Ušetřete až polovinu nákladů díky přestavbě diesel na LPG nebo benzin na LPG! Auto dnes potřebuje téměř každý a ceny za pohonné hmoty neklesají, a asi ani nebudou. Jak ušetřit? Jezdíte často soukromě nebo v rámci podnikání? Pak možná právě pro vás bude vhodná montáž lpg do vašeho vozu. Že se přestavba na lpg vyplatí, ví dnes snad každý. Málokdo ale tento krok podnikne. Někteří se bojí neopodstatněně o bezpečnost, jiní si zase myslí, že čerpací stanice pro plyn jsou u nás pouze poskrovnu. Nic z toho už dávno není pravda.

Investice, která se brzo vrátí

Přestavbami na LPG se dá ušetřit až polovina nákladů za PHM. Investice do úprav vozidla a montáže lpg se poměrně brzy vyplatí. I servis LPG je téměř na každém rohu, takže nebude složité nějaký najít. Jaké jsou výhody ježdění na LPG v kostce?

  • Ušetříte až polovinu provozních nákladů.
  • Provoz je ekologičtější
  • Jste osvobozeni od silniční daně
  • Jde o bezpečnou variantu
  • Po dobu přestavby vám ve většině servisů zapůjčí náhradní vůz

LPG je výhodnější než CNG

Co vlastně znamená zkratka LPG? Je to anglický pojem Liquified Petroleum Gas, tedy tlakem zkapalněný propan- butan. Ceny za LPG jsou až poloviční, když je srovnáme s naftou nebo benzinem. Díky přestavbě diesel na LPG budete jezdit o polovinu levněji, a to se opravdu vyplatí. Další variantou může být CNG, což je zemní plyn. Nejde o příliš častou přestavbu, ale je možná. Čerpacích stanic na CNG není tolik a jde o dražší přestavbu než je přestavba lpg. Dojezdnost je kratší a nádrž zabírá více místa. Z toho je jasně vidět, že lpg přestavba vede na plné čáře.

Chování šetrnější k našemu životnímu prostředí

Jezděte šetrněji k přírodě. S přestavbami na lpg je to možné. Jde o alternativu úspornou a zároveň ohleduplnější k našemu životnímu prostředí. Navíc jako bonus jsou auta s přestavbami lpg nebo jiným alternativním pohonem u nás osvobozena od silniční daně. Jistou variantou je zkombinovat benzin a lpg, pokud se bojíte jezdit pouze na plyn.