Archiv pro měsíc: Leden 2014

Teplé počasí na obzoru, bude větrno

Zimní období přineslo letos zatím jen krátkou mrazivou epizodu a už se opět dle prognóz vrátí teplý charakter počasí. Teploty budou zaznamenávat opět kladné odchylky od dlouhodobého normálu. Lyžování je letos omezené, sněhu je a bude málo, alespoň tedy toho přírodního, který pro pro provoz vleků skutečně nestačil. Obleva by měla postihnout i horské polohy, čekáme jen krátký návrat mrazů na přelomu týdnů, poté oteplování.

Pozor na silný a velmi silný vítr

Dnes a zítra čekáme na S/SV/V území silné poryvy větru spojené s vyrovnáváním tlakových rozdílů mezi hlubokou tlakovou níží nad západní Evropou a mohutnou tlakovou výší nad Evropou severovýchodní. Počasí u nás bude pod vlivem mělčí oblasti nízkého tlaku vzduchu. Vítr by měl nejvíce foukat ve vyšších polohách, kde bude mít nárazy 25-35m/s, na hřebenech Jeseník a Krkonoš čekáme během pátku a ještě zpočátku v sobotu nárazy kolem 40m/s, což je v přepočtu 144km/h. V nehorských polohách se nárazy zastaví většinou do 25m/s. Silný vítr se vyhne J/JZ/Z a i střední části Čech. Zejména ve východní části Čech středních bude více foukat, ale vítr by neměl činit žádné komplikace.

Pozor též na ledovku a námrazu

Inverze s sebou přináší opačný trend teplot, kdy teplota s výškou roste. Srážky, které místy očekáváme, budou tedy dešťové a na prochlazeném zemském povrchu při teplotách pod bodem mrazu namrzající a tvořící ledovku. V polohách nad 600m n.m. se objeví místy mlhy, které budou vzhledem k teplotám při jejich výskytu záporným, taktéž namrzat a tvořit námrazu. Z částečně roztátého sněhu a spadlých srážek se bude tvořit jednak náledí a nebo též zmrazky, to v opětovném poklesu teplot pod bod mrazu. V sobotu dojde k výskytu značných teplotních rozdílů na území Čech, na jihu a jihozápadě místy vystoupí teploty dle prognóz i k 10°C, bude se jednat ovšem o velmi lokální jev.

Týdenní výhled počasí:

Pá 31.1.: zataženo mrzn.mrhol., min. +2/-2°C místy -4°C, max. 0/4°C hory 7°C, místy kolem 0°C

So 1.2.: zataženo, min. +3/-3°C místy -5°C, max. 1/5°C místy 1°C, hory a J/JZ Čech 8°C

Ne 2.2.: zataženo sněh.přeh. 0/-4°C, max. -2/+2°C

Po 3.2.: zataženo sněh.přeh., min. 0/-4°C, max. -2/+2°C

Út 4.2.: polojasno, min. -2/-6°C, max. -1/+3°C

St 5.2.: oblačno dešťové přeh., min. -1/-5°C, max. 0/4°C

Čt 6.2.: zataženo déšť, min. +3/-1°C, max. 3/7°C

Pá 7.2.: oblačno déšť, min. 4/0°C, max. 4/8°C

Nepropásněte první jarní postřiky proti škůdcům!

Nejčastěji se jarní postřiky aplikují především na stromy a dřeviny. Předchází tak brzkému napadnutí dřevin chorobami. Jako nejčastější choroby, na které se používají jarní postřiky je strupovitost, rzivost, skvrnitost listů, puchýřovitost a padlí. První postřiky se provádí v době rašení a druhý postřik pak ve stádiu, kdy je květ v poupatech. Třetí a poslední jarní postřik se aplikuje po odkvětu.
Celý příspěvek

Moderní sedací soupravy s originálním designem!

