Archiv pro měsíc: Prosinec 2010

Překlady italština a španělština

Potřebujete soudně ověřené překlady v těchto jazycích? Potřebujete najít někoho, kdo se za Vás postará o soudně ověřené překlady do italštiny, abyste mohli naleznout kupříkladu v Itálii práci, mohli mít svatbu, či cokoliv jiného? Pak je tu pro Vás internetový portál Urednipreklad.cz, který Vám nabízí své služby v oblasti překladů do italštiny. Běžná doba dodání úředního překladu italštiny je do tří dnů, v případě zájmu jsme ovšem schopni překlad vyhotovit do 24 hodin.


Navíc Vám také nabízíme služby v oblasti úřední překlady z i do španělského jazyka nejrůznějších typů dokumentů. Především dbáme na to, aby námi nabízené služby dosahovaly maximální kvality, aby překlad byl bez chyb a byla dodržována stanovená doba dokončení překladu. Pokud byste potřebovali někoho, kdo se za Vás postará o překlady do španělštiny v maximálně možné úrovni, tak zajisté využijete široké nabídky Urednipreklad.cz, která je tu pouze pro Vás. Překlady španělština

Internetový obchod i-baterie.cz

Internetový obchod i-baterie.cz, patří mezi největší prodejce baterií a akumulátorů na českém internetu. V široké nabídce naleznete baterie do mobilůPDA zařízení,, notebooků a digitálních fotoaparátů. Kromě tohoto standardního sortimentu, lze objednávat i méně obvyklé varianty baterií do vysílaček, přenosných telefonů, tiskáren a mnohé další. Nabídka samotných baterií je doplněna o mnoho typů nejrůznějších nabíječek a adaptérů. Protože obchod chce nabízet opravdu kompletní služby, není zanedbáván ani doplňkový prodej I svítilen, úsporných žárovek a dichroických světel.

Díky šířce prodávaného sortimentu jsme schopni obsloužit opravdu každého zákazníka. Pokud přesto v nabídce nenaleznete požadovaný výrobek, stačí zaslat zprávu se základními údaji o zařízení na náš kontakt a vhodný typ vám sami nalezneme. Neorientujete se v oblasti baterií a nevíte si rady, jaký akumulátor je pro vás vhodný? Při nákupu na i-baterie.cz to není žádný problém. Samozřejmostí je poradenský servis, který vždy dokáže odborně poradit a pro každého zákazníka zvolit tu nejlepší variantu.

Zboží se standardně zasílá přes Českou poštu a nebo PPL. Platbu je možné provést jak při převzetí zboží na dobírku, tak i za zvýhodněnou cenu platbou předem na účet. Obvyklá doba dodání až na místo určení je 3-5 dní. Pokud se vyskytne jakýkoliv problém, zákazníci jsou neprodleně kontaktováni a domluví se další postup.

Nenakupujte v bezejmenných obchodech, kde si nemůžete být jisti kvalitou zboží, ani úrovní služeb. Dejte přednost osvědčené kvalitě a vybírejte u profesionálů. -baterie.czváš partner v oblasti akumulátorů a nabíječek.

Při cestě za hranice potřebujete zimní pneumatiky. Výjimkou je Polsko

Chystáte se v zimě za hranice a nevíte, jak je to v dané zemi s povinností přezouvat na zimu? Není divu, kvůli rozdílným klimatickým poměrům v jednotlivých zemích neexistují snad dvě země, které by měly stejnou úpravu. Připravili jsme pro vás přehled pravidel zimního vybavení silničních vozidel, která platí u našich sousedů. Začneme u našich nejbližších sousedů. Na Slovensku jsou zimní pneumatiky povinné od 15. listopadu do 31. března, ale jenom tehdy, když je na vozovce souvislá sněhová pokrývka nebo ledová vrstva. Již o dva týdny dříve, tedy od 1. listopadu, jsou povinni řidiči obouvat svým autům zimní pneu v Rakousku. Pravidlo platí až do 15. dubna a vězte, že se nevyplatí jej obcházet. Pokud vás totiž chytí policie na zasněžené vozovce, a vy máte letní pneumatiky, může vám udělit pokutu až do výše 5000 eur, nebo vám dokonce automobil zabavit. Aby toho nebylo málo, považuje rakouská policie zimní pneumatiky s hloubkou vzorku menší než čtyři milimetry za letní. Navíc pokud způsobíte na letních pneu dopravní nehodu, může pojišťovna odmítnout hradit vzniklé škody v plné výši.


Totéž platí i v Německu. Zde upravuje povinnost řidiče používat zimní výbavu zákon z roku 2006. Ten stanoví, že je povinností řidiče přizpůsobit výbavu automobilu počasí. To zahrnuje i pneumatiky vhodné pro nepříznivě zimní podmínky. Zastaví-li policie auto jedoucí po zasněžené vozovce na “letňákách”, dostane pokutu. Totéž se vztahuje i na vozidla, která kvůli svému neadekvátnímu vybavení omezují plynulost provozu.


