Ještě jste nebyli v Chorvatsku? To je chyba! Při plánování své letní dovolené tuto pro nás nejbližší přímořskou zemi rozhodně vezměte v potaz. Má toho totiž tolik nabídnout a zdaleka se nejedná jen o pláže. 
Byť se o Chorvatsku říká, že je pro Čechy zemí zaslíbenou, hodně lidí ji stále ještě nenavštívilo. Zřejmě se obávají právě davů Čechů, které by tam potkávali na každém kroku. Tak žhavé to ale není a věřte, že i v Chorvatsku jsou místa, na kterých je nejenom Čechů, ale obecně turistů pomálu. 

Jedinečné Kornatské ostrovy

Jedním z nich jsou například Kornatské ostrovy. Ještě jste o nich neslyšeli? Jedinečné souostroví, které na pohled upoutá divokými skalními útesy, a na němž se do dnešních dnů zachovaly jedinečné kruhové kamenné pastýřské chýše. Pro dobrodruhy, kteří se raději drží stranou věhlasných turistických letovisek, to je místo jako stvořené. 

Plitvická jezera

Mimo hlavní turistické trasy se nachází i zcela jedinečný národní park s Plitvickými jezery, která doslova hýří všemi barvami. Neuvěřitelnou podívanou však skýtají i dech beroucí vodopády, krasové jeskyně a lesy plné medvědů, vlků a rysů. Počítejte ovšem s tím, že kvůli divoké fauně stejně jaké chráněné flóře je do některých oblastí pralesní rezervace vstup zakázán.

Ostrov Mljet

Dalším méně známou lokalitou, jež ovšem rovněž stojí za návštěvu, je ostrov Mljet. I toto místo stojí stranou turistického ruchu, místo obřích letovisek, hotelových komplexů a restaurací tu proto čekejte spíše vesničky, v nichž se zastavil čas. Klid, jenž tu panuje, je přímo božský. 

Ubytování si zarezervujte v předstihu

Pokud se nám podařilo náležitě vás navnadit a o letní dovolené v Chorvatsku začínáte uvažovat, zarezervujte si včas ubytování. Chorvatské ubytovací kapacity jsou totiž omezené a nejenom v důsledku výpadku letounů Boeing Max, který mnoha lidem prakticky znemožní cestu do některých evropských letovisek, zkrátka brzy nebudou. 

Vybírejte na hrvatska.net

Nabídku chorvatských hotelů, apartmánů, mobilních domků, vil, karavanů, ale i kempů přehledně sdružují stránky hrvatska.net/cz. Nebo si do vyhledávače zadejte pojmy jako Chorvatsko – hotel (či Chorvatsko hotel) a vybírejte. Zatím je z čeho. Ale brzy nebude! 

Kategorie: Cestování