Nová kolekce sedacích souprav 2013

Zamyslete se nad tím, kolik lidí se Vám v obývacím pokoji nejčastěji sejde, kolik se Vás najednou sejde večer u sledování televize nebo kam usadíte případné návštěvy. Máte rádi barvy pestré nebo se raději držíte při zemi a volíte barvy a designy klasické ? U nás si můžete vybrat klasické i moderní sedací soupravy,  které jsou známkou elegance, stylu a především komfortu. Sedací soupravy jsou součástí téměř každého obývacího pokoje a jejich umístění, tvar, design a barva nejpodstatněji určují atmosféru celého interiéru. Proto si při jejich výběru řádně rozmyslete, jaký typ se právě do Vašeho obývacího pokoje bude hodit, jaké máte prostorové možnosti a jaký materiál pro Vás bude ten nejpohodlnější na sezení i údržbu.

Široká nabídka trendy sedacích souprav

V široké nabídce si můžete vybrat z nepřeberného množství typů souprav, barev a nejrůznějších provedení. Naleznete u nás sedací soupravy rohové, rozkládací, soupravy 3 2 1, variabilní, sestavy do U a spoustu dalších doplňků, taburety, polštáře a další! V této kategorii jsou zařazeny pouze sedačky látkové, v samostatné kategorii pak naleznete sedačky kožené. Pokud si s výběrem  sedací soupravy nebudete vědět rady, neváhejte se obrátit na vyškolený personál, který Vám vždy ochotně poradí a poskytne veškeré informace. Pokud si ani tak nebudete výběrem jisti, přijeďte se na sedačku podívat do naší kamenné prodejny v Lounech. Internetový obchod s nábytkem www.nejlepsi-nabytek.cz, Vám přináší nové kolekce, vybíráné s pečlivostí a ohledem na kvalitu i cenu. Nakupujte v pohodlí domova a seznamte se novinkami na trhu z nábtkem. Víme, že nábytek nekupujete každý den, proto jsme zde pro Vás, abychom poradili a poskytli veškeré informace, využijte náš zákaznický servis.

Vybírejte z naší široké nabídky kosmetických kapesníčků

Kosmetické kapesníčky Katrin jsou vyrobeny z kvalitního hedvábného papíru, který je jemný a příjemný na dotek i pro tu nejcitlivější pokožku. Kosmetické kapesníčky se pyšní svou vysokou pevností, savostí a díky praktickému balení v papírové krabičce se snadno používají a stávají se tak nepostradatelnou součástí každé domácnosti či pracoviště.

Celý příspěvek

Kompost v zahradě

Veškeré rostlinstvo v zahradě bude i přes všeobecné mínění dnešní doby, dobře prosperovat i bez užití umělých hnojiv. Veškeré produkce zeleniny i ovoce nevyjímaje. Realizace zahrad prováděné v minulosti naší firmou nikdy nevyžadovaly umělá hnojiva, protože výživa rostlin je již dána koloběhem látek jako jsou např. voda, dusík nebo draslík. Při vhodném využití a podpoře těchto přirozených procesů dosáhneme kýženého efektu i v naší zahradě (odumřelé živočišné i rostlinné pletivo se při odumírání rozkládá na látky zužitkovatelné pro rostliny a ty dále poskytují potravu živočichům…)
Kompost, který správně založíme a budeme udržovat plně vystačí pro hnojení rostlin v zahradě a navíc se v něm zužitkuje bioodpad z kuchyně a zahrady jak jsou zbytky zeleniny, skořápky vajec, slupky, čajové sáčky, posekaná tráva, lupení apod. Stačí pouze dodržovat několik jednoduchých zásad. Založení kompostu a úvod do udržování je vhodné v rámci založení zahrady svěřit nějaké zahradnické firmě, která provádí tyto zahradnické služby. Údržba kompostu a jeho založení nevyžaduje žádné zvláštní úsilí. Stačí pouze širší ohrada do výše 1m.
U kompostu jako takového není ani tak důležitý vzhled stavby, jako důsledné dodržování jednoduchých zásad. Vždy by kompost měl být nějakým způsobem ohrazený. Dosti nevhodné k tomuto účelu jsou dle našich zkušeností úzké a vysoké plastové kompostery ( malá plocha ). Kompost by měl vzhledem ke své výšce mít i dostačující plochu. Jednotlivé vrstvy materiálu ukládaného do kompostu by měly být 150 – 200 mm silné. Dobré také je ukládat do každé druhé vrstvy chlévský hnůj ( nebo starší kompost ) kvůli tvorbě dusíku a občas není na škodu použít i urychlovač kompostu který již ubsahuje látky podřebné k procesu kompostování. Poslední vrstva nahoře by měla být zemina tak, aby se kompost uzavřel. Kompost by neměl být vyšší než 1m. V našem případě, když vytváříme návrhy zahrad, počítáme již se stinným místem v zahradě kvůli vysychání kompostu . Občas je vhodné jej i pokropit vodou.
Pokud dobře založíte a udržujete kompost, měl by se jarní odpad zkompostovat již přes léto a letní odpad během podzimu. Z toho plyne že kompost se skládá z min. dvou oddělených komor. Není to ale nutností a z vlastní zkušenosti víme, že je dobré tento cyklus prodloužit na roční.

