdu čtyřicetiletou životnost.

Každopádně již teď víme, že pořídit si tuto plastovou střechu byla dobrá volba, kterou doporučujeme všem přátelům a známým, jenž plánuji stavbu domu nebo rekonstrukci střechy. Jeden z nich si dokonce pořídil novou verzi střešní krytiny SK1 a SK2 Capacco, která imituje vzhled přírodní břidlice ještě dokonaleji, než ta naše, a přestože jeho dům zdobí pouze pár měsíců, nemůže si ji vynachválit.

Kolimátor slouží k zaměření pohyblivého cíle

Myslivectví a lov nejsou zdaleka tak jednoduchá, jak se může zdát. Nejde totiž pouze o sportovní střelbu, kdy je potřeba mít pouze kvalitní vybavení a umět pořádně mířit. Při lovu jde také o to, vypozorovat chování zvěře a dokázat zacílit i pohyblivý objekt. S tím vám může pomoci moderní kolimátor, který slouží k lepšímu zaměření pohyblivého cíle a zvyšuje tak pravděpodobnost zásahu. Kolimátor můžete upevnit před mířidla nebo rovnou místo nich.

Kolimátor má tu výhodu, že zachovává přirozený rozhled střelce. Nepřijdete tedy o svůj periferní pohled, který je při lovu něco jako šestým smyslem. Pro úspěšný lov si můžete pořídit celou řadu dalekohledů a vybavení. Základem jsou puškohledy, které se staly dokonce nezbytností. Špatnou viditelnost ve tmě nebo mlze můžete vyřešit termovizí nebo nočním viděním. Pro každou problematiku existuje účinné řešení v podobě kvalitních optických zařízení.

Trápí vás problémy se zaměřením na pohyblivé cíle? Efektivitu střelby při lovu nebo sportu můžete jednoduše zvýšit pomocí kolimátoru, který slouží pro zaměření právě na pohyblivé objekty. Různé optické příslušenství, mezi které patří právě i kolimátor, vám mohou usnadnit a zpříjemnit celou řadu aktivit včetně lovu a střeleckých sportů. Při snížené viditelnosti můžete využít i termovize nebo noční vidění, které fungují jak při zbytkovém světle, tak i v úplné tmě.

Přehledný e-shop s dalekohledy nabízí přehledné uspořádání různých kategorií optických zařízení a jeho příslušenství. V nabídce nechybí samozřejmě ani hvězdářské dalekohledy pro pozorování nočního nebe a laboratorní mikroskopy, které jsou vhodné svým jednoduchým ovládáním i pro děti. Optická zařízení tedy nejsou pouze pomůckami k lovu, ale i zdrojem poznání a zvídavosti, která by se měla pěstovat jak u dětí, tak i u dospělých.

Nabízíme trendy ocelové náušnice. Nahlédněte…

Šperky jsou vyrobeny z oceli vysoké jakosti s označením 316L – chirurgická ocel, která se používá k výrobě šperků. Ocelové náušnice různých modelů v podobě kruhů, visacích a nebo puzet. Každá žena bude krásná s originálními naušnicemi od Goldexu.

Celý příspěvek