U našich posledních sousedů, v Polsku povinnost používat zimní pneumatiky neexistuje. Odborníci však jejich používání, zejména s ohledem na tuhé zimy a množství neudržovaných silnic, doporučují.

Pomaturitní studium jazyků

Letos budou opět odmítnuty spousty zájemců o studium na vysokých školách. Volný čas, který zájemci o vysokoškolská studia tak nedobrovolně získali, však nemusí promarnit čekáním na úřadu práce. Pomaturitní studium je otevřeno nejen středoškolákům. Jedná se o jednu z nejčastějších alternativ studia, kterou volí studenti i dospělí, kteří se nedostali na státní vysokou školu. Ve svém rozhodnutí mají celkem jasno: o soukromé vysoké škole neuvažují, nechtějí začít studovat ani vyšší odbornou školu, do zahraničí se jim to zdá daleko…zůstává tedy možnost zdokonalit se v cizím jazyce prostřednictvím jazykové školy.


Studium

Jednoleté denní pomaturitní studium má všechny náležitosti řádného denního studia a je uznáno MŠMT ČR, z čehož vyplývá i hlavní výhoda: zachování statutu studenta se všemi sociálními výhodami. Nejedná se totiž o klasické jazykové kurzy, i když i zde se (jako v semestrálních kurzech) učí převážně angličtina.


Doba výuky

Výuka na jazykové škole probíhá od září do června v průměru 20. hodin týdně, na některých školách je ale možnost až 34. hodin, v závislosti na typu zvoleného studia. Záleží přitom na vás, zda se rozhodnete tento čas věnovat intenzivnímu studiu jednoho jazyka, či zda chcete vedle hlavního studovat i jazyk druhý, vedlejší. Při volbě druhé možnosti se buď oněch 20 hodin rozdělí (např. 16 hodin hlavního jazyka + 4 hodiny vedlejšího), nebo si několik hodin dalšího jazyka připlatíte.


Při nástupu ke studiu se většinou nekonají žádné přijímací zkoušky, pouze rozřazovací testy, na základě kterých jsou studenti rozděleni do skupin dle své úrovně.


Forma výuky

Na většině jazykových škol vyučují jak lektoři – rodilí mluvčí, tak Češi.


Tato kombinace je pro studenty velmi výhodná, rodilý mluvčí vede například konverzační hodiny a hodiny s českým kantorem jsou zaměřeny na gramatiku.


Výuka pomaturitního studia není zaměřena pouze na teoretický výklad, velký důraz je kladen i na schopnost reagovat v běžných situacích, dobré komunikační schopnosti a schopnost improvizace. Forma výuky je zpravidla zajímavější a záživnější než jsme zvyklí ze ZŠ či SŠ, je často obohacena o řadu her, scének, audio vizuální projekci atd.


Současná nabídka jazykových škol je široká po celé republice. Vyučovány jsou obvykle angličtina, němčina, často také francouzština a španělština, ale i jiné, méně běžné jazyky jako norština. Zdá se, že stačí si dobře vybrat a je vyhráno.

Půjčky pro každého bez rozdílu

Nebankovní půjčky jsou stále žádanějším produktem. Je to z důvodu, že lidé pochopili, že hlavní úspěch bank spočívá především v určité tradici a reklamní kampani a že banky nemusí nabízet ty nejvýhodnější půjčky. Potenciální zájemci o půjčky přišli na to, že nebankovní půjčky jsou v mnoha ohledech výhodnější než půjčky v bance! Nebankovní půjčky jsou tak v současné době skutečně žádané a oblíbené. Jaké nebankovní půjčky jsou však nejvýhodnější? Podle čeho vybírat? Existuje riziko podvodu?
Riziko podvodu zde skutečně existuje. Právě proto je nutné vybírat nebankovní půjčky opatrně a pořádně si to promyslet. Vybírejte nebankovní půjčky podle zpětné vazby, podle doporučení, nevybírejte podezřele výhodné půjčky.


Nebankovní půjčky jsou vhodné skutečně pro každého. Je o ně velký zájem proto, že většina těchto klientů si půjčku v bance nemůže dovolit. Banky mají totiž skutečně přísné podmínky pro schvalování půjček, pokud tedy máte velmi nízký pravidelný příjem nebo jste v minulosti měli problémy se splácením, půjčku od banky mít nemůžete. U nebankovní společnosti ano!


A jaké existují typy nebankovní půjčky? Velice oblíbeným a často využívaným typem nebankovní půjčky jsou půjčky bez registru. Jedná se o speciální typ půjček, u kterého se nenahlíží do registru dlužníků, tento typ půjčky je tedy vhodný pro všechny, kteří se v minulosti potýkali s problémem nesplácení půjčky.