Výhodná nabídka motorových olejů

Motorové oleje

MOTOROVÉ OLEJE

V této sekci naleznete všechny druhy motorových olejů z naší nabídky. Jsou zde vysoce kvalitní produkty prověřené stovkami našich zákazníků od značek TOTAL, ELF a MANNOL pro osobní i nákladní automobily. Dále zde nabízíme “originální” oleje značek MAZDA, BMW, FORD. MOTOROVÝ OLEJ v této nabídce splňují ty nejpřísnější jakostní specifikace ACEA a API, a normy výrobců automobilů – Volkswagen, Mercedes-Benz, Porsche, PSA (Peugeot a Citroen), MAN, Volvo a další…Motorový olej patří mezi jeden z nejvíce namáhaných olejů. Působí na něj velké množství okolních vlivů, proto je jeho volba pro životnost motoru velmi důležitá. Před každým nákupem by se měl zákazník seznámit co nejlépe s tím, jaký typ oleje (syntetický, polosyntetický či minerální) je určen do jeho vozu či stroje, a podle toho vybírat. Doporučujeme také dodržovat výrobcem předepsanou viskozitu, např. 0W-30, 5W-30, 10W-40 apod., stejně jako výrobcem určenou specifikaci (ACEA, API či přímo normu automobilky). Správnou volbou zajistíte vašemu motoru bezporuchový provoz a prodloužíte jeho životnost. Důležitá je také volba výrobce MOTOROVÝ OLEJ. Naši dodavatelé používají pouze vysoce kvalitní suroviny pro výrobu veškerých olejů a maziv. Ropný koncern TOTAL Lubrifiants patří mezi vůbec největší olejářské společnosti na světě, který vyrábí pod značkami TOTAL nebo ELF stovky vysoce kvalitních maziv. Společnost MANNOL naopak patří mezi mladší firmy. Tím, že používá suroviny od dalšího ropného gigantu EXXON MOBIL, zaručuje vysokou kvalitu za příznivou cenu.

Pokud si nejste jisti jaký typ oleje zvolit, neváhejte kontaktovat našeho pracovníka, s volbou co nejvhodnějšího MOTOROVÉHO OLEJE z naší nabídky Vám zaručeně poradíme. Nezáleží na tom jaký vlastníte vůz či stroj, protože máme s prodejem olejů mnohaleté zkušenosti. Výhodou je zajímavá cena, a také standardní vyřízení objednávky do jednoho pracovního dne, což nám umožňují vysoké skladové zásoby – okolo 40.000 litrů produktů.