Dalším typem jsou půjčky do 24 hodin. Půjčky do 24 hodin je expresní typ půjčky. Žádná banka Vám nenabídne tak rychlou půjčku. Půjčky do 24 hodin Vám však zajistí okamžitou finanční injekci kdykoli budete potřebovat!

Vybavení pro florbalové brankáře

Být florbalovým brankářem není lehká práce. Jsou vystaveni střelám florbalových míčků, které mohou dosahovat rychlosti až 200 km v hodině a brání jen svým tělem. Florbalový brankář se nesmí bát ran a zároveň mít rychlé a přesné pohyby. Proto je u florbalových brankářů klíčové dobré vybavení, které tlumí střely a nepřekáží. Vybavení pro brankáře florbalu tvoří maska, vesta a triko, rukavice, suspenzor, kalhoty, chrániče kolen a boty.


Florbalová maska


Florbalové masky slouží především k ochraně očí a citlivějších částí obličeje. Maska by měla být především velmi pevná, aby nedocházelo k jejímu prasknutí či zranění hráče. Mnohé napadne, že podobnou funkci má i maska pro brankáře ledního hokeje, ale jejich konstrukce jsou odlišné. Florbalová maska je totiž nejen dostatečně pevná, ale i lehká, aby brankáře příliš nezatěžovala. Florbalová maska není přes celou hlavu, její zadní část je tvořená jen popruhy pro pevné uchycení.


Florbalová trika, vesty a dresy


Florbalová trika, vesty a dresy chrání hrudník a jsou vyrobené z pevné textilie, která může být vycpaná a v případě vest i vyztužená. Nejprve se obléká florbalové triko, které má krátké rukávy a stojáček u krku.


Florbalové triko pro brankáře


Na to se dá florbalová vesta. Na trhu jsou na výběr florbalové vesty, které zakrývají jen hrudník, i vesty, které jsou i přes břicho. Florbalová vesta by měla dobře sedět a tak při výběru věnujte pozornost i správné velikosti a věkovému určení – pro dospělé či pro děti.


Florbalová vesta pro brankáře


Navrch přijde florbalový dres pro brankáře, který má dlouhé rukávy. Florbalový dres by neměl být příliš upnutý na tělo. Lepší je si vybrat trochu větší, protože lépe tlumí nárazy florbalového míčku.Florbalový dres pro brankáře


Florbalová pravidla nepřikazují brankářům, aby nosili všechny tři vrstvy. Zda si brankář vezme jen dres s dlouhým rukávem či vše, je jen na jeho rozhodnutí a osobním komfortu při chytání v brance. Ostřílené florbalové brankáře můžete vidět hrát i v krátkých rukávech.Florbalové rukavice


Podobně je to s povinností používat brankářské florbalové rukavice. Ruce jsou hlavní nástroj brankáře při bránění a dostávají tedy nejvíce zásahů. Florbalové rukavice jsou proto dobře vycpané a vyztužené. Čím více rukavice tlumí nárazy, tím se však s nimi i hůře brání a chytají míčky. Někteří florbaloví brankáři tedy hrají s holýma rukama a konečky prstů si olepí náplastí, aby předešli poranění citlivé kůže v okolí nehtů.Florbalové kalhoty, suspenzory


Florbalový brankář klečí v brance na kolenou a musí rychle pohybovat, když vykrývá střely protihráčů. Ochrana nohou a především kolen je tedy nepostradatelná. Florbalový brankář si nejprve obleče suspenzor, který nemusí být přesně určený na florbal. Používá se stejná konstrukce jako u ledního hokeje či kick-boxu. Dále si na sebe vezme speciální florbalové kalhoty, které mohou mít i šle pro lepší držení.Chrániče kolen pro florbalové brankáře


Chrániče kolen jsou pro florbalové brankáře stejně tak důležité jako florbalové masky. Kolena jsou pro brankáře nejvíce namáhanou částí těla. Kdo viděl kolena florbalového brankáře po zápase, uzná, že na chráničích kolen by se v žádném případě nemělo šetřit (někteří začátečníci používají levnější variantu volejbalových chráničů kolen).


Chrániče kolen mají při hře tendenci se pohybovat a někdy z kolen sjedou dolů, jindy se otočí kolem kolena dozadu. Proto věnujte pozornost při výběru vhodné velikosti, aby vám nebyl chránič kolen příliš veliký.Boty pro florbalové brankáře


Boty pro brankáře jsou stejné jako pro ostatní hráče florbalu. Florbal se hraje v halách a tak by se měly zásadně používat jen boty pro vnitřní použití se světlou podrážkou, tzv. sálová obuv.U veškerého vybavení pro brankáře florbalu se držte zásady přiměřeného tlumení, komfortu a volného pohybu. Chraňte si především ty části těla, které mohou být poškozeny mnohem vážněji než pouhou modřinou, která za týden zmizí.